Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Як український козак вчив Європу каву пити

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Як український козак вчив Європу каву пити

#1

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 18 янв 2018, 20:15

Цікава легенда, яка розповідає про ті часи, коли Европа взнала про культуру такого напоя, як кава. Український козак зіграв дуже велику роль у цьому процесі.
Якщо пройтись вуличками Львова, обов'язково відчуваєш присутність чогось таємничого та історично-загадкового. Дійсно, Львів просто насичений усілякими легендами, які розповідають про ті чудові часи, коли лицарі змагались за серця красунь, хитрі шахраї грабували багатіїв, а чудаки веселили населення своїми жартами.
Місто, де кавою пахне буквально кожний камінь, не могло обійтись без кавових легенд. Сама популярна легенда, якою пишаються не тільки львів'яни, але усі українські прихильники кави, розповідає про те, як простий козак відкрив культуру кави для найкращого міста Європи Відня. Історія почалась з подорожі юнака Юрія Кульчицького на Січ, де він попав в полон до турок. Перебуваючи у полоні, парубок не тільки добре вивчив турецьку мову, але привчився до споживання кави. Ця культура була невідома для європейців. Згодом, парубок був викуплений сербськими торговцями, а через деякий час молодий чоловік з явився у Відні. Якраз у той час розпочалась облога Відня військами Великого візира. Ситуація складалась для Відня дуже несприятливо. В місті почався голод и епідемія, а вийти з міста, щоб попросити допомогу було неможливо. Кілька десятків посланців виходило з міста, але не один не повертався. Саме тут стало у пригоді знання турецької мови Кульчицьким. Йому дали завдання прорватися крізь облогу і дати звістку польському королю про облогу Відня. Крім того, юнак мав повернутися з відповіддю, що робило виконання завдання практично фантастичним. Не зважаючи на смертельну небезпеку, Кульчицький, завдяки природним хитрощам, прорвався крізь облогу і навіть повернувся назад до Відня. Війська турків були розбиті, а Кульчицькому пропонували що завгодно, за той героїчний вчинок, який він зробив. Козак попросив віддати йому мішки з кавою. Ніхто не знав, що це зерна. Віденці вважали, що цими зернами турки кормили верблюдів. Прохання Кульчицького було виконано і мішки з кавою придбали нового власника.
Дуже скоро у Відні була відкрита перша кав'ярня, власником якої став Юрій Кульчицький. Кав'ярня мала назву "Під синьою пляшкою" і пропонувала клієнтам каву по-турецьки. Але справи шли не дуже добре. Гіркий та терпкий напій не подобався віденцям, до того ж, вони ще пам'ятали недавню облогу. Треба відзначити, що Кульчицький зустрічав гостів виключно в українському одязі, зі словами Як справи, друже? До речі, цю фразу і сьогодні можна почути у віденських кав'ярнях. Як часто буває, питання вирішила випадковість. Абсолютно випадково кусок цукру попав в каву. Кульчицький спробував і зрозумів, що вона вже не так гірчить. Після того, як було добавлено в каву молоко, напій став надзвичайно популярним серед віденців і торгові справи Кульчицького пішли на поправку.
Ця легенда розповідає і про той факт, що Юрій Кульчицький завіз каву у Львів та став засновником першої кав'ярні. На превеликий жаль, це не відповідає істині. Справа в тому, що львів'яни так пишаються своїм земляком, що дуже хочуть, щоб так було. А як відомо, якщо громада хоче, то так і буде. Юрій Кульчицький справжня гордість львів ян, зовсім не даремно у центрі Відня стоїть пам'ятник українському козаку, який тримає в руках склянку з кавою по-віденськи, яку українець подарував світу.

Відправлено через 59 секунд:
Героїчний вчинок, який заробив каву
Изображение

Відправлено через 30 секунд:
Перша кав'ярня у Відні
Изображение

Відправлено через 1 хвилину 11 секунд:
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Ответить

Вернуться в «Новини ККВК»