Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Основне відзвітувати, а там – як Бог дасть?

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Основне відзвітувати, а там – як Бог дасть?

#1

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 31 авг 2018, 13:40

Хоч літня спека ще не спадає, путні хазяї вже прикидають, як будуть зимувати. А що в нас звикли розглядати подібного роду питання не інакше, як на вельмилюдних представницьких зібраннях, то й минулого тижня у Звенигородці відбулося розширене засідання обласного оперативного штабу з координації робіт щодо своєчасної підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери області до стабільної роботи в наступний осінньо-зимовий період. Окрім штабістів під орудою заступника директора – начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Липканя, на засідання були запрошені заступники голів Жашківської, Катеринопільської, Лисянської, Маньківської, Монастирищенської, Тальнівської, Уманської, Христинівської та Шполянської райдержадміністрацій, керівників міст, ОТГ, начальники відповідних управлінь та відділів райдержадміністрацій і, зрозуміло, керівники тих підприємств і організацій, підготовку до осінньо-зимового періоду й розглядали на зібранні.
На засіданні вистачало і критики, і зауважень. Бо ж у більшості районів ще чимало треба зробити, аби належним чином зустріти зиму. І все ж за цілою зливою цифр, що лунали в залі, аж надто важко було зрозуміти, як же спрацюють комунальники взимку. Як от і в Звенигородському районі. Так, згідно озвучених відповідними керівниками показників, до початку відповідального періоду підприємство теплових мереж підготовлене на 83,1 відсотка, підприємство водопостачання та водовідведення – на 60, житловий фонд – на 73 відсотки. А що за відсотками? При плані 6 до роботи підготовлено 4 квартальні котельні. Будемо надіятися, що до початку опалювального сезону підготують й інші? Можливо, справляться з наміченими роботами й на підприємстві водопостачання та водовідведення? Можливо, якщо матимуть на це гроші. Бо ж на сьогодні заборгованість споживачів теплової енергії складає 1016,5 тисячі гривень. А борг самого підприємства теплових мереж перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ у минулорічному опалювальному сезоні становить 2272 тисячі гривень. Додайте до цього ще 2944,8 тисячі гривень, заборгованих у 2016-2017 роках, і ви зрозумієте, перед якою борговою ямою опинилися тепловики.
Значно кращий фінансовий стан у колективу підприємства водопостачання та водовідведення. Проте його поточний борг Ватутінському КП «Водоканал» за перекачку стоків сягає вже 700 тисяч гривень. Віддавати його, так чи інакше, доведеться.
А по житловому фонду з 43 багатоповерхівок комунальної власності підготовлено до зими всього 27. При цьому звенигородські комунальники, аби приховати дійсний стан справ, вдаються до словоблуддя. Як от: «…виконуються роботи з фарбування, ремонту водостічних труб, коньків, жолобів та іншого обладнання будинків. Проводиться профілактичний ремонт сантехнічного обладнання підвальних приміщень багатоповерхових житлових будинків та проведено перевірку димовентиляційних каналів в багатоповерхових будинках». Канали, як свідчать жителі багатоповерхівок цього літа дійсно перевіряли, проте щодо всього іншого, то тут комунальники просто видають бажане за дійсне. Автор цих рядків обійшов майже десяток багатоквартирних будинків і на власні очі пересвідчився, що в їх підвалах, крім здичавілих котів, цьогоріч й живого духу не було. Про який профілактичний ремонт обладнання можна говорити, коли в більшості випадків водопровідні труби та труби опалення всі в дірках, які, в більшості випадків були забиті дерев’яними «чопиками», коли труби «рвало» в попередні роки. Отож стан сантехнічного обладнання в підвальних приміщеннях будинків комунальної власності жахливий. Що вже й говорити про так звані «хрущовки», коли навіть у «найновішому», зданому наприкінці дев’яностих років, будинку на проспекті Тараса Шевченка підвальне приміщення не встигає навіть влітку висихати від води з труб, що їх сантехніки вже «задовбалися» латати.
Досить туманною бачиться перспектива й щодо підготовки загальноосвітніх закладів. Так, згідно «рапортів», що прозвучали на засіданні штабу, з 30 шкіл та 24 дитячих дошкільних установ підготовлені до функціонування в осінньо-зимовий період відповідно 17 та 14. Що ж інші? В інших, виходить, ніби вчора лише почули, що на порозі – осінь. В Стецівській загальноосвітній школі «розроблена кошторисна частина проектної документації «Реконструкція вузла обліку газу», проводяться підготовчі роботи по будівництву». В Княжицькому НВК «розробляється проект по реконструкції газового обладнання котельні». Те ж саме «розробляється» і ще у двох школах Звенигородки. А коли ж там за роботу візьмуться? Коли «білі мухи» налетять?
А ще багато у школах Звенигородщини підготовчих робіт. От, скажімо «провадяться підготовчі роботи по заміні віконних блоків на енергозберігаючі» у Козацькій загальноосвітній школі. Як і кількох інших. На жаль, ніхто з виступаючих на засіданні не прокоментував, що ж то за така підготовка ведеться для заміни вікон і стільки вона триватиме. Адже до Першовересневого дзвоника залишаються лічені дні. Та по всьому видно, що звенигородське начальство всіх рівнів досить оптимістично дивиться у день завтрашній: головне, мовляв, відзвітуватися, а там уже як буде…

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»