У Будищі освятили храм Архістратига Михаїла

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1184
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 350 раз
Поблагодарили: 803 раза

У Будищі освятили храм Архістратига Михаїла

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 23 окт 2018, 13:31

Свого часу Будище славилося своїм дерев’яним храмом, збудованим у 1700 –і роки. Це була гарна архітектурна споруда з прекрасним інтер’єром, як описував його у своїх «Сказаниях о населенных местностях Киевской губении» Леонтій Похилевич. Церкву кілька разів перебудовували і вона могла б ще довго слугувати вірянам, аби не накинули на неї оком червоні безбожники уже в радянський період. І все ж жителі села не втрачали надії на відродження храму. Спочатку під церкву пристосували звичайну сільську хату. Згодом громаді передали під храм приміщення колишнього фельдшерсько-акушерського пункту. Це було близько семи років тому.
За реконструкцію будівлі взялися всі гуртом. Давалося це не так просто, оскільки обходилися в основному коштами, що їх пожертвувала місцева громада. А скільки тих грошей сьогодні у селян?
І все ж разом з місцевим священиком о. Володимиром добилися свого. Багато зусиль доклали для введення в дію храму родини Олександра Бойка, Віктора Павлика, Сергія Скляра, Олени Мазур. Син Олени Андрій виготовив й встановив дзвіницю, а місцеві умільці потрудилися над обрамленням ікон. Таким чином, уже у вересні нинішнього року справилися з усіма роботами і початок жовтня ознаменувався для села неординарною подією – освяченням храму Святого Архістратига Михаїла.
Обряд освячення здійснив архієрей Української православної церкви Київського патріархату, митрополит Черкаський і Чигиринський, глава Синодального управління військового духовенства Іоан та священики з інших населених пунктів Звенигородщини, яких за давнім українським звичаєм миряни зустрічали хлібом-сіллю.
Після завершення хресного ходу довкола новоосвяченого храму та виголошення слів вітання архієрея до мирян, було здійснене й перше богослужіння.

Михайло НЕЧАЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»