Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Галопом по Ватутінських кар'єрах

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Галопом по Ватутінських кар'єрах

#1

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 23 янв 2018, 13:42

Місто Ватутіне знаходиться в центральній частині Черкаської області, за 120 кілометрів від обласного центру - міста Черкас. Територія міста розташована на правому березі тихоплинної річки Шполки в її мальовничій долині на межі Катеринопільського і Звенигородського районів.Рельєф території рівнинний, в північній та південній частинах перетинаються балками, що западають в долину Шполки, лівої притоки ріки Гнилого Тікича.
Ватутіне засноване і виросло при освоєнні Юрківського та ще декількох буровугільних родовищ поблизу с.Юрківка Звенигородського району Черкаської області. В 1947 році для забезпечення місцевого наснелення твердим паливом розпочалось будівництво Юрківського буровугільного комплексу.Селище спочатку отримало назву Шахтинське, а 19 квітня 1949 року було перетворене в селище міського типу і назване ім’ям генерала армії М.Ф. Ватутіна. Протягом майже шістдесяти років місто поступово розширювався,охоплюючи новими вулицями і площами все більшу територію рівної чорноземної ділянки між селами Юрківка та Скалеватка.На розробку родовищ,як зазвичай це бувало в СРСР,з'їхалося чимало людей з різних куточків країни.Селили їх переважно в двоповерхових будинках барачного типу,які й тепер становлять головну забудову міста.Але запаси вугілля,видобуток якого,до речі вівся відкритим способом,виявились не такими великими,як собі уявляли московські мрійники від вугільної галузі ,і поступово ця сама вугільна галузь в місті почала занепадати.Занепадала вона довго і впевнено,поки в 1997 році шахтоуправління “Ватутінське” було ліквідоване.Без роботи залишилось майже 2 тисячі робітників.
Поштовхом для відвідування Ватутіного стала чудова світлина,побачивши яку,я ледве стримав себе,щоб не поїхати в Ватутіне наступного ж дня)
Изображение
Оскільки туристичних(архітектурних та історичних) об'єктів в місті нема(та й звідки б їм взятися в молодому шахтарському містечку),то кар'єри,які залишилися після видобутку вугілля і граніту,виступають головною туристичною атракцією міста.За півтора десятки років ці покинуті штучні заглибини заповнилися водою і береги їх поросли лісом,тож зараз вони мають досить таки екзотичний,як для Черкащини вигляд.До того ж,завдяки своїй великій глибині(до 60 м) вони вражають дивним смарагдовим кольором води.
Поруч розташований ще один кар'єр,але,судячи з кольору води,значно глибший,ніж попередній.Ці кар'єри,які місцеві дітлахи в розмові зі мною ласкаво називали "катліками"(очивидно,від слова "котлован"),розташовані буквально в двох хвилинах пішої ходи від центру міста.Ці водойми є улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців.
Але не лише заради цих кар'єрів я їхав в Ватутіне.Ще хотілося мені побачити славнозвісне Блакитне озеро,яке розташоване побіля Ватутіного.Ця водойма,яка зараз нагадує справжнє гірське озеро,теж є затопленим кар'єром,але вугільним.Проте зараз про це практично нічого не нагадує.Судіть самі.
На цьому озері теж безліч відпочиваючих,але,як і на гранітних кар'єрах досить чисто,що не може не радувати.
Ще була думка подивитися відоме Щуче озеро,але мав обмеження по часу.Тому змушений був повертатися до скутера і вирушати в зворотню дорогу.Обов'язково приїду сюди ще,тим більше що озер тут більше ніж достатньо.
Взято з сайту Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Відправлено через 1 хвилину 19 секунд:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Відправлено через 1 хвилину 23 секунди:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»