Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

Проза, поезія.

Модераторы: TANECHKA, TEMA

Аватара пользователя
Kazbich
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 3430
Зарегистрирован: 01 июн 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 425
Пол: Мужской
Откуда: Новошахтинск
Благодарил (а): 1843 раза
Поблагодарили: 1985 раз

Re: Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

#21

Сообщение Kazbich » 05 мар 2013, 19:43

Леонід Мазира писал(а):Kazbich!
А ну подивись Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
(Вже з"явилась книга Шкляра російською....)
А вона на базі спогадів Горліса писана..... А сам Шкляр десь у нас на форумі є з Козачкою на фото - він в Звенигородці часто буває....
Чёт ссылка не рабочая... :(
Peace sells... But who's buying?

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

#22

Сообщение Kozak Taras » 05 мар 2013, 21:08

Там книга теж українською, то помилка в описі. На форумі ця книга є в форматі fb2 тут http://kozatske.getbb.ru/viewtopic.php?p=18091#p18091
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

#23

Сообщение Леонід Мазира » 05 мар 2013, 22:24

Приношу вибачення. Я не розібрався, бо дуже зрадів, що ця книга вже перекладена і повірив, а то була тіпа замануха... :( . Хоча, рідко коли буває хороший переклад. Мені доводилось читати і Шевченка російською, щось вроді: "... любитеся чернобровые, только не с ПАНАМИ, ПАНЫ плохые люди - глумятся над вами...." :D , і Вознесєнського українською (" ... її хотіли автомобілі, від хіті білі...), хоча парочка віршів Шевченка у перекладі Твардовського була досить непогана....
Але скоро має з"явитись переклад, бо книга дуже резонансна......

-- Добавлено через 55 хвилин 53 секунди --

Шкляр: "До сих пор колеблюсь, стоит ли переводить "Черного ворона" на русский язык"
Писатель Василий Шкляр все еще боится, что его романы станут «инструментом русификации»…

«Переговоры о переводе (о переводе романа «Черный ворон», – ред.) происходят. В том числе мне предлагали перевести произведение на русский язык и дать больше на восток и юг страны, то есть на Крым и Донбасс. Но я пока воздерживаюсь от такого предложения, потому что есть немало людей, которые читают этот роман в оригинале из любопытства благодаря огласке, который он имеет. Когда появится русская версия, большая часть этого контингента будет читать именно на русском», – заявил Василий Шкляр*, сообщает «Цензор.НЕТ» со ссылкой на «Главред».

-- Добавлено через 58 хвилин 9 секунд --

Знаменитый роман Василия Шкляра "Черный ворон" переводят на английский язык. Его напечатает британское издание "Aventura E books", - передают "Украинские Нововости".

Это первый случай, когда издательство, не специализируется на славянских литературах, берется за книгу украинского автора.
Британцы смогут почитать историю украинских повстанцев уже в марте.

Других переводов "Черного ворона" пока нет. В 2011 году писатель категорически отказался от перевода книги на русский язык.

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

#24

Сообщение Kozak Taras » 06 апр 2013, 22:20

[youtube]cqkfgb22_68[/youtube]
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

#25

Сообщение Kozak Taras » 11 июл 2013, 21:20

У Холодному Яру зніматимуть фільм за мотивами книги Горліса-Горського

Изображение

12 липня 2013 р у холодноярських лісах на Черкащині розпочинаються зйомки фільму “Холодний Яр” за мотивами однойменної книги Ю. Горліса-Горського.

Короткометражну стрічку зніматимуть активісти Всеукраїнської громадської організації “Не будь байдужим!” та продакшн-студія “Диваки”. Також триденний марафон лісами наважилися витримати дніпропетровський історик Олег Репан і місцеві екскурсоводи Богдан Легоняк та Віктор Гугля.

Фільм у вигляді відеоуроку розповсюджуватимуть небайдужі люди восени та взимку 2013-2014 р. Диск, згідно з планами “Не будь байдужим!”, мають переглянути 100 000 школярів в Україні, повідомила керівник ВГО «Не будь байдужим!» Оксана Левкова.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

#26

Сообщение Леонід Мазира » 12 июл 2013, 10:08

До речі, на фото з кобзарем - бійці УГА (Українські січові стрільці), які в 1919-1920 входили до армії УНР.

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

#27

Сообщение Леонід Мазира » 15 янв 2016, 17:04

Изображение
Ю.Горліс-Горський "Холодний Яр":

"Я вже й сам добре усвідомив, що коли дві нації борються, то білі рукавички треба скинути.
За п'ять років на фронтах довелося розрубати в бою череп не одному німцеві, мадярові, москалеві, але, що можна піднести шаблю на ворога, який кинув уже зброю, що ворог лише мертвий перестає бути ворогом, – із цим я погодився аж тепер, на цьому клаптеві української землі, який треба було відстояти – або загинути.
Холодний Яр зробив ще деякі зміни в моїй душі. Я і до нього "не боявся смерті", бо... не показав цього перед іншими. Тепер я справді спокійно дивився їй в очі. Це не була апатія, яку я переживав у льохах ЧК. І не сліпий фанатичний запал. То було цілком тверезе усвідомлення, що моє життя належить не мені, а тому помноженому на мільйони моєму "я" – моїй нації. І тим, хто насипав ці вали довкола Мотриного монастиря, хто копав шанці в Холодному Яру...
Коли я впаду, моє тіло, може, з'їдять лисиці, щоб нагодувати молоком своїх дітей, мою кров вип'є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце, і нічого під сонцем не зміниться..."

Аватара пользователя
Отаман
Курінний писар. Полковник
Курінний писар. Полковник
Сообщения: 1400
Зарегистрирован: 16 ноя 2013
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 1027
Пол: Мужской
Откуда: с.Козацьке
Благодарил (а): 3036 раз
Поблагодарили: 2269 раз

Re: Юрій Горліс-Горський, Холодний Яр

#28

Сообщение Отаман » 15 янв 2016, 18:27

Книга Юрія Горпіс-Гурського "Холодний Яр".,Василя Шкляра "Чорний вершник",є тим золотим фондом ,який повинен стати,по праву. інструментом патріотичного виховання молоді.Холодноярці були прикладом для небайдужих українців в боротьбі за незалежність України..Ці книги повинні стати тими творами,які учні повинні б вивчати на уроках української літератури,і зіграти свою позитивну роль в патріотичному вихованні школярів.

Ответить

Вернуться в «Художня література»