В Україні є унікальне село - столиця неіснуючої тепер країни

Про рідний край. Враження від подорожей та відпусток.

Модераторы: Ksenia, TEMA

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний хорунжий
Генеральний хорунжий
Сообщения: 2769
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 510 раз
Поблагодарили: 1777 раз

В Україні є унікальне село - столиця неіснуючої тепер країни

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 28 фев 2020, 10:15

Це воістину унікальне місце, яке відкриє вам те, чого не побачите більше ніде.
Село Стільсько, що на Львівщині – столиця неіснуючої тепер країни – Білої Хорватії. Величезне стародавнє городище із цілим підземним містом точно вразить вас не лише своїми масштабами, а й легендарністю.
Село Стільсько знаходиться на території Миколаївського району на пагорбах, що вкриті буковим лісом. Перша письмова згадка про нього датована 14 століттям.
Велика (її ще називали Біла) Хорватія (прадавня батьківщина сучасної Хорватії) – це колись чимала країна на території Прикарпаття. І саме це село, як виявилось зовсім нещодавно, було її столицею. Саме тут вирувало життя білих хорватів у 9-10 століттях, тут був справжній тогочасний мегаполіс у 250 гектарів
Тут збереглися чимало пам’яток історії: скелі, печера, підземні лабіринти і навіть жертовники (трапляються жертовні ями). Стільське городище – центр цього вихорі історії, площа 15 гектарів, а оборонні стіни сягають аж 10 кілометрів. Кажуть, що під усім цим існує ще й підземне місто. Доказ – підземні лабіринти.
З історією цієї місцина пов’язано чимало легенд. Ось одна, що розповідає про створення Стільсько: було собі місто-столиця. Дуже добре укріплене та неприступне. Ніякі вороги не могли підкорити це місто. Ось і цього разу тривала довга облога, аж ось вороги вирішили діяти підступно і обманути жителів міста. Вони почали відступати зі запаленими смолоскипами. Жителі повірили у це і зняли охорону. Тоді решту нападників, які були у засідці, втрапили в місто і підпалили його. До ранку від міста нічого не залишилося. Ті небагато мешканців, що вижили переселися в долину ріки Колодниця і створили нове поселення Стільсько (де воно є і зараз).
А ще, для любителів музейних експонатів, у Стільську відкритий Етнографічний музей, що розташований у приміщенні школи. Тут близько 460 експонатів, пов’язаний з історією поселення.

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Вернуться в «Краєзнавство, історія, туризм та подорожі»