У Звенигородці згадали врешті про санкції до порушників закону

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1184
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 350 раз
Поблагодарили: 802 раза

У Звенигородці згадали врешті про санкції до порушників закону

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 09 ноя 2018, 16:48

Починаючи з вересня, над Звенигородкою зависають хмари диму – прибираючи від листя, гілля та залишків сухої трави прилеглі до своїх садиб території та городи, місцеві жителі, як правило, спалюють їх. Окрім протипожежної безпеки, цим самим завдається й шкода здоров’ю людей. Адже, як відомо, дим від тліючого листя надзвичайно токсичний і небезпечний, оскільки до його складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Спалювання листя призводить водночас й до руйнації грунтового покриву та знищення ґрунтоутворювальних організмів. Проте з реформуванням санітарної та деяких інших служб здійснення контролю за дотриманням відповідного законодавства було перекладено на органи місцевого самоврядування. Як вони переймаються цією проблемою, свідчить й дими над Звенигородкою. Щоправда, час від часу, коли в місті вже дихати нічим, в міській раді спішно беруться за наведення порядку. Так і наприкінці жовтня інспекторами з благоустрою, як повідомляє сайт міськради було проведено рейд «на предмет профілактики правопорушень щодо спалювання листя в місті».
І що ж? «За результатами такого заходу було виявлено більше 30 листяспалювальних вогнищ, – йдеться у повідомленні. – Ситуація вкрай не проста, так як більшість випадків розпалювання вогнищ здійснюється в приватних будинках особами похилого віку. Роз’яснювальна та профілактична робота проведена, тому наведемо основні тези з поводження при таких ситуаціях: при виявленні випадків спалювання Вам необхідно здійснити відеофіксацію правопорушення (відповідно до КУпАП), зателефонувати в органи поліції, повідомити органи місцевого самоврядування, Вашого депутата, стати свідком при написанні адміністративного протоколу особі-правопорушнику».
Як можна здогадатися, така настанова адресується пересічним громадянам міста, котрі мають доступ до Інтернету. Але навряд чи займатимуться вони цією проблемою. Тож чи не краще було б залучити до виявлення таких правопорушень місцевих депутатів? Бо ж, як бачимо з повідомлення, у виконавчому комітеті міськради й самі сумніваються в результативності «роз’яснювальної та профілактичної роботи» проведеної в ході одноразового рейду. Адже в ситуації, що склалася на сьогодні, потрібні вже не умовляння-роз’яснення, а конкретні дії. Можливо, так і буде, оскільки повідомлення закінчується своєрідним застереженням: «Анонсуємо про проведення наступної виїзної перевірки, результатом якої стане вже покарання осіб за порушення законодавства та благоустрою міста Звенигородка. Адміністративне стягнення становитиме для фізичних осіб 1200 гривень, для юридичних осіб/ФОП – 1700 гривень». Ото лишень чи чекатиме небесна канцелярія виїзної перевірки – синоптики все частіше провіщають дощі та мокрий сніг…

Сергій САМБОРСЬКИЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»