Вернути до тями голову Звенигородської РДА депутати просять очільника області

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1232
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 361 раз
Поблагодарили: 866 раз

Вернути до тями голову Звенигородської РДА депутати просять очільника області

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 29 июн 2018, 11:50

Про суттєві прорахунки в керівництві освітньою галуззю на Звенигородщині не чув хіба що глухий. Сьогодні окремі загальноосвітній школи району нагадують корабель без стерна і вітрил, котрий якщо не наткнеться на рифи, то, в кращому випадку, сяде на мілину. Районна рада, її депутатський загал неодноразово бралася за виправлення тих чи інших упущень, що допускалися тут не без відома, а то й безпосередньої участі відділу освіти райдержадміністрації, допоки терпінню не прийшов кінець.
Саме цим і викликане звернення до голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, підписане 27 народними обранцями.
«Глибоко усвідомлюючи важливість процесу реформування освітньої галузі, – йдеться у зверненні, – депутатський загал Звенигородської районної ради приділяє цьому питанню виключну увагу. Так, лише з початку року районною радою прийнято низку освітянських програм, проведено конкурс на визначення опорних закладів освіти, створено комунальні установи – «Інклюзивно-ресурсний центр» та «Звенигородський районний методичний кабінет», розроблено проекти та на черговій сесії районної ради будуть прийняті статути освітніх закладів, у відповідності нового Закону «Про освіту», додатково на розвиток галузі спрямовано майже 3 мільйони, гривень. Однак прикро констатувати факт, що такий важливий напрямок державної роботи повністю ігнорується особами, котрі за своїми посадовими обов’язками мають бути ініціатором та рушієм змін в галузі. Зокрема депутатів районної ради глибоко обурює повна байдужість відділу освіти районної державної адміністрації та особисто його начальника Кочерги Лариси Анатоліївни до процесів, що відбуваються в освіті району. Більше того, – останніми зумисне створюються штучні перепони будь-яким ініціативам та пропозиціям районної ради, спрямованим на удосконалення і розвиток загальноосвітніх шкіл, поліпшення їх матеріальної бази».
А далі наводяться конкретні факти, якими могли б зацікавитися правоохоронні органи, не будь вони такими інертними. Йдеться, зокрема, про те, що відділ освіти більше восьми місяців не проводить розрахунки за виконані ремонтні роботи в школах. «Тим самим, констатують депутати, створюється ситуація витіснення з підрядників будівельних підприємств, які здійснюють виконання робіт якісно, за цінами, що дають значну економію бюджетних коштів. В той же час замовлення на будівельні роботи отримують підприємці, «наближені» до начальника відділу освіти».
Разом з тим, відділ освіти усунувся від реалізації завдань освітньої реформи. Окрім всього іншого, вказують депутати, відділом свідомо паралізується налагодження роботи новоутворених «Інклюзивно-ресурсного центру» та «Методичного кабінету». Поряд з цим повністю відсутня комунікація та конструктивний діалог з боку очільника освіти з депутатським корпусом районної ради. Лариса Кочерга не тільки не відвідує засідань постійних комісій та президії районної ради, але й, грубо порушуючи законодавство та регламент роботи районної ради не з’являється на пленарні засідання, надсилаючи для виступів та доповідей підлеглих з відділу освіти. Нехтуються і листи та звернення районної ради з робочих питань, надання інформацій, запитів, звернень. Тривалий час ігнорується виконання окремих рішень сесій районної ради, зокрема в частині покладених на відділ освіти завдань щодо проведення державної реєстрації новоутвореного інклюзивно-ресурсного центру. Намагання налагодити конструктивний, робочий діалог наштовхуються на повне небажання співпрацювати.
«Вражає злочинна байдужість та правовий безлад, який панує в закладах освіти із оформленням працівників на роботу, забезпечення твердим паливом, утриманням, обліком та списанням окремих об’єктів нерухомості та майна, зокрема твердопаливних котлів, – повідомляють депутати голові облдержадміністрації. – Натомість директори шкіл, які намагаються протистояти таким цинічним порушенням, підлягають переслідуванню з боку керівництва відділу освіти».
Стоп, скаже наш читач, – хіба про такі безчинства не відомо голові Звенигородської РДА, в чиєму безпосередньому підпорядкуванні перебуває начальник відділу освіти?
Відомо. Ще й як відомо. Проте реакція на те – нульова. Й мимоволі зринають в уяві фігурки трьох макак, одна з яких закриває очі, друга – вуха, третя – рота. Пригадуєте? Вони, як відомо, символізують буддистську ідею: нічого не бачу, нічого не чую, нічого не скажу. Але, наскільки відомо на Звенигородщині, голова РДА Василь Довбуш, до якого неодноразово находили як усні, так і письмові звернення щодо стану справ у освітній галузі – не буддист. То в чому ж справа?
Це питання непокоїть і районну раду. «Однак з незрозумілих причин голова райдержадміністрації не проявив жодного реагування на факти грубого невиконання посадових обов’язків начальником відділу освіти, – констатується у зверненні. – Така ситуація викликає зрозуміле і справедливе невдоволення серед депутатів районної ради, породжує враження повної безконтрольності і вседозволеності з боку виконавчої гілки влади, підриває віру суспільства в ефективність реформ та майбутнє держави. У зв’язку з чим просимо Вас, в межах компетенції, дати принципову оцінку діям голови держадміністрації та його підлеглих, а також вплинути на вкрай негативну ситуацію, що склалася в галузі освіти Звенигородщини. На нашу думку, вирішенню проблеми могла б сприяти кадрова ротація в керівництві освіти. Районна рада готова до комунікації та співпраці, прозорих ділових стосунків і конструктиву. Сподіваємося на Вашу допомогу та підтримку».
Як відреагує голова облдержадміністрації на цей, прямо скажемо крик душі, сказати важко. Пригадується, як минулого року депутати міської ради зверталися до Юрія Ткаченка з приводу перебування на посаді заступника того ж таки голови РДА Василя Довбуша. Вони вимагали звільнити його, маючи на це вагомі причини. Та не почули їх в облдержадміністрації. Можливо, через те, що і в деякі обласні кабінети закралася ота буддистська ідея?
Чого доброго…

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1232
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 361 раз
Поблагодарили: 866 раз

Вернути до тями голову Звенигородської РДА депутати просять очільника області

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 05 июл 2018, 18:08

Громадськість Звенигородки не довіряє голові РДА

Зниження рівня води та забруднення річки Гнилий Тікич викликає глибоке занепокоєння жителів Звенигородки. Останньою ж краплею, що переповнила чашу терпіння громадськості, стала діяльність у селі Мурзинцях, що належить до Неморозької сільської ради, ТОВ «Рулонні газони» з Дніпропетровщини, яке використовує водні ресурси Тікича для поливу вирощуваної газонної трави. Щодоби підприємство викачувало з річки майже 1300 кубометрів води, що значно більше, аніж подається користувачам міста комунальним підприємством «Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради». І це при тому, що річка й без того замулюється та заростає очеретом, а оскільки відбір води здійснюється товариством «Рулонні газони» вище за течією від існуючого міського водозабору, для потреб міста залишається коктейль з бруду та водоростей.
Про це та інші біди головної водної артерії Звенигородщини громадськість міста вже більше року сигналізує у всеможливі владні та правоохоронні структури, проте істотних зрушень поки що видно. Хоч, судячи з численних відповідей, різного роду порушень тут стільки, що ними можна було б ще одну греблю на Тікичі загатити. За браком газетної площі зупинимося лише на деяких з них. Передусім, в листі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 3 вересня 2017 року йшлося, що в ході перевірки «виявлено порушення земельного законодавства при використанні земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності в адмінмежах Неморозької сільської ради поза межами населеного пункту. Зазначена земельна ділянка… надана в постійне користування для ведення фермерського господарства М.О.Недоїдку, самовільно використовується ТОВ «Рулонні газони» для вирощування рулонних газонних трав, що є порушенням Земельного Кодексу України. За вказане правопорушення збиток склав би 90737 гривень (при умові складання матеріалів про адміністративне правопорушення)». Але далі цих слів справа не пішла.
Наприкінці того ж місяця Державна екологічна інспекція у Черкаській області спільно з представниками обласного управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, Звенигородської РДА та Неморозької сільської ради провела повторну позапланову перевірку дотримання ТОВ «Рулонні газони» вимог природоохоронного законодавства. При цьому було знову виявлено цілу низку порушень, в результаті чого, як йшлося у повідомленні інспекції «наразі вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності керівників ТОВ «Рулонні газони» у зв’язку з порушенням вимог природоохоронного законодавства та готуються матеріали (подання) щодо анулювання дозволу на спеціальне водокористування №4КР 822-А ЧРК від 10 жовтня 2016 року у відповідності до вимог п.6 ст. 55 Водного Кодексу».
Наразі не відомо, вживалися чи ні якісь заходи як Державною екологічною інспекцією, так й іншими високоповажними обласними організаціями для наведення порядку на Гнилому Тікичі та його берегах, проте, в ході численних районних зібрань, ініційованих групою місцевих громадських активістів, виявилося, що дозвіл на спеціальне водокористування зайшлим аж з Дніпропетровщини «Рулонним газонам» дано з легкої руки… голови Звенигородської РДА Василя Довбуша. Без місцевої експертної оцінки стану притоку води, стану водопостачання міста, врешті – без погодження з міською радою. І було це у серпні 2016 року, якраз на час проблем з водопостачанням, коли з кранів у жителів Звенигородки замість питної води текла брудна коричнева рідина з специфічним запахом.
Тож дане питання було перенесене на одне з чергових зібрань, що відбулося в районній раді. Досить гостра розмова тривала майже дві години поспіль. І йшлося не тільки про законну чи незаконну діяльність «Рулонних газонів» – багато говорилося й про загальне екологічне неблагополуччя Гнилого Тікича. Знову йшлося про постійний негативний вплив на забезпечення міста питною водою з боку ЗЕА «Новосвіт», що господарює на Гнилому Тікичі. Зокрема, вказувалося, що «Новосвіт» за десять років експлуатації водного дзеркала жодного разу в період водопілля не проводив промивання русла річки при піднятих шлюзах. Більше того, вказували виступаючі, порушуючи вимоги експлуатації і режими роботи водосховищ, власники «Новосвіту» наростили на шандорах металеві щити, що не дозволяє здійснювати передбачений санітарно-екологічний пропуск води. А це, окрім всього іншого, призводить до масового розмноження у водосховищі синьо-зелених водоростей й в кінцевому результаті – до погіршення якості питної води.
Говорили учасники зібрання й про необхідність негайного виконання заходів, намічених районною програмою «Питна вода Звенигородщини на 2009-2020 роки», однак до якогось консенсусу так і не дійшли. Зупинилися на тому, що звіт про виконання цієї програми буде заслухано на наступній сесії районної ради. При цьому малося на увазі, що звіт озвучить сам голова РДА. Проте цю місію Василь Довбуш передоручив керівникові одного з підрозділів райдержадміністрації, який прочитав з папірця узагальнену інформацію. Такий «звіт» пройшов без обговорення, а, отже, й без будь-яких конкретних наміток щодо поліпшення питного водопостачання населення.
Так минуло більш як півроку. З того часу майже нічого не змінилося. Хіба що представники громадськості, не даючи спуску голові райдержадміністрації, повсякчас вимагають від нього конкретних дій, а він намагається сховатися в тінь. Та відкараскатися від відповідальності районному достойникові все ж не вдалося. На вимогу ініціативної групи, очолюваною громадським активістом Юрієм Сікалом, питання «Про звіт голови РДА щодо вжитих заходів з вирішення проблеми якості та рівня води річки Гнилий Тікич в розрізі наслідків, спричинених наданим районною державною адміністрацією погодженням на забір води ТОВ «Рулонні газони» із Дніпропетровська» було внесено в порядок денний сесії районної ради, що відбулася нещодавно. Проте в ході обговорення депутатський загал не знайшов переконливими наведені головою РДА аргументи та не підтримав його звіт, а громадські активісти та окремі депутати районної ради взагалі висловили пропозицію винести на наступну сесію питання про недовіру Василеві Довбушу.

Михайло НЕЧАЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Вернуться в «Звенигородщина»