На грибне полювання взимку ходять до теплиці

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1436
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 388 раз
Поблагодарили: 1023 раза

На грибне полювання взимку ходять до теплиці

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 07 фев 2019, 22:24

Минулорічна ініціатива лисянина, нині директора Звенигородського лісгоспу Анатолія Проценка налагодити процес вирощування грибів у теплиці успішно втілюється у життя. Попри зимову погоду звенигородські лісівники збирають гриби, щоправда тепличні, проте вирощені на екологічно чистому субстраті рослинного походження, тому й не мають важких металів і токсичних речовин. Це глива – цінні їстівні гриби з цілющими властивостями.
Минулий рік був експериментальним, проте лісівники змогли виростити 400 кілограмів грибів: при мінімальних витратах у 2,5 тисяч гривень, отриманий прибуток склав 7,5 тисяч гривень. Цього року у звенигородських теплицях дозрівають 50 мішків, удвічі більше ніж минулого року.
Слід сказати, що головним чинником у цьому процесі, є приготування субстрату. Його готують із дрібно-нарізаної соломи злакових культур, яку попередньо разом з міцелієм (грибницею) проварюють у великому чані. Далі цією сумішшю наповнюють мішки з полімерної плівки. У мішках роблять отвори, з них згодом і виростають грона глив. Перші гриби з’являються вже через 30-45 дні після набивки. Один субстрат використовують для 2-3 «поколінь» грибів.

Степан ВІЗІРЕНКО
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»