Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


У Ватутіному взялися за реорганізацію міської лікарні

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

У Ватутіному взялися за реорганізацію міської лікарні

#1

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 14 сен 2018, 12:11

Зважаючи на брак коштів у міському бюджеті, скорочення кількості населення та у відповідності до вимог медреформи, що впевнено набирає обертів, у Ватутіному вирішили закрити хірургію та реанімацію. Ці відділення будуть лише в окрузі, а саме – у Звенигородці. Дане питання винесли на розгляд 57-ої сесії. Така постановка проблеми викликала широкий резонанс поміж мешканців міста. Цього разу на сесію прийшли не лише депутати, але й городяни.
"30 серпня, 2018 року в сесійній залі Ватутінської міської ради на черговій сесії відбудеться розгляд питання, щодо закриття відділень Ватутінської міської лікарні та скорочення штату на 60 медичних працівників. Через "правління" нашого "дбайливого" мера міста Олександра Лисюка місто вже й так перетнуло межу "злиднів та занепаду". Наш "можновладець" довів до закриття в місті таких установ: Пенсійний фонд, Міграційна служба та не повернув Міський відділок поліції України, що ускладнює життя жителям міста, яким і так живеться непросто, у вирішенні багатьох питань. А тепер руки дійшли і до Ватутінської міської лікарні. Якщо ми дозволимо йому це зробити, то люди, особливо пенсіонери, залишаться без медичного обслуговування (без стаціонарного лікування). А до лікарні в м. Звенигородка не кожна людина в змозі дістатися", − закликали в мережі "Волонтери Ватутіне. Самооборона" .
Тож на 57-му сесію міськради зібралося вдосталь небайдужих. Засідання відбувалось у два етапи: 30 серпня та 6 вересня. Відразу зауважимо, що вирішення питання про реорганізацію лікарні перенесли на чергову сесію.
Офіційну версію такого перенесення оприлюднено на сайті міськради: "Дане питання є надзвичайно важливим і приймати рішення потрібно виважено і за присутності всього депутатського корпусу, а не лише 15-ма депутатами, які прийшли на поточне засідання".
Депутат Олег Ступник з однодумцями вважає, що відтермінування – це лише спроба міського голови взяти реванш та вплинути на хід справи. "З результатів голосування, які між іншим, не оприлюднені на сайті міської ради, зрозуміло, що найбільш зацікавленою особою у прийнятті цього рішення є міський голова, так як депутати висловлювалися проти прийняття цього рішення та пояснювали свої причини. Жоден із депутатів ради не висловився за те, щоб розглядати питання виключно за присутності всього депутатського корпусу", − наголошує Олег Васильович.
Однак, зважаючи на інтерес громадськості до порушеної теми, заслухали пояснення та обґрунтування реформ у викладі головного лікаря. Іван Павленко зазначив, що реаліями сьогодення є недофінансування медичної галузі не тільки у Ватутіному, а й в інших містах області. "Фінансування здійснюється від кількості населення, а вона останнім часом різко зменшилася. На сьогодні є два джерела надходження коштів до медичних закладів, це – державний бюджет, з якого здійснюється виплата заробітної плати працівникам, і міський, який покриває лише витрати на комунальні послуги. На 01.08.2018 року штатним розписом затверджено чисельність 250 штатних одиниць, а саме: стоматологічне відділення, клініко – діагностичне, стаціонар на 76 ліжок (з відділенням анестезіології на 6 ліжок) та стаціонар денного перебування на 10 ліжок. А за цими цифрами стоять реальні люди, за роботу яких потрібно платити. Підставою для винесення рішення щодо скорочення чисельності працівників є вимоги п.4 ст.77 Бюджетного кодексу України, лист Міністерства охорони здоров’я та розпорядження міського голови щодо приведення чисельності працівників установи у відповідність з визначеним фондом заробітної плати та у зв’язку з тим, що міська лікарня станом на 1 серпня поточного року має дефіцит коштів на оплату праці, який складає 3883,2 тисяч гривень, крім того залишаються незабезпеченими й ряд інших видатків. Для того, щоб в місті й надалі надавалися послуги з медичного обслуговування населення, потрібно провести заходи з реорганізації окремих відділень лікарні. На базі закритих відділень планується створення центру паліативної та хоспісної допомоги, а в перспективі відділення реабілітації хворих. Паліативна допомога фінансується за рахунок коштів державного бюджету, і це дасть можливість працевлаштувати вивільнених працівників", − читаємо роз’яснення на сайті Ватутінської міськради.
Окрім того, заступник головного лікаря Олександр Ткаченко утішав присутніх, що у Звенигородці кращі можливості для надання хірургічної допомоги, ніж у Ватутіному, бо там є цілодобова операційна бригада та лабораторія.
Реакція ватутінців на ці нововведення розділилася: одні підтримують ініціативу влади з реорганізації медзакладу (аби зберегти лікарню й робочі місця), інші кажуть, що на премії мера та працівників міськради можна не одне відділення утримувати. Є й такі, хто вважає, що лікарня в тому стані, у якому вона є, взагалі місту не потрібна. Чим завершиться це протистояння покаже наступна сесія.
До слова, паліативна допомога − це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.
Хоспісна медицина – це складова паліативної медицини, основним завданням якої є забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих в кінцевому періоді прогресування захворювання, шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та розладів життєдіяльності, запобігання та полегшення страждань методами профілактичної терапії, кваліфікованого медичного догляду.

Марина КАМІНСЬКА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

У Ватутіному взялися за реорганізацію міської лікарні

#2

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 08 окт 2018, 19:26

Коментарі працівників Ватутінської міської лікарні на публікацію в районній газеті «Шевченків край»

«Ви з Чичиркозівки? То їдьте у Звенигородку, ми обслуговувати не будемо» — красномовний заголовок та й сама стаття, надрукована у Звенигородській районній газеті «Шевченків край» від 29 вересня, викликала обурення ватутінських медиків. Позиція у цій статі викладена однобоко, необ’єктивно, а цілі абзаци неправдивої інформації просто шокують.
Ватутінські жителі, у більшості випадків, з цією інформацією не знайомі, адже районної газети не передплачують, як і, загалом, жителі прилеглих сіл. Та розраховувалася ця стаття, певно, на аудиторію Звенигородську, на майбутню «велику і дружню» Звенигородську ОТГ, до якої треба залучити якнайбільше сіл. Із газетної шпальти тут до читачів промовляють сільські голови Юрківки та Чичиркозівки, оперуючи цифрами та «неголослівними» прикладами. І якщо Олена Матвієва, голова Чичиркозівської сільської ради в цій статті просто розмірковує на тему якості обслуговування у Ватутінській міській лікарні («так-сяк» — така характеристика наданої допомоги за 2017 рік), то Валентина Цегельна наводить конкретні випадки, коли селян у цьому закладі «образили». Особливо дивує історія про жінку, яку покусав її власний собака та якій, буцімто, не надав допомогу Ватутінський хірург.
На цю історію зреагував Василь Ковганюк, лікар-хірург Ватутінської міської лікарні, завідувач хірургічним відділенням:
«Пам’ятаю, як сьогодні, ця пацієнтка була доставлена до нас у відділення 4 квітня цього року, у зв’язку з тим, що її покусав домашній собака. Через півгодини я особисто прооперував пацієнтку. Стан був складний, я обробив 18 ран, що виникли в результаті укусів, наклав шви. Я зателефонував Валентині Григорівні, та повідомив, що пацієнтці зроблено дві спеціальні вакцини, потрібно ще чотири, та у Ватутінській міській лікарні вакцини не вистачає, попросив посприяти у вирішенні цього питання, адже на лікуванні перебуває жителька села Юрківки. У відповідь почув таке, чого за сорок років роботи чути не доводилося. Все ж таки, хвора доотримала необхідний препарат у Центральній районній лікарні Звенигородки. При отриманні була присутня особисто, після чого повернулася до Ватутінської міської лікарні, де їй зробили ін’єкції та продовжила лікування у нашому закладі. Завдяки оперативному лікуванню рани зажили, хвору виписали з хірургічного відділення 12 квітня в задовільному стані».
Статтею обурений і лікар-травматолог Ватутінської міської лікарні Віктор Табачишин. Зокрема, він розповідає, що вже не один рік є домовленість із Звенигородською районною лікарнею про те, щоб, за можливості, доставляти хворих, які травмувалися у післяробочий, вечірній, нічний час саме до Звенигородки, адже там цілодобово працюють чергові лікарі, які можуть надати допомогу людині.
«Ми ніколи не відмовляємо в обслуговуванні, ні в амбулаторному, ні в стаціонарному —запевняє головний лікар Ватутінської міської лікарні Іван Павленко. — Звичайна річ, люди бувають різні, усіх не проконтролюєш. Можливо, з кимось нечемно повела себе медсестра чи санітарка, висловивши свою особисту думку, тим самим образивши. Та у таких випадках закликаю негайно йти в кабінет головного лікаря, написати скаргу. Повірте, питання вирішиться за лічені хвилини. З колективом намагаюся вести конструктивний діалог про поведінку під час виконання службових обов’язків. А ще варто зазначити, що жителі сіл Юрківки, Стецівки та Чичиркозівки є не лише нашими пацієнтами — велика кількість жителів цих сіл є й працівниками нашого медичного закладу (отримують тут заробітну плату, користуються інфраструктурою міста)».
Про цифри та статистику говорить Олександр Ткаченко, заступник головного лікаря Ватутінської міської лікарні.
З 1991 року, коли фінансування було достатнім, Ватутінська міська лікарня, йдучи на зустріч жителям трьох прилеглих сіл (Юрківка, Чичиркозівка, Стецівка) обслуговувала та надавала медичну допомогу. Це при тому, що фінансування на це сільське населення виділялося на Звенигородську районну лікарню. Але з 2011 року, відповідно до Бюджетного кодексу, державна субвенція місцевим бюджетам виділяється з розрахунку до фактично наявного населення, тобто на жителів Ватутіного та Скаливатки.
Щодо «так-сяк»: за 2017 рік у Ватутінській міській лікарні проліковано в стаціонарних відділеннях 463 особи з жителів трьох вищезазначених сіл. Кількість відвідувань в поліклініку сільськими жителями — 7424, відвідування в стоматологічне відділення — 812. Загальна сума на яку проліковано жителів сіл у 2017 році складає 2036,7 тис.грн. Виділено коштів з районного бюджету — 250,0 тис.грн та з бюджету Юрківської сільської ради 106,0 тис.грн.
За 9 місяців 2018 року проліковано у стаціонарі 260 сільських жителів, 4200 відвідувань в поліклініку. Загальна сума витрат за надану допомогу жителям Юрківки, Стецівки та Чичиркозівки за цей період складає 2136,1 тис. грн.
Щодо вакцин, то у 2018 році кошти на їх придбання для жителів вищезазначених сіл передбачені у бюджеті Звенигородської районної лікарні.
Доведена річна сума видатків за програмою «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» — у 2018 році Ватутінська міська лікарня забезпечена у цьому напрямку на 45,2% від потреби. У відповідь на численні звернення щодо фінансування програми, Міністерство охорони здоров’я повідомило, що, загалом, по Україні програма профінансована на 44%, тому дане питання має вирішуватись за рахунок місцевих бюджетів. Ось чому міська лікарня і вимушена була звернутися до голів сільських рад.
Сьогодні ж, продовжується активне укладання декларацій сімейних лікарів Комунального неприбуткового підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги в м.Ватутіне Черкаської області». Наразі лікарями укладено 9423 декларацій. З них із жителями села Юрківка — 479, Стецівки — 60, Чичиркозівки — 32.
Починаючи з 2020 року жителі сіл, які уклали декларації з сімейними лікарями КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги в м.Ватутіне Черкаської області» будуть обслуговуватися і лікарями вторинної ланки Ватутінської міської лікарні (такими спеціалістами як травматолог, отоларинголог, гінеколог та іншими) за направленням сімейних лікарів та лікарів-педіатрів. Надаватиметься лабораторно-діагностичне обстеження, і усе це безкоштовно.
У статті сільський голова Юрківки пропонує визначатися людям, обслуговуватися на базі Ватутінського міського закладу чи ні. Натомість запевняє, що у Юрківці є всі можливості надавати медичну допомогу: «є прекрасний ФАП, згодом докладемо усіх зусиль, щоб запрацювала ще й амбулаторія…». Загадковою трикрапкою завершується текст цієї статті. Хоча ватутінські медики ставлять під великий сумнів надання у Юрківці повноцінної медичної допомоги та запрошують і надалі обслуговуватися у Ватутіному, а ще зазначають, що сферу медицини не варто перетворювати на політичну арену.

Колектив Ватутінської міської лікарні

Інформація з сторінки міста Ватутіне у Фейсбук.

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

У Ватутіному взялися за реорганізацію міської лікарні

#3

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 17 дек 2018, 20:04

У Ватутіному нарешті видають безкоштовний інсулін в повному обсязі
Як відомо, кілька місяців поспіль багато хворих на цукровий діабет мешканців Ватутіного не мали змоги отримати безкоштовний інсулін. На це ані в державному, ані в місцевому бюджеті не знаходилось коштів. Точніше, гроші виділяли, але на всіх не вистачало. Останні місяці лише 20-30 осіб, що звечора займали чергу перед аптекою, могли вхопити ці життєво-необхідні ліки. Іншим більше ста хворим доводилось їх купувати, позичати тощо. Проблема набула широкого резонансу в пресі та на телебаченні. До її вирішення підключились громадські активісти й народні обранці. І ось, нарешті, в грудні місяці гроші на інсулін знайшли.
− Слава Богу, уже все вирішено, − інформує депутат міськради Олег Ступник, який опікувався вирішенням проблеми. − В цьому місяці безкоштовний інсулін люди отримали в повному обсязі. До лютого це питання закрите, профінансовано. А вже з лютого держава планово виділятиме кошти.
Інсулінозалежні ватутінці цю інформацію підтверджують.
− Усім вистачає. Я отримав навіть за попередній місяць, листопад, оскільки рецепт не був отоварений. Сподіваємось, що цей жах більше не повториться, − каже місцевий житель Роман.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

У Ватутіному взялися за реорганізацію міської лікарні

#4

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 23 янв 2019, 20:44

У Ватутіному ще можна підписати декларації з двома терапевтами
15 січня у Ватутінській міській раді відбулась апаратна нарада під головуванням мера Олександра Лисюка.
Одним із питань, що заслуховувались на нараді, був звіт головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Ватутіне Черкаської області» Анастасії Петренко про стан укладання мешканцями міста декларацій з лікарями. «Анастасія Григорівна наголосила, що з 17 тисяч населення більше 10 тисяч громадян декларації вже уклали. На даний час вакантні місця ще наявні у терапевтів Володимира Левченка та Івана Павленка, який розпочав прийом з цього року», − інформують на сайті Ватутінської міськради.
Лікар наголосила також, що «особи, які декларації не укладуть, з 1 липня поточного року оплату послуг сімейного лікаря будуть здійснювати з власної кишені».

Марина КАМІНСЬКА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»