Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


У мерії досі поклоняються генералу Ватутіну

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

У мерії досі поклоняються генералу Ватутіну

#1

Сообщение Kozak Taras » 22 дек 2016, 17:09

Изображение

16 грудня керівники міста Ватутіного, їхні підлеглі і дехто з місцевих жителів зібралися біля пам'ятника Миколі Ватутіну, аби відзначити 115 річницю від його народження, повідомляється на сайті міської ради.

“Микола Федорович став відомим полководцем, який в роки війни командував фронтами, і якого завжди направляли в найскладніші ділянки фронту, покладаючись на його військові знання та вміння успішно їх застосувати при розробці військових операцій. Війська під командуванням Ватутіна визволяли Сталінград, брали участь в битві на Курській дузі, звільнили Київ, проявили себе в Корсунь – Шевченківської операції”, - йдеться в повідомленні.

Ця подія сподобалася не всім містянам. Ватутінець Олександр Гаркавенко негативно ставиться до деяких персонажів радянської влади.

“21 століття, а люди досі поклоняються кривавим генералам часів Сталіна. Це неправильно. Тим паче, коли подвиги того ж таки Ватутіна сумнівні. Це людина, яка мала своїх солдат за гарматне м'ясо. Перемоги в битвах тоді часто здобувалися не завдяки розуму генералів, а завдяки чисельній армії. Людей не шкодували. Маю право так говорити, бо не один рік серйозно цікавився такими постатями і взагалі історією”.

Нерідко і самого міського голову Ватутіного Олександра Лисюка звинувачували в українофобстві. Нещодавно розгорівся скандал між волонтерами і міським керманичем через тимчасовий пам'ятник героям Небесної Сотні. За його наказом комунальники прибрали звідти стяги України, Євросоюзу і революційний прапор ОУН. Сам постамент, де раніше стояв Ленін, теж мав бути знесений. Під час словесної перепалки між мером і волонтерами Лисюк запропонував повернути вождя на його попереднє місце.

Нагадаємо, що генерал Ватутін посилав беззбройних українців штурмувати Київ. Із 300 тисяч "піджачників" (мобілізовані українці воювали в домашній одежі) загинуло 270 тисяч.

"Двадцать пять тысяч входит в воду, а выходит, на той стороне, три тысячи, максимум пять, — згадував російський письменник Віктор Астаф'єв, який брав участь у форсуванні Дніпра.

"Через пять-шесть дней все это всплывает. Представляете?"

Генерала Ватутіна важко поранили бійці Української Повстанчої Армії біля села Милятин на Рівненщині 29 лютого 1944 року. Генерал потрапив у засідку. Ватутін помер в Києві 15 квітня.

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»