Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Юрко Тютюнник став героєм українського бойовика

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Юрко Тютюнник став героєм українського бойовика

#1

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 07 дек 2018, 16:22

Широкий загал читачів зібрала презентація роману Євгена Стеблівського «Генерал. Пророцтво Юрка Тютюнника», що відбулася наприкінці листопада в Національному музеї літератури України. Роман є продовженням саги про звенигородський рід старого Конона в серії «Український бойовик». Перша книга цієї серії – «Звенигора. Шабля на комісара», яку можна побачити на полицях бібліотек Черкащини. Другий роман «Кіборги. Сага про воїнів» – про війну на Донбасі. Презентований в Києві роман, як можна судити вже з його назви – про командарма Юрка Тютюнника, чи, як прозвучало на презентації, «захоплива історія про трагічне переплетіння боротьби, кохання й смерті великого українця».
Відрадно, що постать Юрка Тютюнника, життя якого на 39 році обірвала куля чекіста в казематі горезвісної московської Бутирки, дедалі більше цікавить українських письменників. І то недаремно. Він, уродженець села Будище на Звенигородщині, залишив помітний слід в історії. Організаторські здібності і бойовий хист його, кошового отамана Звенигородського Вільного козацтва, генерал-хорунжого армії УНР, визнавали навіть вороги. Проте протягом тривалого часу радянська тоталітарна система навішувала патріоту і видатному українському воєначальникові тавро «контрреволюціонера», «бандита», «буржуазного націоналіста», а в цілому – «ворога народу». І лише в 1997 році за зверненням тальнівського краєзнавця, журналіста і письменника Олега Шатайла до Головного управління Служби Безпеки України, а тих до Генеральної Прокуратури, Юркові Тютюннику повернули добре ім’я. Той лист тальнівчанина до правоохоронців підшили до розсекреченої «кримінальної» справи, а йому надіслали довідку про реабілітацію Юрка Тютюнника та надали можливість ознайомитися із документами.
У 2000 році Олег Шатайло, здійснивши величезну за обсягом дослідницьку роботу, опрацювавши сотні унікальних архівних матеріалів, мемуарну та історичну літературу, видав на їх основі книгу-дослідження «Генерал Юрко Тютюнник».
Відтак книга Олега Шатайла стала першою ґрунтовною літературно-історичною розвідкою про життєвий, бойовий і творчий шлях одного з наших національних героїв.
Своєрідним її продовженням і доповненням стала історична повість черкаського журналіста і письменника Феофана Білецького «За особливим розпорядженням», видана у 2017 році на замовлення Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА. Головна канва повісті – про захоплення в 1922 році повстанського генерала співробітниками ДПУ та подальші події, пов’язані з його перебуванням на радянській території.
Автор книги «Генерал. Пророцтво Юрка Тютюнника» уродженець Звенигородки Євген Стеблівський подає свого героя в пригодницько-романтичному ореолі, що лише сприяє читабельності роману, як зазначив на його презентації ведучий – письменник і видавець Михайло Слабошпицький.
Отож, як бачимо, після майже вісімдесятирічного замовчування уславлений воєначальник, який вніс свою лепту у найціннішу скарбницю нашого народу – його незалежну державу, повертається в Україну.

Михайло НЕЧАЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»