Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Світлана Алексієвич

Проза, поезія.

Модераторы: TANECHKA, TEMA

Ответить
Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Світлана Алексієвич

#1

Сообщение TANECHKA » 28 сен 2017, 09:45

Світлана Алексієвич -всесвітньовідома білоруська письменниця, творець унікального документально-художнього методу, заснованого на творчо сконцентрованих розмовах із реальними людьми. Її книги перекладено на понад двадцять мов. Лауреат багатьох літературних премій, зокрема премії Курта Тухольського (Шведський ПЕН) «За мужність і гідність у літературі», премії Андрія Синявського «За шляхетність у літературі», російської незалежної премії «Тріумф», лейпцизької премії «За європейське порозуміння-98» та премії Гердера. 2015 року стала лауреатом Нобелівської премії в галузі літератури «за багатоголосу творчість, яка є пам’ятником стражданню та мужності у наш час».

2000 року під тиском режиму Аляксандра Лукашенка виїхала з Білорусі, жила в Італії, Німеччині, Франції та Швеції, 2013 року повернулася до Мінська.

Изображение
Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами «маленьких людей» про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами «зони», посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

Переклад українською та післямова Оксани Забужко.

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Світлана Алексієвич

#2

Сообщение TANECHKA » 28 сен 2017, 09:59

Книга залишає тяжкий осад на душі та простір для роздумів. Особливо корисна для тих,хто ностальгує по СРСР.
Замовила ще дві книги Алексієвич,з нетерпінням чекаю,щоб прочитати.

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Світлана Алексієвич

#3

Сообщение TANECHKA » 14 мар 2018, 21:09

Гола правда жінки на війні


Изображение


«У війни не жіноче обличчя» – це документ людської пам’яті, запис історій жінок, яких війна змусила взяти в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму. Ця книга – результат кількарічної кропіткої праці: авторка розшукувала учасниць Великої Вітчизняної війни і записувала їхні свідчення, які цілковито відрізнялися від свідчень чоловіків-ветеранів та від офіційної форми викладу спогадів про ті події. Письменниця досліджує духовний світ жінок, які виживали в нелюдських умовах війни. У книзі зображено їхнє ставлення до смерті і необхідності вбивати, стосунки з чоловіками-соратниками і командирами, про побут на війні; про бажання жити після всього побаченого і пережитого, а ще – про повоєнну необхідність повернутися до жіночності, яка виникала не лише з внутрішньої потреби, але й через тиск суспільства,бо навіть найближчі люди вимагали якнайшвидше витіснити пережитий жах із свідомості.

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Світлана Алексієвич

#4

Сообщение TANECHKA » 14 мар 2018, 21:15

Изображение


Ця книжка Алексієвич присвячена війні в Афганістані. Її перша публікація в далекому 1989 році була сенсаційною — на той час не всі розуміли, що саме відбувається в далекому Афгані, за що саме там гинуть радянські військові. Правда про ту війну, як і про багато інших, ретельно приховувалася. Загиблих військових-інтернаціоналістів, часто це були зовсім молоді хлопці, які нещодавно закінчили школу, привозили додому в домовинах оббитих цинковою бляхою. Їх рідним часто не повідомляли справжню причину смерті, забороняли заглядати всередину труни, а похорони не афішувалися. Так само на території радянської імперії забували й про поранених в тій війні, які повернувшись інвалідами не могли себе знайти в цьому житті.
Публікація роману «Цинкові хлопчики», зважаючи на сьогоднішні імперські амбіції Росії, бачиться актуальною. Документальна проза Алексієвич насамперед мала б зацікавити вдумливого, зрілого, схильного до рефлексій читача, який не тільки цікавиться історією, але й прагне до мирного співіснування всього людства.

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Світлана Алексієвич

#5

Сообщение TANECHKA » 14 мар 2018, 21:19

Изображение

«Комунізм мав божевільний план, – розповідає авторка у передмові до книги, – переробити «стару» людину, «ветхого Адама». І це здійснилося… може, лише це й здійснилося. За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінизму створили окремий людський тип – «homo soveticus». Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його «совком». Мені здається, я знаю цю людину, вона добре мені знайома, я з нею поруч, пліч-о-пліч, прожила чимало років. Вона – це я. Це мої знайомі, друзі, батьки».


«Час секонд-хенд» – це мій діагноз нам, діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден».

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Світлана Алексієвич

#6

Сообщение TANECHKA » 14 мар 2018, 21:23

Изображение

Вторая книга знаменитого художественно-документального цикла Светланы Алексиевич "Голоса Утопии". Воспоминания о Великой Отечественной войне тех, кому в войну было 6-12 лет - самых беспристрастных и самых несчастных ее свидетелей. Война, увиденная детскими глазами, оказалась еще страшнее, чем запечатленная женским взглядом в книге "У войны не женское лицо". "Последние свидетели" - это подвиг детской памяти. Как и остальные книги цикла, книга публикуется в авторской редакции.

Відправлено через 3 хвилини 20 секунд:
Прочитала всі 5 книг. Таке не забувається... Такі книги нікого не залишать байдужим,бо правдиві. У кожного героя своя правда на історичні події,свідками яких вони стали.

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Світлана Алексієвич

#7

Сообщение Kozak Taras » 14 мар 2018, 21:28

Таню, і коли ти тільки все встигаєш... :good: *))
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Світлана Алексієвич

#8

Сообщение TANECHKA » 14 мар 2018, 21:35

Якщо у мене в руках хороша книга,тоді прощай сон,інтернет і все інше.Майже взагалі не дивлюсь телебачення.Якщо дивлюсь,то тільки розважальні програми.На роботі читаю багато,дуже багато

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Світлана Алексієвич

#9

Сообщение TANECHKA » 06 окт 2019, 19:49

TANECHKA писал(а):
14 мар 2018, 21:19
Изображение


«Комунізм мав божевільний план, – розповідає авторка у передмові до книги, – переробити «стару» людину, «ветхого Адама». І це здійснилося… може, лише це й здійснилося. За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінизму створили окремий людський тип – «homo soveticus». Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його «совком». Мені здається, я знаю цю людину, вона добре мені знайома, я з нею поруч, пліч-о-пліч, прожила чимало років. Вона – це я. Це мої знайомі, друзі, батьки».


«Час секонд-хенд» – це мій діагноз нам, діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден».
Знову перечитую вечорами. Ніби вперше читаю ....
Ось описують путч в Москві звичайні люди,які вийшли тоді на вулиці - ніби про наш Майдан 14 - го року,але росіяни забули це відчуття свободи. До речі,очевидці говорять,що після путчу теж були розмови про наркотики,що одурманили народ і про " печеньки"

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Світлана Алексієвич

#10

Сообщение Kozak Taras » 09 окт 2019, 21:14

TANECHKA писал(а):
06 окт 2019, 19:49
До речі,очевидці говорять,що після путчу теж були розмови про наркотики,що одурманили народ і про " печеньки"
Теперішня наша влада, теж вдається до такої риторики...
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Художня література»