Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Погода взимку на Звенигородщині

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Погода взимку на Звенигородщині

#1

Сообщение Kozak Taras » 12 ноя 2015, 20:24

Зими на Звенигородщині відрізняються нестійким характером, значною мінливістю метеорологічних елементів і явищ. Характер зими формується в залежності від переважання синоптичних процесів конкретного року. По багаторічних даних метеостанції Звенигородка:
-середньодобова температура повітря в межах: в грудні -2.6°, в січні -5.9°; в лютому -4.5°.
-максимальні температури в межах: в грудні: +3+4°, в січні +2+3°; в лютому +4+5°.
-мінімальні температури в межах: в грудні -11-14°, в січні -14-17°, в лютому -13-16°.
Середня температура повітря за зимовий сезон становить -4°. Абсолютний мінімум температури по багаторічних даних метеостанції Звенигородка був зафіксований -36.7° (9 січня 1935 р.), абсолютний максимум +17.2° (27 лютого 1990 р.).
Зимовий період частіше визначається частими і невеликими опадами. Кількість опадів порівняно з іншими порами року невелика, але вони досить тривалі, переважно у вигляді снігу та дощу. Середня кількість за сезон складає 133 мм.
В середньому за зиму в Звенигородському районі грунт промерзає на 13-29 см. Максимально грунт промерзав по даних метеостанції Звенигородка до 94см в лютому 1988року.Сталий сніговий покрив в нашому районі утворюється не відразу і не кожного року. Він спостерігається в 7 зимах кожні 10 років, частіше – з третьої декади грудня. Його середня висота за зиму становить 4-9 см, найбільша – 46 см (січень 1987 рр.). При цьому 3 зими з кожного десятиріччя – без сталого снігового покриву. Льодостав на водних об’єктах району встановлюється – в середині грудня. В аномально теплі зими – тільки в січні, в аномально-холодні – вже з середини листопада. У теплі зими льодовий покрив водойм нестійкий, бувають неодноразові скресання та очищення річок від льоду. Середня товщина льоду на річках – 25 см, на водосховищі – 35 см, найбільша 70-90 см.
Небезпечні погодні явища,які спостерігаються на Звенигородщині: низькі температури, відлиги, льодова кірка, хуртовини, ожеледь, паморозь, тумани. Для запобігання негативних наслідків несприятливих зимових явищ погоди, доцільно:
- готувати снігоочисну техніку;
- приймати міри для збереження снігу на полях з озиминою і під плодовими деревами;
- постійно попереджати населення про небезпеку перебування на водних об’єктах в період льодоставу;
- слідкувати за станом мереж електропостачання та зв’язку під час ожеледі та паморозі.Зима 2015-16 років, в цілому очікується в межах кліматичної норми щодо температурного фону та опадів. Середня температура сезону близько 2º морозу (при нормі 4º морозу). Кількість опадів – біля 100 мм (при нормі 110-115 мм).
При цьому, основними особливостями зими будуть значні температурні контрасти та нестійкий сніговий покрив. Сильних снігопадів також не очікується. Опади випадатимуть слабкого та помірного характеру, але на протязі 3-5 днів поспіль.

Начальник метеостанції Звенигородка Т.А.Лисенко
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»