Надмірної ваги підручників вже не витримують шкільні ранці. А що самі школярі?

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1184
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 350 раз
Поблагодарили: 802 раза

Надмірної ваги підручників вже не витримують шкільні ранці. А що самі школярі?

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 09 ноя 2018, 16:46

Ви звертали увагу на учнів, які, прямуючи в школу чи повертаючись додому, вгинаються під вагою рюкзаків, які, до того ж, інколи вражають своїми розмірами? У рюкзаках тих, звичайно ж, шкільні підручники. Скільки їх? В учнів молодших класів менше, у старшокласників досить багато, до шести-семи. А ще ж різного роду канцелярське приладдя, зошити, спортивна форма, взуття.
– Ми вже замучилися ремонтувати синів рюкзак, – скаржиться мама восьмикласника Галина Мартиненко. – Не проходить й місяця, як на ньому обривається то одна, то друга шлейка.
Йдеться, отже, про надмірну вагу підручників у ранці. Втім, хто скаже, якою ж має вона бути?
З таким запитанням ми обійшли декілька районних інстанцій, проте там, лише дивилися на нас «великими» очима: мовляв, знайшли про що запитувати. Розводили руками і в самому відділі освіти. Нарешті натрапляємо на наказ Міністерство охорони здоров’я України, датований 18 січня 2007 року, яким затверджені «Гігієнічні вимог до друкованої продукції для дітей». Саме ними передбачені оптимальні показники ваги шкільних підручників без ваги ранця. Отже: учням перших-других класів, згідно з цим циркуляром, належить носити не більше двох кілограмів підручників, третьокласникам і четвертокласникам – до 2,3 кілограма. П’ятикласники й шестикласники можуть мати в свої рюкзаках до трьох кілограмів підручників, а старшокласники – від 3,5 до 4,5 кілограма. А що ми маємо насправді?
Зважуємо декілька рюкзаків третьокласників. І отримуємо середній показник: 4 кілограми.
– Важко носити стільки щодня? – запитуємо хлопчаків.
Ті переминаються з ноги на ногу. Розуміємо, що дати ствердну відповідь в присутності своїх однокласників їм не з руки. Тож досить і кивка одного з них.
Більш красномовними виявилися школярки-восьмикласниці, ранці яких заважили до шести кілограмів.
– Буває, що шлейки аж врізаються в плечі, – зізнаються вони. – Це, як правило, в теплу пору року. Тож з цим нам краще взимку, коли одягаємо пальто чи теплу куртку…
Серед наших респондентів виявилося й декілька учнів, котрі ходять до школи, як то мовиться, порожняком – замість підручників вони використовують планшети. Проте таких небагато: по-перше, не всі вчителі визнають такі новації, по-друге, сучасні планшети мають не всі. Та й, як застерігають окулісти, дітям не можна проводити перед екраном більше двох годин на день.
Ситуацією, що склалася, всерйоз занепокоєні й травматологи. На сьогодні в районі понад 400 дітей хворіє на сколіоз. Вплинути на перебіг хвороби самі лікарі не в силі: в школі учні майже півдня сидять нахилені, по дорозі до школи й зі школи їхні спини схиляються через вагу рюкзаків.
От вам і задачка…

Михайло НЕЧАЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»