Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Правила благоустрою території міста Звенигородки

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Правила благоустрою території міста Звенигородки

#1

Сообщение Kozak Taras » 18 янв 2017, 12:17

Изображение
Додаток до рішення міської
ради №6 - 33/VІІ від 01.04.2016

П Р А В И Л А
благоустрою території міста Звенигородка

1. Загальні положення

Правила благоустрою території міста Звенигородка (далі Правила), забезпечення в ньому чистоти та належного санітарного стану, правил торгівлі, додержання тиші в громадських місцях та житлових зонах та перелік порушень, за які настає відповідальність за шкоду, заподіяну природному середовищу, санітарному стану і благоустрою території міської ради, розроблені на підставі Законів України, постанов Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ці Правила регулюють правовідносини учасників щодо утримання території міста та визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку.
Підприємства, установи та організації а також громадяни зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності чи користуванні а також визначену прилеглу до цих об’єктів територію; допускати на об’єкти благоустрою, що перебувають у їх власності або користуванні, аварійно-рятувальні та інші служби для здійснення заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Підприємства, установи та організації можуть утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні об’єкту благоустрою.
Звенигородська міська рада та її виконавчі органи можуть закріплювати для благоустрою та утримання у належному стані за фізичними та юридичними особами прилеглі до їх земельних ділянок території шляхом укладання Угоди про організацію взаємовідносин у сфері благоустрою між суб’єктом господарської діяльності і Звенигородським ВЖРЕУ, або КП "Добробут" Звенигородської міської ради, але межі утримання прилеглої території не можуть бути меншими, ніж визначено цими Правилами.

2. Обов’язки учасників правовідносин

Учасниками правовідносин відповідно до Правил є керівники та інші посадові особи підприємств та організацій незалежно від форм власності та відомчої належності, підприємці, громадяни, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за дотриманням ними цих Правил.
Керівники підприємств, організацій, установ, незалежно від їх відомчої належності і форм власності, підприємці, громадяни, які мають житлові будинки, будівлі та споруди іншого призначення у особистій власності або користуванні, зобов’язані забезпечувати :
2.1. Постійне утримання територій та об’єктів у належному технічному стані і зовнішньому вигляді, своєчасний ремонт об’єктів, фарбування фасадів, будівель, тимчасових споруд та малих архітектурних форм, благоустрій прилеглих територій, оновлення табличок із назвами вулиць та номерних знаків на будинках, назв підприємств, установ, організацій, тощо.
2.2. Межі прибирання, благоустрою та озеленення прилеглої території встановлюються від меж закріплених територій до дороги, включаючи прибордюрну частину.
При відсутності з будь-якого боку об’єктів і споруд іншої організації, або будинковолодіння межа прилеглої території визначається на відстані 50 м від огорожі підприємства, організації, установи, будинковолодіння тощо.
Межами прилеглих територій до кіосків, павільйонів, лотків визначається ділянка в радіусі 10 м від кута споруди.
2.3. Крім прибирання території обов’язковим є встановлення урн :
- торгівельним підприємствам – біля входу в приміщення, павільйони, тимчасові споруди;
- підприємствами, організаціями, установами, іншими суб’єктами господарювання – напроти своїх будівель, біля входу в приміщення;
- урни повинні постійно утримуватись в належному технічному стані і звільнятись від сміття в міру його накопичення;
- складання сміття та промислових відходів, вивезення їх у невизначені для цього місця, а також спалювання сміття та листя на території міста забороняється.
2.4. Забороняється винесення сміття прибраного з територій підприємств, організацій, установ, прибудинкових територій, тротуарів, газонів на зелені смуги вулиць і провулків, а також складування на зелених смугах вулиць і провулків будівельних матеріалів.
2.5. Систематичне і своєчасне знищення бур’янів та об’єктів рослинного карантину, косіння газонів на прилеглих та закріплених територіях.
2.6. В період снігопадів очищення від снігу доріг, мостів, шляхопроводів та тротуарів необхідно починати одразу після початку снігопаду.
2.7. На тротуарах першочергово очищуються проходи шириною не менше 1,5 метра силами підприємств, установ, організацій та приватних домовласників, які утримують прилеглі території.
2.8. Керівники усіх підприємств, установ та організацій зобов'язані забезпечити заготівлю піску за нормами не менше 1 м3 на 1 тисячу квадратних метрів площі, що прибирається.
2.9. Негайне посипання протиожеледними матеріалами доріг, тротуарів, очищення асфальтобетонного покриття від затверділого снігу та льоду здійснювати тільки лопатами, скребками і спеціальною технікою, а вивезення снігу і льоду - лише в спеціальні місця, визначені виконавчим комітетом міської ради.

Обов’язками усіх громадян міста є дбайливе та економне витрачання питної води. Використання її для поливу зелених насаджень і присадибних ділянок дозволяється лише тим громадянам, які уклали на це договір або встановили лічильники води.

3. Забезпечення санітарного стану

3.1. Відповідальність за утримання в належному санітарному стані та благоустрій на території міської ради покладається :
3.1.1. Прибудинкових територій відомчого житлового фонду - на керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчої належності.
3.1.2. Прибудинкових територій будинків, що належить об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків – на керівників кооперативів і об’єднань.
3.1.3. Прибудинкових територій будинків та споруд, що належать громадянам на правах приватної власності або знаходяться у користуванні – відповідно на власників будинків і користувачів.
3.1.4. Територій, що прилягають до магазинів, торгових точок, тимчасових споруд – на керівників підприємств торгівлі усіх форм власності та приватних підприємств, суб’єкти підприємницької діяльності, установи та організації, що здійснюють діяльність в цих закладах.
Усі власники ринків, підприємств торгівлі, громадського харчування та побуту зобов'язані проводити благоустрій прилеглої території, облаштовувати газони та квітники, відповідно до паспорта, узгодженого з управлінням містобудування та архітектури міськвиконкому. Робота ринків не повинна погіршувати санітарний стан місця його знаходження, негативно впливати на умови проживання мешканців прилеглих будинків та створювати перешкоди для руху транспорту і пішоходів.
При торгівлі напоями на розлив, стічні води повинні відводитись до каналізаційної мережі, а при її відсутності - в спеціальні резервуари. Звільнена тара підлягає щоденному вивезенню.
Торгівля повинна здійснюватись виключно в санкціонованих місцях (торгівля у магазинах та позамагазинна торгівля).
Торгівля в магазинах – основна форма здійснення роздрібної торгівлі. Магазин – це об’єкт торгівлі, розташований у будівлі (або її частині) капітального типу з торговельними, підсобними, адміністративно-побутовими приміщеннями, а також приміщеннями для приймання, зберігання та підготовки товарів до продажу.
Позамагазинна торгівля – форма здійснення торгівлі через позамагазинні об’єкти, які залежно від ступеня сталості їх місцезнаходження поділяються на:
стаціонарні - ринки (організовані) та ярмарки;
напівстаціонарні – павільйони, кіоски, сезонні майданчики, торгові автомати;
пересувні – розвізні (вагонолавки, автолавки, автоцистерни тощо); розносні (лотки, столики тощо); переносні (палатки);
дистанційні – з допомогою пошти, Інтернету, комп’ютерної та телекомунікаційної техніки.
Встановлення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі по тексту - ТС) здійснюється тільки після ухвалення відповідного рішення Звенигородської міської ради, в порядку, встановленому відповідно до чинного законодавства.
Зазначені підприємства, крім прибирання території, зобов’язані забезпечити встановлення урн біля своїх закладів, чистоту вікон та вітрин.
Торгівля у невизначених місцях забороняється.
3.1.5. Територія кладовищ, братських поховань – на керівників підприємств за якими вони закріплені.
3.1.6. Ділянок, підготовлених під забудову і тих, що звільнились після зносу – на користувачів земельних ділянок.
3.1.7. Територій, що підлягають до трансформаторних і розподільних підстанцій, а також біля опор і в межах охорони ЛЕП – на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться.
3.2. Вивезення твердих побутових відходів та промислових відходів на сміттєзвалище здійснюється відповідно до укладених договорів. Керівники підприємств забезпечують безпечне транспортування відходів при їх перевезенні.
Небезпечні відходи у складі побутових відходів збираються окремо від інших видів побутових відходів, а також мають відокремлюватись на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
Укладання договорів зі спеціалізованими підприємствами міста на вивіз сміття, опалого листя та відходів згідно з санітарними паспортами та здійснення своєчасної сплати за вивіз сміття та опалого листя відповідно до діючих тарифів.
Договори на вивіз сміття, опалого листя та відходів на наступний рік продовжуються з юридичними та фізичними особами зі спеціалізованими підприємствами автоматично при відсутності заперечень з обох сторін.
Складання сміття та промислових відходів, вивезення їх у не визначені для цього місця, а також спалювання на території міста забороняється.
Забороняється винесення сміття, прибраного з територій підприємств, організацій, установ, прибудинкових територій, тротуарів, газонів на зелені смуги вулиць і провулків, а також складування на них будівельних матеріалів.
Великогабаритні, будівельні та ремонтні відходи у складі побутових відходів мають збиратися окремо від інших видів відходів та вивозитись за рахунок виробника відходів.
Складування великогабаритних, будівельних та ремонтних відходів на території міста заборонено.

Надання в оренду територій, будівель і приміщень не знімає відповідальності з власника (балансоутримувача) за їх технічний та санітарний стан.


3.3. Інспектор з благоустрою Звенигородської міської ради та інші уповноважені особи складають приписи, акти, протоколи на порушників санітарного режиму і передають матеріали до адмінкомісії Звенигородської міської ради, проводять систематичну роз’яснювальну і виховну роботу серед населення з питань дотримання санітарного стану і вимагають безумовного його виконання.
3.4. Вилов бродячих собак і котів на території міста проводиться систематично, особливо в осередках сказу за вказівкою ветеринарної служби.
3.5. Вивіз твердих і рідких побутових відходів із житлового фонду може проводитись транспортом на визначені місця при умові заключення відповідного договору.
3.6. Відсутність договору на вивіз відходів та створення несанкціонованих смітників тягне за собою цивільно-правову адміністративну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
3.7. Виконавець послуг по обслуговуванню житлового фонду зобов’язаний :
- ознайомити всіх громадян, що мешкають на території дільниці по обслуговуванню житлового фонду з Правилами утримання собак та котів.
3.8. Зажадати від мешканців, власників домашніх тварин проведення своєчасних щеплень тварин проти сказу, дотримання правил утримання собак і котів, застосовувати заходи впливу за порушення їх утримання;
- утримувати підвали, горища, вікна житлових будинків, інші підсобні приміщення закритими або обладнувати їх сітками для попередження проникнення в них тварин.
3.9. Громадяни, власники або наймачі, користувачі в тому числі орендарі житлових будинків та земельних ділянок зобов’язані :
- утримувати фасад будинку, огорожу, двір і прилеглу територію в чистоті та належному санітарному стані;
- не допускати складування будівельних матеріалів на зелених смугах вулиць і провулків;
- заключити договір на вивіз твердих побутових відходів.
- Систематичне і своєчасне знищення бур'янів та об'єктів рослинного карантину, косіння газонів на прилеглих та закріплених територіях. Газони необхідно скошувати при досягненні висоти травостою 8 - 10 см. Висота травостою, що залишається, повинна бути 4 - 5 см.

- Якщо суб’єкти господарювання не мають можливості самостійно виконувати роботи з косіння газонів, то вони зобов’язані укласти договір зі спеціалізованим підприємством на відповідні роботи.

3.10. Власники собак, котів зобов’язані утримувати їх відповідно до Правил утримання собак та котів.
3.11. Юридичні та фізичні особи, які здійснюють в установленому порядку будівельні або ремонтно-будівельні роботи забезпечують належний санітарний порядок.
При проведенні робіт, пов’язаних з розриттям ґрунту забезпечують відновлення поверхні пошкодженої ділянки та існуючого покриття.
3.12. Організації, які мають на балансі підземні комунікації з колодязями, зобов’язані утримувати їх в належному стані, не допускати випадків, коли на колодязях відсутні кришки.
3.13. Громадянам та суб’єктам підприємницької діяльності забороняється :
- утримувати на балконах, лоджіях тварин, птицю, голубів, мити балкони зливанням води;
- витрушувати одяг, килими, інші речі у під’їздах, парадних входах до будинків, із балконів, лоджій і вікон, кидати з балконів і вікон різні предмети;
- з 22 до 7 годин ранку порушувати тишу, користуватись гучними побутовими електроінструментами та радіоапаратурою, проводити в квартирах ремонтні роботи, які викликають виникнення шумового ефекту та порушують спокій мешканців будинку;
- пасти худобу і птицю у не відведених для цього місцях, комунальних дворах, на вулицях, у скверах, парках, на пляжах, в санітарних зонах об’єктів водопостачання;
- вигулювати собак без поводків і намордників, відвідувати з собаками магазини, підприємства громадського харчування, об’єкти соціального, культурного та побутового призначення;
- вигулювати собак та випасати домашню птицю, а також виносити побутові відходи на території навчальних та лікувальних закладів і дитячих установ.
3.14. Забороняється тютюнопаління в громадських місцях.
3.15. Громадянам, підприємствам, організаціям, установам забороняється:
- без відповідного дозволу виконавчого комітету проводити на вулицях, в подвір’ях роботи щодо прокладання водопровідних, каналізаційних, газових та інших мереж та інших будівельних робіт;
- допускати заростання бур’янами газонів, квітників, прилеглих територій до будинків та інших об’єктів, що знаходяться у їх володінні та користуванні;
- накопичення побутового та будівельного сміття на кладовищах міста та безпосередньо прилеглих до них територіях;
- спалювати сміття, опале листя, гілля, побутові, промислові та інші відходи на території міста, забруднювати її хімічними та іншими розчинами;
- торгувати з рук, із машин або іншим чином у невстановлених місцях;
- звалювати сміття, тверді та побутові відходи на території річок, в місцях масового відпочинку, лісосмугах і зелених насадженнях. Тверді відходи повинні вивозитись лише до спеціально відведених місць;
- Розклеювати та розміщувати оголошення, афіші на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших не визначених для цього місцях. Підприємствам, організаціям на балансі або утриманні яких є зупинки міського пасажирського транспорту забезпечити наявність місць для розміщення об’яв та оголошень.
- Складати на вулицях будівельні та інші матеріали, розкопувати вулиці, копати ями для гасіння вапна, спалювати гумотехнічні вироби, рослинні залишки, сміття та сухе листя.
- При виконанні ремонтно-будівельних робіт, зокрема при прокладанні підземних комунікацій, вживати необхідних заходів щодо повного збереження насаджень. Протягом 15 днів після закінчення робіт відновлювати дорогу, тротуари, зелені насадження.
- У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
- Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
-У прибережних захисних смугах забороняється розорювання земель, садівництво, городництво, будівництво дач, гаражів, мийки та обслуговування транспортних засобів і техніки, облаштування звалищ сміття, гноєсховищ. накопичення рідких, твердих побутових і виробничих відходів, будівельних матеріалів.
- пересування асфальтованими вулицями міста механізмів на гусеничному ходу;
- здійснювати забудову території міста з порушенням встановленого порядку.
3.16. Зелені насадження на території міста та в лісопарковій зоні складають недоторканий фонд. Їх охорона і утримання покладається на підприємства житлово-комунального господарства, а також на відповідальних за утримання території та всіх мешканців міста.
- Після обрізки або зняття дерев вивіз відходів деревини і видалення пенька проводиться протягом однієї доби, крім випадків ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Відходи деревини переробляються на тріску з використанням спеціальної техніки.
- Повалені дерева повинні бути видалені балансоутримувачем або спеціалізованим підприємством, яке визначено тендером, негайно з проїзної частини доріг, тротуарів, від струмененесучих провідників, фасадів житлових будинків та виробничих будівель, а з інших територій – на протязі доби з часу виявлення.
- Роботи по догляду за зеленими насадженнями на вулицях, площах, бульварах, майданчиках повинні проводитись спеціалізованими підприємствами, організаціями зеленого господарства, які укомплектовані спеціалізованою технікою та механізмами, кваліфікованими спеціалістами.

3.17 Порядок та правила проведення феєрверків із спеціальної піротехніки:

Проведення феєрверків може здійснюватися на території міста Звенигородка з восьмої до двадцять другої години поряд з місцями, де проводяться театральні, спортивні та інші культурно-розважальні заходи.
Забороняється проведення феєрверків у нічний час (з двадцять другої до восьмої години), за винятком святкування Нового року (в ніч з 31 грудня на 1 січня).
До місць, заборонених для проведення феєрверків, належать:
місця, відстань від яких менш ніж 100 м до потенційно-небезпечних об'єктів, підприємств, місць продажу та зберігання паливно-мастильних матеріалів, медичних закладів, шкільних та дошкільних установ, дитячих будинків-інтернатів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку, житлових будинків;
мости, шляхопроводи, транспортні магістралі, території об'єктів, що мають важливе історико-культурне значення, пам'ятники історії і культури, цвинтарі.
Проведення феєрверків може здійснюватися тільки підприємствами, установами і організаціями, зареєстрованими у встановленому порядку, статутом яких передбачений такий вид діяльності.
Пускові майданчики мають бути забезпечені охороною. Кордони небезпечної зони повинні мати огорожу.
Після закінчення феєрверку пусковий майданчик і прилегла територія повинні бути ретельно оглянуті, з метою виявлення і збору невідпрацьованих виробів та елементів, залишків відпрацьованих піротехнічних зарядів спеціалістами організації феєрверку.
Знищення непридатних і невикористаних піротехнічних виробів здійснюється організацією-виконавцем феєрверку в установленому порядку відповідно до інструкції з експлуатації заводу виробника.



3.18. Загальноміським санітарним днем встановлюється кожний четвер тижня.

3.19. Для проведення недержавних масових заходів їх організаторами, не пізніше, ніж за 10 днів до проведення, подається письмове повідомлення до виконавчого органу Звенигородської міської ради. У повідомленні зазначається мета, форма, місце проведення заходу, маршрут проходження, час його початку та закінчення, передбачувана кількість учасників, прізвище, ім’я організаторів, місце
їх проживання, номер контактного телефону, дата подачі повідомлення, необхідність (чи відсутність такої) використання звукопідсилюючої апаратури.
Не пізніше двох робочих днів до проведення масового заходу організатори зобов’язані укласти угоди щодо забезпечення нормативного прибирання місця його проведення та вивозу сміття із спеціалізованим комунальним підприємством.
На місцях проведення, під час масових акцій, забороняється самовільне встановлення малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, палаток, в т.ч. пересувних та тимчасових, призначених для роздрібної торгівлі, що встановлюються просто неба) та засобів зовнішньої реклами (рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, прапорів, екранів, транспарантів, наклейок та інше).


4. Відповідальність за порушення Правил

4.1. Порушення Правил благоустрою території міста, а також недотримання цих Правил по забезпеченню чистоти та громадського порядку у місті, тягне за собою адміністративну відповідальність згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення в вигляді штрафу на громадян – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
4.2. Уповноважити складання протоколів за порушення цих Правил на уповноважених осіб при міській раді та інспектора по благоустрою та інших уповноважених відповідно до чинного законодавства.
4.3. Кошти, які стягуються з порушників цих Правил зараховуються до відповідних бюджетів.
4.4. Керівникам підприємств, організацій, установ, навчальних закладів проводити роз’яснювальну роботу в своїх колективах з питань дотримання Правил утримання територій.



Міський голова О.Я.Саєнко
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»