Моринці відмовляються приєднуватися до ОТГ

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1125
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 332 раза
Поблагодарили: 772 раза

Моринці відмовляються приєднуватися до ОТГ

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 13 июн 2018, 20:27

Здавалося б, що створення об’єднаної територіальної громади з центром у селі Шевченковому, справа цілком реальна. До неї, окрім Шевченкового, мали увійти Будище, Пединівка, Боровикове, Моринці та Тарасівка. Зважаючи на входження до такого гурту двох останніх сіл з досить непоганим економічним потенціалом, це могла б бути одна з «найбагатших» громад на Звенигородщині. Сільський голова Шевченкового Сергій Смалько впевнений, що за такою ОТГ – майбутнє.
– Зараз саме до нашого навчально-виховного закладу звозять учнів із сусідніх сіл, які розташовані в оптимальній досяжності від Шевченкового, – висловлює він свою думку. – А це, разом з коледжем, майже тисяча дітей – наш завтрашній день. У Шевченковому є також непоганий медичний заклад, що обслуговує довколишніх мешканців, Будинок культури – один з кращих в районі, творчі колективи його є постійними лауреатами обласних і всеукраїнських оглядів та конкурсів. Врешті, ввійшовши до об’єднаної громади, довколишні села могли б також долучитися до наших національних святинь вже виходячи з того, що саме у Шевченковому діє Національний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Зрештою врахуймо матеріальну вигоду: попередні обрахунки засвідчили, що, при об’єднанні у Шевченківську об’єднану територіальну громаду, на її розвиток припадатиме понад 5 мільйонів гривень. Ми не повинні і далі втрачати час та можливості, які відкриває для нас таке об’єднання.
Та от біда – не хочуть у Моринцях бути під орудою Шевченкового.
– Загалом жителі довколишніх сіл підтримують ідею об’єднання з центром у Шевченковому, – коментує ситуацію радник із децентралізації Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Гончар, який побував на громадських слуханнях у цих населених пунктах. – Крім Моринців, де представники орендаря місцевих земель намагаються ініціювати створення окремої громади, а тому блокують входження Моринців до складу Шевченківської ОТГ. Хоча цю громаду все одно буде створено. Шкода буде лише ресурсів, які громада може втратити через таке затягування процесу.
В Моринцях же вважають, що нічого доброго з входження їх в ОТГ з центром у Шевченковому не матимуть і в один голос заявляють:
– У прийми не підемо. Створимо свою об’єднану громаду.

Михайло НЕЧАЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1125
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 332 раза
Поблагодарили: 772 раза

Моринці відмовляються приєднуватися до ОТГ

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 02 июл 2018, 18:23

Шевченкове та Моринці не поділять, кому бути центром об’єднаної громади

Тоді коли більшість сіл не знають, хочуть вони з кимось об’єднуватись чи ні, два найрідніших села Великого Кобзаря – Шевченкове та Моринці – не можуть поділити між собою пальму першості. Кожне хоче стати центром ОТГ. Розгорнулась боротьба за навколишні села – Будище, Пединівку, Боровикове, Тарасівку.
– Сьогодні саме до Шевченкового звозять школярів та дошкільнят навколишні села. Школа (днями отримала статус опорної), коледж та НВК з дитсадком – це біля тисячі дітей, за якими майбутнє громади. І всі вони навчаються у Шевченковому, що розташоване у оптимальній досяжності від усіх навколишніх сіл. У Шевченковому працює лікарня, що обслуговує довколишніх мешканців, Будинок культури з діючими колективами, які перемагають на всеукраїнських заходах – та інші, важливі для людей, інфраструктурні об’єкти, – зазначає селищний голова Шевченкового Сергій Смалько. – Зрештою, обрахунки показали, що, при об’єднанні у Шевченківську ОТГ, на її розвиток щороку припадатиме понад 5 мільйонів гривень. Ми не повинні і далі втрачати шанси і можливості, які відкриє для нас це об’єднання. Адже, передовсім, ми хочемо об’єднатися для успішного господарювання і процвітання нашої громади.
Варто зауважити, що Моринці теж мають свій НВК із новою шкільною будівлею. Музейний комплекс села (як і Шевченкового) входить до складу Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка". Із 2014 року в селі відбувається масштабний і загальновідомий фестиваль "Ше.Fest".
До слова, 20 червня у селі Будище пройшли громадські слухання, де обговорювалось питання добровільного приєднання до ймовірних Шевченківської чи Моринської ОТГ. Більшістю голосів було прийнято рішення підтримати ініціативу Шевченківської сільської ради. Залишилося затвердити вибір будищан на черговій сесії.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»