На Звенигородщині перепоховали прах загиблого під час Другої світової війни

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: Ksenia, TANECHKA

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 19098
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Банк: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 4931 раз
Поблагодарили: 8482 раза

На Звенигородщині перепоховали прах загиблого під час Другої світової війни

Сообщение Kozak Taras » 26 дек 2017, 10:27

Изображение

15 грудня в селищі Юркове відбулося перепоховання праху загиблого під час Другої світової війни колишнього жителя селища - Захарка Даниловича Димерця. Про це повідомила Лілія Іщенко - начальник відділу культури і туризму Звенигородської райдержадміністрації.

Останки Захарка Даниловича було поховано з усіма почестями на сільському кладовищі Юркового, біля могили його дружини Ганни. На церемонії були присутні родичі та односельчани загиблого, голова Звенигородської райдержадміністрації Василь Довбуш, сільський голова с.Боровикове Анатолій Красюк, голова Черкаського осередку всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» Олександр Назаров та інші небайдужі люди.

Салютну групу забезпечив необхідними засобами засновник та керівник Військового музею в с.Шампань Олег Бойко, який особисто і керував нею.

Захарко Данилович народився в 1900 році в селі Шевченкове, потім проживав у селі Боровикове. В 1941 році призваний до діючої армії. На фронт він пішов із сином, який також не повернувся з війни. За офіційними даними, зник безвісті. Останки його були виявлені під час сільськогосподарських робіт під Бобрицею Канівського району.

Захарко Данилович знайшов спокій в рідній землі завдячуючи кропіткій самовідданій роботі членів Черкаського осередку всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну».

Після проведеної роботи було встановлено, що Захарко Данилович загинув в серпні 1941-го року, на правому березі Дніпра, в зоні дій 26-ї Армії Південно-Західного фронту в районі Канева. 12-та танкова дивізія та 5-й кавалерійський корпус наносять контрудар. Противник намагається вздовж Дніпра оточити угрупування наших військ і вирішити таким чином цю проблему. Їм стають на заваді підрозділи 97-мої стрілецької дивізії та 1054-й полк 301-ї стрілецької дивізії. В складі останньої - вчора мобілізовані робітники та селяни Київщини, Полтавщини, Харківщини. Полягла більшість, але ворога не пустили. Більшість з тоді полеглих, довгі десятиліття залишались у землі, а рідні одержали повідомлення про зниклих безвісти.
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Вернуться в «Звенигородщина»