Новини Звенигородщини

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Всего на руках: Заблокировано
Благодарил (а): 573 раза

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 16 янв 2021, 09:29

«Витягував на вилах і на автомобільних скатах спалював»: як мисливець із Звенигородщини бореться зі скаженими тваринами

На території Звенигородської тергромади мисливці знищують лисиць. Роблять це, аби запобігти поширенню сказу. Тварини без остраху перелазять навіть високі паркани, нарікає мешканець хутора Шампань Руслан Бойко. За минуле літо лише на своєму подвір’ї він застрелив 5 лисиць.
–Контролювати їхню чисельність треба обов’язково, – пояснює Бойко. – Наприклад, коли в ставок кидаєш щуку, то за кілька років там залишиться тільки вона. Так само й з лисицями. Минулої весни я їхав й побачив, як 3 лиси атакують маленьке козеня. Якщо їх не відстрілювати, не буде ні зайців, ні фазанів. До того ж вони харчуються гризунами. А це основні переносники сказу. Я особисто застрелив 5 тварин серед літа. Перестрибує паркан і кидається на курей та домашніх тварин.
Мисливець згадує, як доводилося стріляти навіть у вже покусаних собак.
–Я застрелював собак людських, – продовжує чоловік. – Без дозволу власників. Витягував на вилах і на автомобільних скатах спалював. Були проблеми. Дехто мене кляв. Та що робити, якщо бачу покусану скаженим лисом собаку, а власник має двох дітей? Але ж більшість дякують.
Голодні тварини вже не бояться жити серед людей. Своє потомство часом приводять у покинутих сільських будинках.
–У Шевченковому прямо біля хати дяка, де Тарас науці навчався, лисиця привела трьох лисенят, – говорить Бойко. – І це центр села. В Будищах теж живуть у покинутих будинках. Нічого вже не бояться. Минулої суботи запропонував хлопцям «прогнати» очерет у Шевченковому. Йшли, кричали й свистіли. А лис спокійно проскочив повз нас і побіг. Коли весною вигодовують потомство, бігають до людей серед білого дня і крадуть курей. Навіть в центрі Черкас побачити лиса вже не є якоюсь дивиною.
За минулий рік лише поблизу Шевченкового мисливці знищили приблизно 30 особин. Вбитих тварин спалюють, якщо є підозра на сказ. Разом з тим чоловіки зіштовхуються з осудом зоозахисників.
–Людина, яка сама їсть м’ясо і носить шкіряне взуття розказує, що не можна вбивати тварин, – дивується Бойко. – Здебільшого мене критикують у соцмережах «диванні» вояки. Якби це робили вагани, які не їдять м’яса, я б зрозумів їх. А так ті критикани є самі замовниками убивств: птиць, корів, свиней. От зараз хтось чухає свинку за вухом, доглядає її, а завтра встромить шпичака у серце. І це вважається прийнятним. А ще є випалювачі трави. Через них у вогні гинуть зайці та птахи. Але мені вони розказують, що я убивця. 90 відсотків убитих мною тварин – лисиці. Не без того, щоб уполювати зайця. Але це рідко.
Руслан Бойко полює на пухнастих хижаків з власної ініціативи. Запевняє, що робить це лише за межами населених пунктів, як того вимагає закон.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 26 янв 2021, 21:38

Новий дах, водопровід та відеонагляд: як у Звенигородці люди самі собі створюють комфортне життя

Понад 3 роки у Звенигородці існує об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Скеля». За цей час людей перестало заливати в дощ, а в оселях стало значно тепліше. Реформувати якість життя взявся один із мешканців будинку Володимир Попко. В колишньому – правоохоронець та вчитель.
–Мене не влаштовувало, бо не бачили, куди йдуть наші гроші, – пояснює Попко. – Тобто, платили постійно в ЖРЕУ, а ремонтів не було жодних. Тому й вирішив створити ОСББ. Хотілося, щоб все було прозоро. Особливо, коли дізнався, що 80 відсотків квартплати йшло на зарплату комунальникам. Чи не найтяжчим було – переконати самих людей. Дехто просто звик жити, як при Союзі. Місяців 6 пішло, перш ніж вдалося пояснити всім про вигоду об’єднання. Тепер все прозоро. Якось загубилися 3 гривні. Рік шукали, але знайшли.
Будинок має 5 поверхів та 30 квартир.
–Перше, за що взялися – відремонтували дах, – продовжує чоловік. – Раніше, як тільки дощ, людей заливало. Особливо скаржилися жителі 5-го поверху. Спочатку це мало обійтися в понад 400 тисяч гривень. Для нас це був шок. Та знайшли інший вихід. Законний і дешевший. Вже 2 роки ми не знаємо, що таке протікаючий дах. Після цього взялися за труби водопостачання. Там кожні 20 сантиметрів стоїть хомут. Це був увесь ремонт від ЖРЕУ. Нині міняємо повністю ці труби. Ще не закінчили, бо коштує дорого.
Аби зробити проживання в будинку кращим, не завжди потрібно витрачати гроші, переконує Володимир Попко.
–Неподалік від нас будувався магазин, – згадує керівник об’єднання. – Залишилося чимало землі. Тому я попросив віддати її нам. Навезли не одну вантажівку. Так під будинком з’явилися клумби. Весною він тоне у квітах. Ще переробили тепломережу, бо в нас було холодніше, ніж в інших будинках. Це додало градусів 5 тепла по квартирах. Під’їзди також утеплили, замінивши старі вікна й двері на металопластикові.
Задля безпеки жителів на двері поставили домофон. За територією спостерігає відеокамера.
–На обох під’їздах стоять домофони, – говорить Попко. – Уже просто так чужа людина не зайде. Встановили ліхтарі та камеру відеоспостереження. Остання допомогла нещодавно знайти хуліганів. На Новий рік ми поставили ялинку в дворі. Прикрасили гарно, щоб радувала око. Вранці встаємо – ялинка похилилася, іграшки побиті й вкрадені. Подивилися по відео, що це зробила дітвора у присутності молодої дівчини. Знайшли їх і провели профілактичну бесіду.
Будинок зовні та всередині став значно комфортнішим. В під’їздах не лише тепло, а й затишно. Їх оздобили картинами та вазонами самі мешканці. Втім, не все дається легко, зізнається Володимир Попко.
–У нас зв’язані руки в деяких питаннях, – нарікає чоловік. – Наприклад, ми не можемо розраховуватися готівкою за надані послуги з ремонту. Тобто, майстер повинен бути офіційно підприємцем, щоб з ним можна було розрахуватися. Але ж ніхто не хоче зв’язуватися з податками. Якщо я все ж заплачу готівкою, отримаю стотисячний штраф.
Зараз мешканці будинку міркують, як поставити свій власний котел опалення. Це коштує не одну сотню тисяч гривень. Кредит під це брати не хочуть, бо нічим буде розраховуватись. Щомісяця платять менше, ніж платили комунальникам. Так, власник 3-кімнатної квартири має квартплату в 360 гривень. Двокімнатка обходиться в 240-250 гривень щомісяця.

Анатолій БУЗИНА
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 28 янв 2021, 22:17

Як Звенигородщину визволяли зі снігового полону

За даними синоптиків Звенигородщина стала лідером по кількості снігу, який випав з 27 на 28 січня. Негода стала причиною кількох надзвичайних ситуацій. О 20.30 у Ватутіному чоловіка збила автівка. Через засніжений тротуар постраждалий рухався проїжджою частиною. Його зі струсом мозку та переломами ребер доправили до лікарні.
Розчищати дороги у Ватутіному почали з 20-ої години. Комунальники чекали, поки сніг вляжеться, аби його легше було прибирати. Станом на 16-ту годину дня 28 січня більшість вулиць прибрані.
Комунальні служби спрацювали на тверду четвірку, – каже заступник міського голови Юрій Кубявка. – Не на п’ятірку, бо це якби сніг зовсім вивезли за межі міста. Всю ніч по місту працювало 6 одиниць техніки. По Юрківці та Стецівці 2 одиниці, а по Чичиркозівці одна. В селах, як мені доповіли, теж справились на відмінно. Коли розпочався сильний снігопад, вулиці посипалися протиожеледною сумішшю. Всього використано 14 тон.
Проте залишилися ділянки, на яких комунальники не змогли прибрати сніг. По вулиці Залізничній, яка веде від переїзду до автостанції, тротуари стоять нечищеними. Пішоходи змушені ходити проїжджою частиною.
Є тротуари, які за своїми геометричними розмірами не дозволяють залучати техніку, – пояснює Кубявка. – Тобто, трактор не залазить на тротуар, бо там є дерева чи паркан приватного домоволодіння. Справді, по вулиці Залізничній тротуари не чищені і люди йдуть дорогою.
Деякі місцеві водії нарікають, що кілька вулиць міста надто вузько почистили. Двом автівкам важко розминутися.
З початком негоди у Звенигородці, на виїзді з міста, застрягли водії вантажівок. Місцеві мешканці в соцмережах закликали допомогти людям.
Це сталося не на нашій території обслуговування, – говорить міський голова Олександр Саєнко. – Її має обслуговувати приватний підприємець. Проте силами нашої техніки вантажівки повитягували. Вночі там ніхто вже не стояв.
У Звенигородці автошляхи почистили гірше, ніж у сусідньому Ватутіному, запевняють тамтешні таксисти. Міський керманич з цим не згодний.
По місту гарно справилися, – продовжує Саєнко. – В селах теж. Землевласники на відмінно спрацювали. Навіть в Княжій, яка раніше мала з цим проблеми, нині все налагоджено.
Кілька ділянок, які обслуговує місцевий підприємець, перебувають в не дуже задовільному стані, обурюється мер. За його словами, деякі такі дороги місто змушене брати на себе.

Анатолій Бузина
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 10 фев 2021, 19:44

Мера Звенигородки тероризують колектори

Мера Звенигородки Олександра Саєнка тероризують колектори. Кілька осіб взяли кредит і перестали платити. Саєнка вказали в якості поручителя.
–Якісь люди беруть кредити, – розповідає міський голова. – Одного я знаю. Він працював сторожем. Вказав мій телефон. Ледь не щохвилини до мене телефонували з вимогою погасити борг. Я впіймав того сторожа й змусив розрахуватися. Він частину боргу, здається, погасив. Бо припинилися дзвінки на деякий час. Тоді з’явився ще один боржник. Я цю людину не знаю. І на мене продовжили ці колектори тиснути.
За добу на номер Саєнка могли зателефонувати понад 70 разів.
–Було, що 73 рази так телефонували, – скаржиться мер. – Працює «автомат», а не жива людина. Цілий день та ніч тероризують. Довелося блокувати всі незнайомі номери. Нещодавно святкував свій день народження. То частина нормальних людей не могли додзвонитись до мене.
Ситуація триває вже понад півмісяця. Олександр Саєнко збирається йти писати заяву до поліції за втручання в особисте життя.

Сергій РАДЧЕНКО

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 15 фев 2021, 10:08

Родина з Катеринополя має 9 акваріумів

Так незвично, у світі, де більшість живе інтернетом, телебаченням, соцмережами, знайти людину, залюблену в світ Природи. Тоді, коли інші кожну вільну хвилину приділяють перегляду новин у «Фейсбук» чи «Інстаграм», Євген Лановенко поспішає додому не тільки тому, що там на нього чекають кохана дружина та двоє чарівних діток, а ще й улюблена справа, хобі – розведення акваріумних рибок.
Чоловіку 33 роки. 11 років одружений і 11 років, окрім повсякденних турбот, вони з дружиною займаються рибками. Дружина Олена повністю поділяє його хобі, й в усьому допомагає.
Відразу після одруження придбали маленький акваріум. Нині родина має 9 столітрових акваріумів, розміщених в одній кімнаті, та ще кілька маленьких нерестовиків. Тут мешкає 10 видів риб. Загальною кількістю понад 1000 особин. Починали з гупі, мечоносців. Це прості види. Але Євген каже, що, чим важче рибку розвести, тим йому цікавіше. Тому захопився золотими рибками, скаляріями. Розвів неони, тернеції. Довго не виходило розвести золотих рибок, але багато читав, старався, тоді вийшло.
Рибок Євген купує в Черкасах або Умані. Ціна коливається від 10 до 25 гривень за штуку. «Беру пару, поки не розведу, не заспокоюсь», – розповідає. Найцікавішими вважає сомиків – крапчастого, анцитрус. Дуже йому подобаються також сині неони.
Корм Лановенки закуповують оптом, але здебільшого готують рибкам харч самі: пшоняну кашу, засмачену морською рибою за спеціальним рецептом. Годують рибок двічі на день, раз на тиждень міняють воду в акваріумах. Нині розводять також водорості, деякі з них дуже гарно цвітуть, що створює казкову атмосферу.
Євген каже, що, розміщуючи рибок, треба обов’язково ділити їх за видами, щоб не поїли одна одну. Особливо агресивні скалярії та барбус.
Своє хобі чоловік намагався привити сину Владику. Однак, захопившись, той невдовзі переключився на футбол. Зараз відвідує місцеву футбольну секцію. Донька Аріна навчається у танцювальній студії.
Народився Євген Лановенко у Катеринополі, закінчив другу школу, потім Тальянківський коледж (за спеціальністю працівник газового господарства), згодом – Мокрокалигірське профтехучилище. Здобув фах водія. Після завершення навчання пішов працювати на катеринопільський комбікормовий, де понад 10 років робить водієм. Одружений, має двох дітей-школяриків: доцю-першокласницю та четверокласника сина. Своє хобі перейняв від односельця Миколи Юлінського, в якого купував перших рибок. Нині тісно спілкується, обмінюється досвідом з друзями-однодумцями, що проживають у Звенигородці, Ватутіному, Шполі.
Окрім рибок, родина має й інших домашніх улюбленців: два коти та дві собаки – кокер-спанієля Стьопку і дворняжку Мушку.
На запитання: «Що Вам дають рибки?» Євген відповідає коротко: «Спокій, умиротворення. Я відпочиваю душею навіть тоді, коли піклуюсь про них». Чоловік вважає, що, займаючись розведенням цих прекрасних створінь, продовжує їм життя. Євген відчуває їхню вдячність і щиро вірить, буцімто золоті рибки здійснюють бажання, цю віру передає своїм дітям.
Уся родина живе в гармонії з природою. Тут навіть коти мирно співіснують з рибками.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Изображение
Изображение

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 15 фев 2021, 21:34

Церковний скандал на Лисянщині: віряни вимагають закрити церкву

«Московський священик на поріг не пускає, а коли й зайдеш, то одержиш або стусана або прокльони»
Парафіяни православної церкви Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Московського патріархату у селі Бужанка на Лисянщині, які торік заявили про перехід до ПЦУ, вважають, що приміщення має бути закрите.
– По-перше, об’єкт не зданий в експлуатацію, – розповів Анатолій Довбик – один з «розкольників», як називає прихильників української церкви місцевий священик, – вже двічі в церкві було закорочення електропроводки. Згоріла апаратура. Я звертався до пожежної служби закрити приміщення, бо не дай Бог колись спалахне. По-друге, мене і таких як я, котрі будували церкву, вкладали сюди свої кошти, московський священик і на поріг не пускає, а коли й зайдеш, то одержиш або стусана або почуєш прокльони, образи. То навіщо такий Божий дім, де немає любові до ближнього.
У Бужанці триває судова тяганина більшої частини релігійної громади із священиком і його прихильниками щодо передачі приміщення церкви ПЦУ, той уже двічі викликав з Черкас фіскальну службу. Остання, як розповів Анатолій Довбик, приїжджала під час локдауну, і вірян знову викликали для «бесіди». Бужани вважають це зухвальством і знущанням над людьми. Адже багато після цього, як і попереднього разу, захворіли на коронавірус.

Іван СМОЛІЙ

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 19 фев 2021, 20:11

«Племінник сидів у куртці»: у Звенигородці замерзають школярі

У Звенигородці родичі школярів скаржаться на холод в деяких навчальних закладах. В окремих класах під час морозів температура нібито опускалась до 13 тепла.
«Пост обурення. Учора племінник прийшов із школи і повідомив, що у їхньому кабінеті було +13 градусів. Для батьків це була не новина, бо у тому кабінеті більше +15 ніколи взимку не буває, а от для мене – шок. З’ясувалося, що таких «теплих» кабінетів на школу декілька, а в одному з них взагалі +11! В інших кабінетах відносно тепло. І це в одній із найкращих шкіл міста», – написала у Фейсбуці звенигородчанка Олена Шевченко.
Жінка підозрює, що керівництво ОТГ про цю проблему може й не знати. В якій саме школі це відбувається, не хоче казати, аби не нашкодити племіннику.
–Називати номер школи з етичних міркувань не буду, – розповідає журналісту Шевченко. – Але така проблема існує не тільки в цій школі. На жаль, керівництво школи стверджує, що потрібний капітальний ремонт системи опалення, а на це потрібні немалі кошти. Хоча вчора уроки не були скорочені. У відділ освіти передається середня температура по всій школі, а не в кожному класі окремо.
За словами Олени, аналогічні температурні режими були й минулого року.
–У минулому році була кабінетна система, то вони відігрівалися у більш теплих кабінетах, – продовжує звенигородчанка. – А у цьому році, у зв’язку з карантином, ходіння по кабінетах відмінили. Уроки скорочують лише тоді, коли низька температура по всій школі. Племінник сидів у куртці. Це мені нагадує 90-ті роки, тоді ми теж в куртках сиділи на уроках. Я уявляю, яких хвороб можуть набути дівчата, висидівши 45 хвилин на холодному стільці.
Мер Звенигородки Олександр Саєнко каже, що у всіх школах тепло. Ніхто з батьків досі не приходив скаржитись.
–Ні до мене, ні у відділ освіти поки ніхто не приходив скаржитися з цього приводу, – пояснює Саєнко. – Щодня у Вайбер керівники шкіл скидають статистику: скільки учнів відсутні, хто хворий і який температурний режим. Менше 18 градусів тепла немає ніде.
Під дописом Олени про холод у школі заявляють й інші містяни. Водночас, в школі №2, наприклад, за відгуками дітям досить тепло.

Анатолій БУЗИНА

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 23 фев 2021, 13:28

У Єрківській ОТГ скаржаться на аварійну кладку

Мешканка Єрківської громади Галина Бернацька скаржиться, що 16 лютого у розпал морозів ледь не скупалась у Гнилому Тікичі. Причина — аварійна, та ще й не розчищена кладка. Розміщена вона в селі Залізнячка, як і попередня, про ремонт якої ми нещодавно писали.
— Я вирішила сходити в Єрки, оскільки накопичилось чимало справ. В обхід дуже довго, дорога слизька, не посипана, тому спустилась до кладки. Цей шлях значно коротший. Але коли я снігами добрела до містка, зрозуміла, що його ніхто не чистив. Під товстим шаром снігу був лід. Русло річки не замерзло. Кладка провисає, дротові поручні теж, і тримаються лише на двох опорах (кожна) обабіч берега, проміжних немає. Я зрозуміла, що у взутті не пройду, послизнусь. Тому зняла чобітки, взяла їх у руки і попрямувала. Втім, і це не допомогло. Ледь не загриміла у крижану воду. Ще й плавати не вмію!
З горем пополам жінка дісталась на протилежний беріг і зрозуміла, що все могло закінчитися значно сумніше.
— У нас успішна громада. Є голова, є староста, комунгосп. Чому ми повинні думати, як дістатися до центру ОТГ? — нарікає Бернацька. — Добре, що я втрималася на тій кладці, не впала в річку. А коли б через цей місток ішла дитина? Врешті, тут листоноша майже щодня ходить. Хто має подбати про її комфорт і безпеку?
Того ж дня пані Галина поскаржилась на проблему голові ОТГ Леоніду Польовому, який, зі слів жінки, порадив їй вирішити проблему самотужки за допомогою сокири й лопати.
— Як я можу чистити кладки? — дивується Бернацька. — По-перше, це не моя робота, а по-друге — це не моя компетенція. Це ж не сніг віником змести, а вирубувати кригу! А що коли наступного дня дана споруда, і без того аварійна, рухне, хто нестиме за це відповідальність?
Польовий підтверджує, буцімто порадив Галині Василівні як свідомій жительці громади відкидати сніг із кладки, по якій вона сама ж ходить, оскільки комунальники ледве вправляються чистити дороги. «А якщо не хоче, то може скористатися іншою кладкою, піти через міст або під’їхати до Єрок автобусом», — каже чиновник.
Староста села Микола Шевченко коментує ситуацію так:
«Ця кладка, дякуючи окремим несвідомим громадянам, аварійна. Нею майже ніхто не користується, тим більше, що за 5 хвилин ходу є інша, безпечніша. Наш комунгосп не може скрізь успіти і все прочистити, адже в ньому працює всього троє осіб. Навесні будемо думати, як її відремонтувати. Зараз це зробити не реально, оскільки туди треба направити спецтехніку, аби випрямити, розтягнути місток, відновити поперечне кріплення для поручнів, яке позрізали крадії металобрухту. Наразі ж я наполегливо прошу не ходити цією кладкою до ремонту».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Изображение

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 01 мар 2021, 17:24

Звенигородчанка, яка створює красу та гарний настрій

Кожна професія по-своєму важлива. В кожної є своя місія: в лікаря – лікувати, в учителя – навчати, в будівельника – будувати, а от у флористів, труд яких ми вшановуємо 28 лютого, головна місія – створювати красу та гарний настрій. А що може бути прекраснішим квітів? Саме красивий, зі смаком скомпонований букет – запорука гарного настрою майже кожної жінки. За цим «скарбом» чоловіки шикуються на День закоханих, на іменини наречених, мам, бабусь. Та, власне, не тільки чоловіки, і не тільки на свята. Адже квіти – це завжди радість! А радість треба дарувати й поширювати світом.
Саме такою феєю, чарівницею, яка створює для звенигородчан наймиліші серцю подарунки, є Оксана Фуренко. В центрі міста вона створила прекрасну квіткарню «Прованс». Це справжнє царство квітів. Тут ви можете обрати букет, вазон, замовити для них ексклюзивний дизайн на будь-який смак та для будь-якої події.
– Ми постійно намагаємося йти в ногу з часом. На кожен сезон – свої квіти. Створюємо композиції до кожного з свят: Різдва, Дня Валентина тощо. Постійно працюємо над розширенням асортименту. Як тільки в гуртівні з’являються нові надходження, обов’язково їх замовляємо, – розповідає пані Оксана.
Жінка успадкувала любов до квіток по материнській лінії. І мама, й бабуся її були квіткарками за сумісництвом (бабуся – вчитель, мама – медсестра). Допомагають працювати у квіткарні також дві її доньки.
Народилась наша героїня у Звенигородці. Навчалась у середній та у художній школах, де виявляла неабиякі творчі здібності. Її малюнки були на міжреспубліканських, всесоюзних виставках. Згодом закінчила Ватутінське медучилище та 24 роки пропрацювала у відділенні фізіотерапії Звенигородської лікарні.
Разом з тим, уже 25 років захоплюється роботою з квітами. Починала на ринку, але завжди мріяла про власний простір, де б можна було втілити найсміливіші творчі задуми. Так у центрі Звенигородки з’явилася затишна квіткарня, яка забирає в Оксани не тільки робочий, а дуже часто і вільний час.
Тут, у квіткарні, вона керує добудовою, робить букети (останнім часом не лише з квітів, а й з продуктових наборів, солодощів), планує асортимент, розігрує лотереї, поруч – вирощує понад 500 кущів троянд, на вході – створює фотозони для підняття настрою містянам, як, наприклад, останню – «Арка удачі».
– Вважаю флористику частиною нашої культури та популярним видом мистецтва, тому і ми (флористи) повинні бути чемними, культурними, зразковими, бо ми не прості продавці з базару, ми – художники. Саме ми несемо красу, культуру та моду флористики в маси. Саме наші вироби прикрашають, змінюють, надихають, додають настрою, шарму, атмосфери як на різних заходах, так і в особистому житті та стосунках, – зауважує квіткарка.
Поміж інших захоплень жінка каже, що любить відпочити в товаристві друзів, пізнавати щось нове, подорожувати.
Торік отримала відзнаку лауреата в номінації «Чарівниця квіткової гармонії серед флористів, дизайнерів та майстрів декору» на конкурсі «Жінка року».
– Що б ви побажали, порадили нашим чоловікам напередодні жіночого свята? – запитали ми у неї.
– І жінкам, і чоловікам хочу побажати бути уважними один до одного. Любити, цінувати. Не забувати виявляти увагу. Не лише на свята. Можна жінці просто так подарувати одну квітку, але вона більше значитиме для неї, аніж випрошений дорогий букет, – відповіла.
Ми також вітаємо пані Оксану з її професійним святом і бажаємо, щоб добро та краса, які вона несе в світ, поверталися до неї сторицею.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний

Новини Звенигородщини

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 23 мар 2021, 12:05

Двох років не протрималась: на Звенигородщині зруйнувалася відремонтована дорога

Керівництво Водяницької громади розслідує, чому зруйнувалася нещодавно відремонтована дорога у селі Кобиляки. На знищене покриття поскаржилися тамтешні мешканці. 2019-го дорогу ремонтував приватний підприємець з Ватутіного. Роботу замовляла Служба автомобільних доріг.
«Даний відрізок дороги після зимового періоду повністю зруйнувався, утворилися вимоїни, колії від автомобільного транспорту. Скоріш за все дане руйнування спричинило недотримання технології по ремонту. Гарантійний термін експлуатації дороги після поточного ремонту складає п’ять років», – йдеться в офіційному листі Водяницької сільської ради.
Очільники громади просять замовника розібратися в проблемі. Задля цього створили комісію.

Анатолій БУЗИНА
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»