Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


У Звенигородці живе наймолодший у світі лектор вузу

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

У Звенигородці живе наймолодший у світі лектор вузу

#1

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 23 мар 2018, 10:42

Изображение

— Торік улітку Віталік три місяці навчався на курсах програмування. Пробує застосовувати на практиці. Але для створення програм чи ігор треба сучасний комп'ютер. А ноутбук у нього вже старий. Новий плануємо придбати наступного року, — каже 34-річна Ольга Нечаєва зі Звенигородки Її син 13-річний Віталій має енциклопедичну пам'ять. 2011-го отримав премію "Гордість країни" у номінації "Рідкісний талант", пише сайт gazeta.ua.
— Віталік не говорив до 3 років, годинами дивився серіали і рекламу, — розповідає жінка. — А потім наче прорвало — розговорився. Я написала йому на аркуші алфавіт. Вивчив сам за три дні. Попросив купити цифри на магнітах. Сам навчився рахувати. У 4 роки захопився біографіями видатних людей. Знав напам'ять дати з життя вчених, письменників та українських гетьманів. Здібності сина розвивалися дуже швидко. Він усе всотував, як губка. Це був для нас справжній шок. Мої батьки купили йому дитячі енциклопедії. Думала, він їх просто переглядає. А насправді він їх так швидко перечитував.
Чотири роки тому Віталій Нечаєв прочитав дві лекції з історії для третьокурсників Черкаського університету ім. Богдана Хмельницького. За це отримав у Ватикані міжнародну премію ім. Джузеппе Шіакка (заснована 2001-го, щоб привертати увагу громадськості до визначних особистостей та для збору коштів на благодійність. — ГПУ).
— Лекції студентам син читав стоячи на стільчику, — згадує Ольга. — Сюжет про це показували на якомусь каналі, що транслюється по всьому світу. Його побачили й у Ватикані. Нагороду Віталію призначили як наймолодшому у світі лекторові вузу. В Італії в аеропорту нас зустрічав чоловік із табличкою "Віталій Нечаєв". Відвіз у шикарний готель.
— Здавалося, що ми потрапили на іншу планету, — каже хлопець. — Все було інакшим: архітектура, мова, люди. З місцевими спілкувався через перекладача, тоді ще не знав англійської. Тепер володію нею вільно.
Суму премії називати не хочуть.
— Частину грошей пустили на ремонт будинку, — говорить Ольга. — Купили сину одяг, взуття, книжки, планшет.
Віталій має сестру 5-річну Анну. Ольга Нечаєва виховує дітей сама.
— Із батьком дочки ми не спілкуємося, — каже вона. — У батька Віталіка теж своє життя. Однак допомагає сину, чим може. Коли я завагітніла, думала не народжувати. Але приснився сон, дитячий голос благав: "Мамо, мамо". А потім ще сестрі ворожка сказала, що моя дитина стане відомою людиною.
Віталій навчається в школі №3. Бере участь у конкурсах та олімпіадах.
— Цього року посів треті місця на обласних олімпіадах з англійської мови та історії. На початку січня мав їхати в Черкаси на олімпіаду з географії й правознавства, але через негоду не вийшло.
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Відправлено через 2 хвилини 1 секунду:
Вундеркінд із Звенигородки тікав від журналістів
Понад два роки 13-річний вундеркінд із Звенигородки Віталій Нечаєв відмовлявся спілкуватися із журналістами. Після того, як про його надзвичайний інтелект дізналася вся Україна і світ, хлопця завалили пропозиціями про інтерв'ю. За словами Віталія, ціллю медійників був не його розум, а бажання підняти рейтинг за рахунок спростування інформації про унікальні здібності. Зараз він восьмикласник звенигородської школи №3.
– Після цього всього було дуже багато негативної різкої критики — багато людей мене не розуміли, – нарікає Віталій. – В якомусь виданні журналісти заради сенсації написали, що це все неправда і піар, я нічого не вмію. Ніби все награно і мене змушують. Хоча я сам займаюся, мене ніхто ні до чого не змушує. Маму мою критикували. Тому ми вирішили закритися від журналістів. Навіть номери мобільних довелося змінювати.
Зараз хлопець весь у навчанні. Нещодавно здобув призові місця в обласних олімпіадах з фізики і географії. До них готується здебільшого самостійно. Якщо не впевнений у своїх знаннях — просить допомоги у вчителів. Через свій розум хлопець має чимало ворогів.
– Мене мало хто любить в класі. Не знаю чому, – розводить руками хлопець. – Маю лише кілька друзів, а основна маса однокласників до мене не дуже добре ставляться. Та я не звертаю на це уваги і просто собі навчаюсь. Це все почалося, відколи я став відомим. Мабуть, думають, що це все не по-справжньому.
Додаткових уроків Віталій не бере. Має вдома свою невелику бібліотеку із 70 вже прочитаних книг. В основному — енциклопедії. Цікавиться політикою. Зізнається, що не вважає себе унікальним.
– Дуже поширений про мене міф, що я знаю напам'ять “Кобзаря”. Це неправда. Просто перебільшуються мої можливості. Я дійсно маю гарну пам'ять і широкі знання з історії. А оскільки я виріс, то мої знання вже нікого не дивують. Я гарно навчаюся і це мій пріоритет. Ще один міф, що я вмію швидко вирішувати складні математичні обчислення.
Завдяки преміям вдалося поправити фінансовий стан сім'ї. Батька в хлопця немає.
– Зараз мені дуже допомагають спонсори з України і США. Присилають, наприклад, книги. Я дуже їм вдячний за це. За премії “Гордість країни” і “Джузеппе Шіакка” отримав одноразову фінансову виплату, завдяки чому нам стало трохи легше жити.
Після закінчення школи школяр прагне здобути вищу освіту. Остаточно ще не визначився з майбутньою професією, але припускає, що може стати політологом.
Нагадаємо, кілька років тому Віталій Нечаєв став відомим завдяки своєму розвиненому інтелекту. У 5 років відмінно знав географію й історію. У 2011 році став лауреатом загальнонаціональної премії «Гордість країни» у номінації «Рідкісний талант». У 10 років прочитав дві лекції з історії України студентам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Наприкінці 2013-го отримав у Ватикані престижну міжнародну премію “Джузеппе Шіакка”.

Сергій РАДЧЕНКО
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»