Відділ освіти вже ''нагрів'' одну школу. Яка на черзі?

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1232
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 361 раз
Поблагодарили: 866 раз

Відділ освіти вже ''нагрів'' одну школу. Яка на черзі?

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 12 сен 2018, 17:49

Хоч вересень і видався досить теплим, про підготовку освітніх закладів до функціонування в осінньо-зимовий період на Звенигородщині не забувають. Характерно, що до цього відділ освіти райдержадміністрації підійшов досить оригінально. Так, в усі школи району, окрім низки відповідних директив, було надіслано й… акти про гідравлічне випробовування шкільних тепломереж, в яких заздалегідь йшлося про те, що «траси тепломереж не мають поривів та свищів, знаходяться в задовільному стані та придатні для подальшого їх використання». Директорам шкіл залишалося лише підписати ці завідома липові акти, що й було успішно виконано. Утримався від підпису лише директор Тарасівської загальноосвітньої школи Владислав Гончаревський, про якого потому у відділі освіти було мовлено, що він, мовляв, нічого не робить.
– Хочу уточнити, – мовив на те автору цих рядків Владислав Едуардович. – Я дійсно не роблю того, що суперечить закону й здоровому глузду. Тим більше, що нашу школу вже «нагріли» минулого навчального року.
Про те, як тоді він, новопризначений директор, намагався достукатися до керівників відділу освіти, аби не мерзли діти у навчальних класах, вже розповідалося в кореспонденції «Тарасівське рівняння з багатьма невідомими», опублікованій в одному з березневих номерів «Нового Дзвону». Додамо лише, що ще з 18 грудня 2017 року, відбувши на посаді директора 17 днів, Владислав Гончаревський також неодноразового звертався до відділу освіти з проханнями відремонтувати окремі вузли опалювальної системи та обстежити підземну тепломережу. Оскільки ж районне начальство на ті звернення не прореагувало, то, окрім всього іншого, спортивний зал школи невдовзі довелося відключити від опалення.
Взагалі ж відділ освіти майже повністю відхрестився від шкільних тепломереж, про що свідчить і лист від 18 травня цього року за підписом його начальника Лариси Кочерги, в якому зокрема йдеться, що заклади освіти району повинні самостійно до 10 серпня провести поточні ремонти трубопроводів та обладнання і доповісти про це інженеру-будівельнику відділу освіти.
– Чи маємо ми самостійно здійснювати такі роботи? – запитує Владислав Гончаревський. – Адже теплове господарство є комунальною власністю, а балансоутримувачем – відділ освіти Звенигородської РДА. Відповідно ж до чинного Закону України «Про житлово-комунальні послуги», балансоутримувач «…утримує на балансі відповідне майно, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом».
Не дає спокою директору й інша – давня вже проблема: чи не повториться цьогоріч торішня історія з забезпеченням шкільної кочегарки паливом.
На сьогодні зі стін школи вже прибрали стенди, які повідомляли про «інноваційні енергоефективні заходи», нібито здійснені тут. Перший, якщо вірити тексту, втілений в життя ще у 2013 році. Йдеться не про що інше, як «ремонт системи опалення з встановленням піролізного котла», котрий «виконано в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» й загальна вартість якого – 412944 гривні. На другому стенді повідомлялося про проект громади щодо капітального ремонту системи опалення, знову ж таки, в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», «реалізований» у 2017 році, тепер уже загальною вартістю 192785 гривень.
Як і в першому, так і в другому випадку, проекти були орієнтовані не на громаду, а на охмурювання довірливих тарасівчан. Так, замість піролізного котла тут встановили два звичайних твердопаливних котли по 150 кВт кожний. А «ремонт системи опалення» у 2017 році – то елементарне приєднання до існуючих ще за радянських часів чавунних радіаторів труб меншого перерізу, від чого постійно відбуваються пориви системи.
До речі, згаданих твердопаливних котлів, якщо вірити документації відділу освіти, в природі не існує. Так, як розповідає Владислав Гончаревський, в ході прийому-передачі майна школи в акті, складеному відділом освіти, про них не було й згадки, тому що, згідно пояснення, в централізованій освітянській бухгалтерії їх «забули поставити на баланс». Натомість на балансі продовжує перебувати котел з 2007 року вартістю 12400 гривень, котрий, згідно проекту, мав би бути демонтованим ще в 2013 році. Він не використовується, проте дрова на нього всі три роки поспіль замовляли й, відповідно, списували.
Така от подвійна бухгалтерія очевидно й призвела до того, що дров у школі до кінця минулорічного опалювального сезону катастрофічно не вистачало. І новопризначеному директору нічого іншого не залишалося, як знову вдатися до епістолярного жанру, повідомляючи як начальника відділу освіти, так і голів РДА та районної ради, що вже десятого березня опалювати школу буде нічим.
Та відгукнувся лише голова районної ради Володимир Кучер, який негайно скликав депутатську комісію, на яку й виніс проблему Тарасівської школи. На засіданні цієї комісії був присутній і прокурор Звенигородської місцевої прокуратури, який запевнив депутатів, що він «все почув». Проте відповідних висновків з почутого не зроблено до цього часу. Й щодо котлів, й щодо дров. Тому й немає гарантії, що і цьогоріч школа знову не залишиться без палива і директору не доведеться бити у всі дзвони, аби не поморозити дітей в холодних класах. Тим більше, що відділ освіти перебуває під чиїмось досить солідним прикриттям. Чиїм, можна лише здогадуватися. Бо ж будь-які порушення, допущені його керівниками, сходять їм з рук. Згадаймо хоча б ревізію фінансово-господарської діяльності відділу, здійснену більше року тому працівниками Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області. Тією ревізією було виявлено масу порушень, які призвели до втрат на суму понад 650 тисяч гривень. Чи поніс хтось покарання за розбазарювання бюджетних коштів?
Ото ж то.
Як би там не було, Владислав Гончаревський не дасть нікому нехтувати інтересами ввіреного йому освітнього закладу. А як інші його колеги? Тому-то за даної ситуації виникає цілком закономірне запитання: яку ще школу може «нагріти» наступного опалювального сезону відділ освіти?

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»