Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Новини Звенигородщини

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Новини Звенигородщини

#141

Сообщение Kozak Taras » 23 мар 2021, 19:34

Ото доріг Зеля набудував... :f:
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#142

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 25 мар 2021, 22:49

«Вже думала розбити намет і жити під їхнім будинком»: на Звенигородщині скандал через спадщину

Тетяна Коваль із села Стецівка на Звенигородщині звинувачує відомого у Ватутіному бізнесмена Вадима Мирошніченка у викраденні її майна. Чоловік є братом її покійного чоловіка. Останній помер майже 2 роки тому.
–З чоловіком Віталієм ми жили з 94-го року, – розповідає Тетяна Коваль. – Ми разом вели бізнес. Мали 200 гектарів землі, підсобне господарство, свинарник і ставок. Коли він помер, залишилися борги. Він у людей брав позики на бізнес. Я почала їх роздавати, хоча брат Віталі – Вадим, був проти цього. Та в мене є совість.
Жінка планувала зібрати збіжжя на полях, аби віддати решту боргів. Проте не встигла.
–Коли мали молотити, брат чоловіка прийшов і сказав: «А хто ти тут така?», – продовжує Тетяна. – Виставив свою охорону. Загнав комбайн і помолотив кукурудзу. Заробивши на цьому 2,5 гривень, люди залишилися без грошей. Зараз вони до мене телефонують. А мені нічого дати їм. Із 2019-го в мене з колишнім родичем тривають суди. Каже, хто їх виграє, той і буде розраховуватись із боргами. Та я сумніваюсь, що він віддасть привласнені кошти. А мені тепер хоч нирку продай.
Водночас пані Тетяна наголошує: у її чоловіка зі своїм братом були не досить приязні стосунки. За весь період спільного життя родинних дружніх відносин між братами не було. Жінка досі не може довести, що прожила з чоловіком майже 20 років, адже не були офіційно розписані. Через це нібито не має права претендувати на спадок.
–Вадим тепер каже, що ми не жили спільно з чоловіком. – плаче Коваль. – В нас є діти. Його донька від першого шлюбу й мій син також від попереднього. Я ридала на все село, коли він помер. На суді вони кажуть, що хоронили Віталія з мого будинку, бо я попросила. Всіх свідків, які підтверджують, що ми мешкали разом, суд до уваги не бере чомусь. Тепер не знаю, що робити. В нас хочуть все відібрати. Я вже думала розбити намет і жити під їхнім будинком, щоб добитися правди.
Опонент жінки всі звинувачення відкидає.
–В мого брата дружини немає, – запевняє Вадим Мирошніченко. – І не було. А є рідна дружина і рідна донька. Вона хотіла в дитини все забрати, а я все віддав. Щодо боргів, то не я заборгував, а брат. Але всі, хто має розписки, гроші отримають після суду. Їх вона програє. Закон на моєму боці.
За словами Мирошніченка, ті, хто давали позику без розписки, від нього кошти не отримають. Пані Тетяна бідкається, що їй цим людям соромно в очі дивитися.
Водночас своїй матері чоловік начебто надав інформацію про намір Тетяни розділити спадщину у суді, насправді ж – вона доводить факт спільного прожиття із чоловіком.
Місцева Феміда визнала факт спільного прожиття пані Тетяни із її чоловіком. Натомість апеляційний суд став не на користь Тетяни Коваль. Жінка подала касаційну скаргу. Сподівається довести свою правоту і домогтися аби її включили в спадок.

Володимир МИХАЛЬЧЕНКО
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#143

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 02 апр 2021, 21:08

Звенигородська влада виділила півмільйона на підтримку ОСББ

Звенигородські об’єднання співвласників багатоквартирних будинків фінансуватиме місцевий бюджет. Таке рішення ухвалила міська рада минулої п’ятниці. Поточні та капітальні ремонти співфінансуватимуться з розрахунком 50/50. На ці потреби міське керівництво виділило півмільйона гривень.
Ми передбачили майже всі механізми підтримки ОСББ, – розповідає заступник міського голови Сергій Кармазін. – Це і капітальний та поточний ремонт, будівництво дитячих майданчиків. Тобто, все, що потрібно для інфраструктури та утримання будинку й території. На 2021 рік під ці потреби передбачено 500 тисяч гривень.
Щоб отримати співфінансування, керівники ОСББ мають подати відповідну заявку.
Буде утворена комісія, яка розглядатиме ці заявки, – пояснює Кармазін. – Наприклад, голова ОСББ звертається, що хочуть замінити в підвальному приміщенні інженерні мережі. Для цього збирає необхідний пакет документів і надає кошторисну вартість. Відмова може бути, якщо не дотримані умови співфінансування, чи будуть якісь проблеми з документами. Це суто формальні питання. Але ми будемо просити, аби усували недоліки.
У Звенигородці є 44 багатоповерхівки. Частина вже в ОСББ.
В 2019-ому році в нас було 19 ОСББ, – продовжує заступник. – Нині маємо вже 23 утворених об’єднання із 44 будинків. Я аналізував інші міста. У Звенигородці доволі приємні результати. Цим потрібно займатися й доносити до людей інформацію. Я ось взимку обійшов 5 чи 6 будинків. Люди швидко погоджувалися, що потрібно вже щось змінювати. Чи не найбільша перепона у створенні об’єднання – мало, хто хоче брати на себе відповідальність й очолювати його. Та ми завжди готові допомагати і допомагаємо, коли звертаються.
Найуспішнішим прикладом ОСББ у місті поки залишається об’єднання «Скеля». Окрім вже зроблених серйозних ремонтів, люди планують перейти на індивідуальне опалення. Після цього суми в платіжках зменшаться в кілька разів. Коштує цей проект приблизно 600 тисяч гривень.
Програма співфінансування розрахована не на один рік. Якщо співпраця влади й містян виявиться успішною, в подальшому сума допомоги збільшиться.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#144

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 08 апр 2021, 13:19

У Водяницькій громаді звели перші дві теплиці для шкіл

Біля двох шкіл Водяницької громади що на Звенигородщині, вже закінчують монтувати теплиці. В них діти зможуть власноруч вирощувати овочі, зелень та квіти. Такі парники поки стоятимуть у самих Водяниках та селі Чижівці.
–Минулого року ми подавали заявку на конкурс мікрогрантів від агрокомпанії й виграли, – розповідає голова громади Руслан Каюк. – Нам виділили 50 тисяч. Ми дали стільки ж із бюджету. Їх поки 2. Споруди вже встановили і вчора туди завозили землю. В комплекті з ними йшов увесь необхідний посівний матеріал: редиска, морква і так далі.
Вирощуватимуть овочі поки лише старшокласники.
–В теплицях займатимуться вчителі й учні старших класів, – пояснює Каюк. – Якщо і в молодших дітей по програмі будуть уроки трудового, то й вони згодом братимуться за вирощування культур. Жодної хімії там не буде застосовуватись.
Якщо досвід із теплицями буде вдалим, керівництво громади планує відновлювати старі парники й для інших навчальних закладів.
–Якщо все нормально піде, то в нас є старі теплиці, які ще при Союзі будували, – говорить Руслан Каюк. – Хочемо їх відновити й поставити біля кожної школи. Хоча це трохи тяжкий процес. Не всі хочуть ними займатися. Маємо деякі суперечки. Плануємо відновити пришкільні земельні ділянки, аби там вирощувати картоплю, буряки. Та в деяких школах прямо бунтують. Мовляв, не будемо, бо не родить. Нічого, приїдемо всією сільською радою й посадимо. Хай їм буде соромно.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#145

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 20 апр 2021, 14:50

«Проблем із вакцинацією черкащан не виникає жодних», – медсестра мобільної бригади Наталія Завірюха

Наталія Завірюха – медична сестра зі Звенигородки, яка перша в Україні вакцинувала людину від COVID-19. 24 лютого в Черкаській обласній лікарні вона щепила лікаря-реаніматолога Євгена Горенка.
Наталія працює медиком вже 25 років. У 1996 році вона закінчила медичне училище і влаштувалася у дитяче відділення Звенигородської районної лікарні. Там жінка працювала статистиком, черговою медсестрою. Потім працювала дільничною медсестрою. З травня 2020 року Наталію Завірюху призначили на посаду головної медичної сестри Звенигородського центру первинної медико-санітарної допомоги.
«У зв’язку з COVID-19 потрапила в круговерть подій, тому доводилося працювати, вчитися і пізнавати особливості роботи одночасно», – говорить Наталія.
Жінка постійно спілкується з хворими на коронавірус, бо допомагає виявляти його в організмі людини – бере ПЛР-зразки, відправляє їх в Черкаський обласний лабораторний центр.
Наразі Наталія Завірюха – у резерві Звенигородської мобільної бригади. Виїжджає вакцинувати людей, коли треба замінити медсестру бригади. Щодня вона з іншими медиками вакцинує 100 людей. На початку вакцинації щеплювали й 140 людей.
Наталія не хворіла на COVID-19, але вакцинувалася від коронавірусу. Перенесла щеплення добре, без ускладнень. Жінка говорить, що всі медики мобільних бригад повинні вакцинуватися.
«Я вважаю, що кожен має бути щеплений, щоб був загальний імунітет, щоб вірус не розсіювався. Я розумію, що коронавірус – це щось нове і невідоме, тому ми боїмося. Але раніше так само була дифтерія, кір, поліомієліт. Але ми завжди вакцинувалися від цих хвороб і завдяки цьому нам вдавалося уникати масового поширення вірусу», – говорить жінка.
Крім Черкаської обласної лікарні Наталія Завірюха вакцинувала людей в Черкаській міській інфекційній лікарні. Так в Черкаському обласному онкодиспансері щеплювала заступницю голови Черкаської ОДА Ларису Кошову, народну депутатку Роксолану Підласу й інших публічних людей області.
Працювати у мобільній бригаді не складно, говорить Наталія. Робота дуже злагоджена та організована.
«Лікар оглядає людину, медсестра вводить дані в комп’ютер про щеплення, я вакциную людину. Усе відпрацьовано, домовлено, узгоджено. Проблем із вакцинацією черкащан не виникає жодних», – каже Наталія Завірюха.

Пресслужба ОДА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#146

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 22 апр 2021, 21:44

У будинку-інтернаті на Звенигородщині вакцинували пацієнтів та працівників

У Звенигородському будинку-інтернаті для людей із інвалідністю та поважного віку вакцинували 132 особи. Про це Суспільному розповів директор закладу Леонід Грицик.
За його словами, це вже друга вакцинація у закладі – у понеділок (19 квітня – ред.) щепили 102 пацієнтів і працівників закладу. Щеплення робили препаратом Pfizer-BioNTech німецько-американського виробництва.
Лікарка мобільної бригади Віра Захарченко розповіла, що перед щепленням усі повинні були отримати дозвіл:
“Пацієнти повинні бути здоровими на момент вакцинації, тож їм вимірювали температуру, вони описували свій стан, перелічували хронічні хвороби. Також в пункті щеплення перевіряли, чи пацієнт зареєстрований у системі Хелсі, тому що туди обов’язково потрібно внести дані про вакцинацію”.
За словами працівниці закладу Ольги Осіпчук, на вакцинацію наважилася, оскільки торік у жовтні вже перехворіла на ковід:
“Я вирішила вакцинуватися, щоб більш не повторилося. Страшно хворіти, бо вдома діти, страшно і за них, і за себе. Вакцинуватися треба, бо і в магазин заходиш, і в автобусі їдеш – всюди є ризик інфікуватись”.
Практичний психолог закладу Діана Чорновіл теж вирішила вакцинуватись:
“Насамперед, я працюю з людьми і не маю права їх наражати на ризик. Та й себе також, бо якщо перехворів вже раз, то треба себе убезпечити хоча б доки ти ходиш на роботу”.
Пацієнтка закладу 72-річна Лариса Байрак вакцинувалася першою. З її слів, почувається добре:
“Я чекала на цю вакцину, тому що треба жити далі. Треба, щоб наша нація жила і була здорова Україна, тому потрібно вакцинуватися обов’язково”.
Після щеплення кожен перебуває під наглядом медиків пів години. Вони стежать, щоб стан не погіршився, вимірюють тиск та температуру.
“Усі вакцинуються добровільно, за власним бажанням. Є у нас такі пацієнти, яким вакцинація протипоказана – це люди, які перенесли інсульт, інфаркт, або хворі на епілепсію”, – зазначив Леонід Грицик.
За словами директора, з 132 вакцинованих двадцятеро – працівники закладу.

Авторка Наталія Старинець, suspilne.media
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#147

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 24 апр 2021, 16:50

«Не робіть свинарник із кладовища»: звенигородчанка емоційно звернулась до людей

Лариса Концева зі Звенигородки записала емоційне відео про любителів смітити. Жінка прибирала на території кладовища неподалік від лікарні й помітила купи мотлоху прямо на могилах.
«Могилки деякі прибрані, деякі не прибрані. Смітник прибирає міська влада. А це – свіже сміття, яке викидаєте ви, коли прибираєте могилки своїх рідних. І кидаєте куди? На чужі могили. Мотлоху накидали, деревця зрізали – накидали, пляшки накидали. І ще й підпалили. І кажуть, що хтось винен. А ви повинні таке робити? Люди, схаменіться! Не робіть свинарник із кладовища. Це святе місце», – звернулась до людей Лариса Концева.
Інший містянин Іван Ромашина вважає, що подібне є виявом ліні.
Це, щонайменше лінь, – каже чоловік. – Нащо нести десь подалі, щоб нікому не заважало і комунальникам легше було зібрати? Можна ж прямо під ноги кидати. А те, що виростає купа прямо на могилі чужої людини, то їх не хвилює. Я особисто робив зауваження таким свиням. На них не діє чемне звертання. Висипати на голову той непотріб і дати копняка – може й задумається. Або штраф щоб платили не одну тисячу гривень.
В міськраді викладене відео бачили.
Що ж з такими дурнями зробиш? – розводить руками мер міста Олександр Саєнко. – Інспектори ходять і штрафують таких. Але ж штрафи не такі й великі. Та будемо й далі ловити. Така ситуація є скрізь.
Ще більше сміття комунальники очікують на вихідних, коли люди прибиратимуть могили рідних перед Пасхою.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#148

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 27 апр 2021, 15:29

У Звенигородці створять табір для військового вишколу

У Звенигородці створять табір для військового вишколу молоді. Ідею подали волонтери з Ватутіного. Зараз тривають переговори з владою, щодо реалізації задуму.
–Хочемо об’єднати Тальнівщину, Звенигородщину, Катеринопільщину та Ватутіне, – розповідає волонтер Євген Підцерковний. – Спілкувався вже на рівні районної ради, аби виділили кошти. Не кожен спроможний придбати собі все необхідне. Вже відправили документи на допомогу. Це потрібно. Наприклад, висаджується диверсійна група у Ватутіному. Місто «лягає». Тому мають бути люди, які знатимуть, що робити. Такі вишколи хочемо проводити для дорослих. А там, гадаю, і діти зацікавляться.
Учасники вишколу тренуватимуться зі страйкбольною зброєю. Комплект, разом із захистом, коштуватиме щонайменше 5 тисяч гривень.
–Сама зброя коштує в районі 3-ох тисяч гривень, – пояснює Підцерковний. – Захист обличчя й тіла – 800 гривень. А ще акумулятор, кульки. Загалом, десь 5 тисяч гривень коштуватиме екіпірування. Це без форми. От якби було хоча б 10 одиниць зброї, вже можна створити дві команди. Відпрацьовуватимуть, наприклад, проходження «зеленої» зони, робитимуть засідки. Навчатимуть ті, хто вже пройшов вишколи. Ми також зможемо взяти на себе таку відповідальність.
Тренування відбуватимуться на базі дитячого табору в Хлипнівці. Ним керує ветеран АТО Андрій Невмитий. 7 років тому він організовував подібні вишколи.
–Всі умови є, – каже Невмитий. – Частина будинків років 20 перебувають в аварійному стані. Тому в них можна буде тренуватися. Це прекрасна ідея. Але є нюанс: коли людина приходить до армії після страйкболу, вона не боїться справжньої кулі. В мене були такі випадки на службі. Перевчали.
Основною проблемою в створенні військового табору є кошти, погоджується чоловік. Сподівається на допомогу не лише влади, а й бізнесменів.
–Якби влада фінансувала, було б чудово, – продовжує Невмитий. – У 2014-ому році це робилося на волонтерських засадах і било по кишені. Треба ще спілкуватися з підприємцями. Також мав розмову з представниками політичної партії. Пообіцяли дати грошей на гвинтівку й кульки.
Влада Звенигородки готова допомогти. Можуть виділити 20-30 тисяч гривень.
–Є велике бажання, аби такий табір функціонував, – коментує голова Звенигородської райради Сергій Струк. – Є програма «Призовна дільниця». Один із пунктів передбачає патріотичне виховання молоді. Районна рада не може виділяти великі кошти. Але 20-30 тисяч гривень на закупівлю обладнання знайдемо.
Ідея ще має пройти відділ мобілізаційної підготовки. Після цього стане зрозуміло, скільки конкретно потрібно грошей. Якщо всі питання владнають, вже до кінця року табір розпочне свою діяльність.

Сергій РАДЧЕНКО
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#149

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 27 апр 2021, 21:45

Майстриня з Катеринопільщини робить ляльки-скриньки

Алла Коротуненко із села Стійкове, що на Катеринопільщині, належить до тих майстрів, що своїй справі ніде не навчалися, але виконують її сумлінно та вишукано, покладаючись на талант і вроджені вміння.
Алла родом із Кальниболота Кіровоградської області. Відразу після школи вийшла заміж. Оселилась у Стійковому. Щаслива мама трьох дітей. Старша її донечка – студентка, середня навчається в 3-ому класі, синочок ходить у дитсадок. Чоловік до нинішньої реформи працював землевпорядником на селі.
З одруженням жінка всю себе присвятила сім’ї. Їздила на заробітки, працювала вдома, дбала про сімейне вогнище. Звісно, не шкодує, адже все, що робила, робила для найдорожчих у світі людей. Однак настав момент, коли зрозуміла, що в тому ж темпі, важко фізично працюючи, далі не зможе. Тоді згадала, що в юності мріяла про художню освіту. Нині й дня не уявляє без творчості.
– Мене завжди приваблював цей вид роботи. Любов до нього привила мама. Вона вишивала, малювала, вибивала. І я це вмію, але разом з тим застосовую сучасні техніки. Опанувала бісероплетіння, роблю ікони. Можу розмалювати стіни, стелю. Все, що побачу, можу зробити. Коли починаю, не маю уявлення, що буде в кінцевому підсумку. Ідеї з’являються в процесі творчості. Все з голови. Обдумую кожну деталь. Маю багато закуплених матеріалів, заготовок, планів, – розповідає майстриня.
Спершу Алла займалась рукоділлям до якоїсь нагоди (шила, оздоблювала костюми дітям на різні свята, вишивала одяг в національному стилі, виготовляла аксесуари для волосся, вінки, робила сувеніри для родичів), а останнім часом уже не уявляє життя без улюбленої справи. Щодня мусить присвятити їй бодай півгодини.
Ляльками захопилась відтоді, як вони почали ламатися у доньок. Захотілося їх прикрасити, вдосконалити, переодягнути, дати їм друге життя. Так поступово прийшла до ляльок-скриньок. Нині спеціально купує Барбі, щоб переробити їх на свій манер. Досі виготовила понад 170 оригінальних ляльок-скриньок. Є у доробку майстрині й традиційні шкатулки, їх близько 30.
Середня донька (Каміла) теж займається рукоділлям. Не копіює, а створює власні роботи. «Якби в школі було одне мистецтво, вона була б найщасливішою з усіх людей на світі. Хоче стати художницею. Сподіваюсь, так і буде», – каже наша героїня.
Алла – чудова господиня. В неї скрізь лад: і на кухні, й на городі, й по господарству. Любить їжу, зготовлену на природі: каші, юшки, баранячу шурпу. Багато пече для дітей.
Мабуть, такою і має бути справжня українська жінка – ніжною, люблячою, працьовитою і багатогранно талановитою.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Новини Звенигородщини

#150

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 04 май 2021, 19:46

Автопідприємства просять тимчасово скасувати безкоштовні перевезення «пільговиків»

На Звенигородщині власники автотранспортних підприємств звернулися з листом до обласного керівництва через «пільговиків». Просять на період карантину припинити продавати квитки цій категорії пасажирів. Під ним підписалися бізнесмени з Ватутіного, Катеринополя та Звенигородки.
Підприємець з Ватутіного Василь Когут скаржиться, що пасажиропотік значно знизився. Винними називає нелегалів, з якими ніхто не бореться.
В нас зараз склалась критична ситуація, – каже Когут. – Розвелося дуже багато нелегалів. Вони забирають у нас пасажирів. Відсотків 50-60 забирають. А люди не завжди думають головою й сідають до таких. Були випадки, що водії були п’яними, чи значно перевищували швидкість. А ще їздять без масок. В моїх автобусах водії дотримуються всіх карантинних заходів. Салони миються.
Через малу кількість пасажирів возити пільговиків немає за що, пояснює чоловік.
За пів року я перевіз на понад 300 тисяч гривень людей, які мають право на пільги, – продовжує бізнесмен. – Жодної копійки за всі роки моєї праці мені ніхто не відшкодував. Я написав купи листів. Всі мені відмовляють. Звернулися до громад. Та ж ситуація.
Самостійно відмовитись безкоштовно возити людей перевізники не можуть. Побоюються збурень в суспільстві.
Лист із проханням зупинити продаж квитків потрапив до Мережі. Це викликало невдоволення містян. Депутат Ватутінської міської ради переконаний, що ніхто не дозволить власникам автопідприємств скасовувати пільгове перевезення. Особливо, якщо це стосується ветеранів АТО.
Хлопці заслужили щоб їздити безкоштовно і їм ніхто не має псувати настрій, – переконаний Ступник. – Є закон. В разі, якщо хтось не дотримується його, то для цього є поліція . В деяких хлопців коштів може і не бути на проїзд. Краще було б, щоб їм, учасникам бойових дій, виділяли певну суму на місяць на проїзд і вони не будуть себе невпевнено почувати.
За наявною інформацією, лист перевізників поки лишається без відповіді. Підприємець Василь Когут збирається подавати до суду на Ватутінську міськраду. Вимагатиме відшкодування за останні 3 роки.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»