Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Чому на похорон ватутінського атовця збирали кошти усім містом і від чого він помер?

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Чому на похорон ватутінського атовця збирали кошти усім містом і від чого він помер?

#1

Сообщение Kozak Taras » 22 янв 2018, 21:25

Изображение

18 січня, перед Водохрещем, Ватутіне прощалось із атовцем Віталієм Вдовиченком, 1978-го року народження. Напередодні волонтери Ватутіного оголосили у "Фейсбук" про збір коштів, щоб допомогти з похованням незаможній родині захисника. У день похорону розпочався сніговий колапс. Як Ватутіне впоралося з усіма цими випробуваннями, ми дізнались від депутата міськради Олега Ступника, який разом з іншими побратимами-волонтерами займався організацією церемонії поховання.

− Попри негоду ми з усім впоралися, − розповідає Олег Васильович. − Довелося тільки через сніговій відмінити заплановане прощання у центрі міста. Тож усі прощалися з Віталієм біля будинку його матері, потім вирушили на кладовище. Шкода тільки, що не було на похороні нашого мера − Олександра Лисюка. Він уже вдруге поспіль ігнорує такі заходи. Не було його, коли прощались із учасницею АТО Олею Зеленюк-Юріною, і цього разу не прийшов.

− Користувачі Інтернет-спільноти цікавляться, чому на похорон атовцеві довелося збирати гроші усім містом? Хіба кошти на такі заходи не передбачені у міському бюджеті?

− На жаль, у нас ні. Ми ще раніше просили у міськради допомогу на лікування Віталія. Лисюк відмовив, сказав, що немає грошей. Тож купували ліки своїм коштом. Окрім того, одна з аптек зголосилася продавати нам необхідні медпрепарати по собівартості. Похорони теж довелося організовувати самим – за рахунок учасників ГО "Ветеранів АТО та Волонтерів Ватутінської громади". Робили посильні пожертви також місцеві підприємці та прості громадяни. Мер Лисюк чомусь узагалі ігнорує нашу спілку. На 2 прохання керівника організації Петра Гогунця нагородити місцевих атовців до Дня Збройних сил України, він не відреагував. А коли звенигородський військкомат нагородив ватутінських атовців та волонтерів відзнаками Президента, то він ще й з’ясовував, за чиїм поданням це зробили та за які заслуги. Якось не по-людськи.

− В окремих районах, населених пунктах існують програми, за якими здійснюється оплата лікування атовців і навіть членів їхніх сімей. У Ватутіному таких програм немає?

− Досі не було. Але 3 січня я подав звернення у міськраду, щоб передбачити кошти для цих цілей, запропонував внести зміни у програму "Турбота" та зміни до бюджету. На черговій сесії розглядатимемо це питання. Якщо депутати підтримають, то матимемо 200 тисяч на рік. Ліміт становитиме 15 тисяч на одного захисника.

− Де служив Віталій Вдовиченко?

− Віталій служив у морській піхоті у Широкине. Був у найгарячіших точках. Разом з ним служив інший наш земляк – Євген Іванченко. Ми якось передали передачу для Євгена (продукти, цигарки, підзорні труби), але він її вже не зміг отримати, бо загинув. Тоді до нас зателефонував Віталій і запитав, чи може він замість Євгена отримати надіслане. Так ми дізналися, що в цій частині служить ще один ватутінець.

− Вдовиченко помер у реанімації. Яка причина смерті?

− Віталій здійснив спробу самогубства на Святвечір. Однак його знайшов племінник, вчасно вивільнив з петлі. Далі швидка, лікарня, реанімація. Цей же племінник вийшов на мене, попросив допомогти, оскільки коштів на лікування у родини не було. У Вдовиченка залишилась лише стара незряча мати, іще брат, але той живе десь далеко. З дружиною він давно розлучився. Дітей не мав. Дві доби Віталій був без свідомості, потім опритомнів, але невдовзі помер. Лікарі діагностували виразку шлунку.

− А що стало причиною суїциду? Він колись скаржився на життя?

− Та ні. Ми від нього такого не чули. Колись брав номер телефону психолога, але сумніваюсь, що телефонував. Як проводили останні збори місцевих атовців, він теж на них був. Навіть здавав кошти на похорон Олі Зеленюк та на різдвяні подарунки для діток Іванченка. Патологоанатом сказав, що він терпів сильний біль, оскільки виразка уразила йому весь стравохід. У шлунку були грудки запеченої крові. Ймовірно, тому і хотів позбавити себе життя.

− Хто тепер опікуватиметься матір’ю захисника?

− Обіцяли брат та племінник. Ми теж по можливості допомагатимемо. Зараз вирішуємо питання забезпечення її дровами.

Редакція газети "Новий Дзвін" та сайту "Вісті Черкащини" висловлює співчуття матері, друзям та близьким покійного. Вічна пам’ять!

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Чому на похорон ватутінського атовця збирали кошти усім містом і від чого він помер?

#2

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 29 янв 2018, 23:20

З сторінки міста Ватутіне у Facebook:
Давайте надавати правдиву інформацію. Коментар міського голови на статтю в газеті «Вісті Черкащини» від 22.01.2018 року
Стаття «Чому на похорон ватутінського атовця збирали кошти усім містом і від чого він помер?», яка опублікована в газеті «Вісті Черкащини» викликає з боку міської влади справедливе обурення, адже інформація викладена однобоко. Шанований журналіст надала у своїй статті позицію лише однієї сторони і не взяла на себе турботу щодо вияснення реального стану справ.
Дійсно я не мав можливості бути присутнім на похороні, адже в день похорон учасника АТО Віталія Вдовиченка на місто випала аномально велика кількість снігу і продовжувало сніжити. Всі сили були кинуті на розчистку доріг в тому числі і для того, щоб був доступ до кладовища, на якому цього дня відбулось три поховання. Міською владою також була надана посильна допомога (виділені безкоштовно домовина, вінок, проведені безкоштовно роботи по викопуванню ями на кладовищі, а також виділені кошти з міського бюджету, сума яких затверджена депутатами). Доречі щодо моєї відсутності і на похованні Олени Зеленюк-Юріною, то варто зазначити, що на цьому скорботному заході були присутні секретар міської ради Сергій Бабюк, мій перший заступник Юрій Кубявка та керуючий справами виконкому Таїсія Стеценко, які висловили родині загиблої щирі співчуття.
Щодо озвученої у статті депутатом Олегом Ступником інформації стосовно його звернення до міської ради про внесення змін до програми «Турбота» і передбачення коштів на лікування учасників АТО то також хочеться внести корективи. Ще 28 грудня 2017 року на засіданні чергової 46-ої сесії міської ради депутатом Ватутінської міської ради Тростянською Г.В. було подано депутатський запит щодо передбачення коштів в сумі 200 тисяч гривень на лікування військовослужбовців, які перебували в зоні антитерористичної операції на сході України, який не був підтриманий в зв’язку з тим, що бюджет на 2018 рік вже був ухвалений. Зокрема запит не підтримав і Олег Ступник, який 3 січня поточного року зробив свій депутатський запит з цього самого питання. Але на цей час управління праці та соціального захисту населення, за моїм дорученням за згодою депутатів міської ради, вже готували на розгляд наступної чергової сесії проект рішення про внесення змін до міської комплексної Програми «Турбота» на 2014 – 2018 роки» в частині виділення коштів на лікування військовослужбовців мешканців міста Ватутіне, які перебували в зоні антитерористичної операції. 25 січня цього року на черговому засіданні депутати внесли зміни до Програми, якою дійсно передбачено 200 тисяч гривень для проходження стаціонарного лікування АТОвців.
Не відповідає дійсності й ігнорування міською владою ГО "Ветеранів АТО та Волонтерів Ватутінської громади". Всі звернення, які надходять від учасників АТО та членів зазначеної організації розглядаються і відповідні служби надають допомогу в межах повноважень, члени організації запрошуються на засідання Центру допомоги учасникам АТО та інші засідання, на яких розглядаються питання, які стосуються захисту прав учасників бойових дій на сході держави.
Щодо нагородження АТОвців з нагоди Дня Збройних сил України, то такого подання до міської ради не надходило. За поданням організації були нагороджені учасники АТО до Дня захисника України.
Критикувати і висловлювати невдоволення завжди легше, ніж робити конкретні справи. І, як бачимо, будь-яку ситуацію недомовками та перекручуванням фактів можна викласти у тій інтерпритації, яка комусь вигідна. Тому, перш ніж надавати до друку статтю, потрібно детально вивчати та перевіряти надану інформацію.
З повагою міський голова О.Лисюк
Изображение

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»