Історія населених пунктів Звенигородщини

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4758
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 565 раз
Поблагодарили: 2347 раз

Історія населених пунктів Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 12 дек 2020, 12:41

Жодних святкувань: в ОТГ готуються до відкриття новорічних ялинок

У Ватутіному вже почали лаштувати ялинку до новорічних свят. Проте поставили поки що сам каркас. Основну конструкцію встановлять ближче до новорічних свят.
Нині стоїть завдання, щоб на 19-те грудня ялинка вже була відкрита. – каже заступник голови Ватутінської ОТГ Юрій Кубявка. – Зараз поставили лише сам стовбур. Монтаж будемо робити пізніше. Інсталюємо каркас заздалегідь через коронавірус. Кількість працюючих зменшена. Те, що раніше можна було зробити за 3 дні, зараз змушені робити впродовж 5-6 днів. Але немає ніяких хвилювань і все буде виконано вчасно.
Аби уникнути поширення хвороби, влада буде контролювати кількість охочих прогулятися біля новорічної окраси міста.
Буде патрулювання поліції, – продовжує Кубявка. – Окрім цього, через засоби масової інформації будемо доводити інформацію щодо карантинних норм.
У Звенигородці поки не ставлять новорічне дерево. У приєднаних селах старости самі вирішуватимуть, де брати ялинки.
Вже за кілька днів вона буде, – розповідає голова Звенигородської ОТГ Олександр Саєнко. – Беремо в селі Козацькому. Поставимо її, аби у людей хоч трохи було настрою. Жодних святкових заходів не будемо влаштовувати. Не думаю, що біля неї буде великий потік людей. Тому правоохоронцям не доведеться контролювати це питання. В селах з ялинками проблем не буде. Там це давно налагоджений процес.
Ялинкові прикраси вішатимуть ті, що залишилися з попередніх разів. Це попри те, що минулого року їх чимало було вкрадено.
Нового нічого чіпляти не будемо, – говорить Саєнко. – Іграшки ще залишилися. Тим більше, немає за що їх купувати. Минулого разу люди дуже багато цупили прикрас. Відсотків 10 точно не стало. Їх щороку крадуть. Але вже є камери відеоспостереження.
У Лисянській ОТГ також не планують проводити святкування біля ялинки.
Ми не закуповуємо новорічну ялинку. Вона в нас є живоросла, – пояснює голова ОТГ Анатолій Проценко. – Росте в центрі Лисянки. Саме її й будемо прикрашати. Іграшок купувати не будемо. В нас достатньо якісні залишилися ще з минулих періодів. Жодних святкових заходів ми оголошувати не будемо у зв’язку з карантинними обмеженнями. Краще, аби люди святкували за столом в колі рідних, ніж там, де великі скупчення.
В більшості ОТГ новорічні ялинки засяють 19-го грудня.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4758
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 565 раз
Поблагодарили: 2347 раз

Історія населених пунктів Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 18 дек 2020, 22:12

У одному із сіл Звенигородщини місцеві облаштовують все методом самоорганізації

Хоч від Звенигородки до Гудзівки – всього якихось чотири кілометри, районні владці постійно обминали своєю увагою це невеличке село, забуваючи при цьому повсякчас, що своєю назвою районний центр завдячує саме йому, чи, точніше, легендарній горі Звенигорі, котра височить на його околиці. Тож жителям Гудзівки доводиться самим дбати про її подальший соціально-культурний розвиток. І що ви думаєте: виходить! Скажімо, декілька років тому відродити пам’ять про легендарну Звенигору взялися тамтешні підприємці Валерій Карпачов та Володимир Мамаєнко, які вирішили встановити біля неї пам’ятний знак, попередньо облагородивши територію. Вони першими внесли й кошти на це. Автором проєкту став місцевий народний умілець Микола Галузінський, а відповідні зварювальні роботи виконав сільчанин Сергій Вовченко. З сільського бюджету при цьому не було затрачено й копійки.
А потому небайдужі жителі Гудзівки вирішили відродити храм, котрий в розгул так званого войовничого атеїзму знищили «червоні безбожники». Допоки відшукали в архівах дані про церкву, вийшли й на старожилів, у яких навіть декілька ікон з неї збереглося – чим не заділ для майбутнього храму?
Розпочали будівництво церкви «методом самоорганізації», як жартує директор будинку культури Олександр Яровенко, який не тільки організував роботи на виділеній сільрадою місцині у центрі села, а й сам у вільний час бере кельму в руки.
Жарти-жартами, проте далеко не в кожному селі беруться сьогодні за свій кошт і своїми силами за якусь роботу. В Гудзівці з кожного двору, хто скільки міг, здали на придбання необхідних матеріалів. Не залишився осторонь загальної справи брат Олександра, Василь Яровенко – один з місцевих фермерів. Саме його і вважають тут найбільшим спонсором. Як, до речі, й Романа Рябоненка, якого доля закинула на заробітки за кордоном – частину заробленого нелегкою працею чоловік пожертвував на церкву. А сільські будівельники під орудою Миколи Деркача і Олександра Рябоненка трудяться на будові безкоштовно. Маючи чимало замовлень в інших населених пунктах, хлопці все ж знаходять можливість попрацювати й тут.
– Якогось графіку робіт у нас немає, – розповідають вони, – виконуємо їх у вільні від виконання замовлень дні.
Ось так і закінчили зводити підмурок. За стіни планують взятися вже з наступного року. А за цей час надіються зібрати ще якусь дещицю коштів на придбання цегли та інших будматеріалів. Й тут свою лепту міг би внести основний орендар тамтешніх земель, який поки що не проявляє інтересу до проблем громади, паями якої користується.
Взагалі ж підтримати селян, які самі беруться за облаштування свого побуту, мають й керівники новоутвореної Звенигородської ОТГ. Хотілося б надіятися, що так воно й буде. Тим більше, що за вирішення проблем соціально-культурного розвитку в Гудзівці, як уже згадувалося, у вищих ешелонах влади давно вже не бралися, отож й ніяких коштів на це не виділялося. Та й про що тут можна говорити, якщо на сьогодні в селі і не бачили ще, яке воно, асфальтове покриття, а з усіх вулиць нічне освітлення мають лише на центральній!
Невже й надалі селянам доведеться надіятися лише на самоорганізацію?

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4758
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 565 раз
Поблагодарили: 2347 раз

Історія населених пунктів Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 06 янв 2021, 18:25

На Черкащині посеред навчального року через борг закривають школу

Школу в селі Тарасівка Звенигородського району із 1-го січня чекають не канікули, а закриття. Про це повідомила директорка установи Тетяна Коміренко, повідомляє “Суспільне: Черкаси”.
У Тарасівській школі навчається 30 дітей. Заклад закриють, половину працівників, а це 12 осіб – скоротять. Залишать лише початкові класи. Інших учнів возитимуть автобусом у сусіднє село. Це сталося через борг, який нарахували за попереднього керівника школи.
– Штраф становить 112 тисяч гривень і був накладений за неправильне оформлення на роботу кухаря. Донині він не виплачений, а оскільки у нас відбулося об’єднання громад, то теперішня ОТГ не може нас прийняти. Знову ж через те, що не виплачений штраф, – зауважила виконувачка обов’язків директора Тетяна Коміренко.
Згідно із рішенням депутатів громади, із 2021 року замість школи діятиме філія опорного освітнього закладу. Через це доведеться скоротити вчителів пенсійного віку та немісцевих.
Раніше заклад перебував на балансі відділу освіти Звенигородської райради. Виконувачка обов’язків керівника відділу Оксана Носулич ситуацію коментує так:
– Зараз відбувається процес децентралізації, централізована бухгалтерія відділу освіти ліквідується. І тому немає можливості нараховувати зарплати і обслуговувати Тарасівську школу. Ми звернулися з листом уже до нового голови райради, щоб це питання вирішити.
Депутати райради ухвалили рішення, що об’єднана територіальна громада отримає майно школи на баланс і забезпечить навчальний процес.
Повідомляє сайт Про Все
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Вернуться в «Звенигородщина»