У Ватутіному закривають 5 відділень лікарні

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22403
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6701 раз
Поблагодарили: 11746 раз

У Ватутіному закривають 5 відділень лікарні

Сообщение Kozak Taras » 15 май 2019, 14:18Місцеві мешканці виступають проти закриття відділень лікарні у Ватутіному, що на Черкащині, а депутати підтримали таке рішення. Якщо це станеться, людям доведеться їздити лікуватися до райцентру. Тому вони вийшли на протест до будівлі міськради.Олег Петренюк – пацієнт хірургії. Новиною про розформування лікарні обурений, бо доведеться їздити до району. Ані грошей, ані часу на це чоловік не має: “Як же ж люди будуть без допомоги докторів, без лікування? Ні. Не в кожного кошти є їздити хтозна-куди, по інших містах. Треба щоб тут було, я вважаю”.

В хірургічному відділенні нині зайняті 15 із 20 ліжок. Від початку року тут зробили 130 операцій. На прийом – черги. Попри це, відділення під загрозою закриття.

“У нас є прекрасна операційна, у нас є відділення, у нас є ліжка незайняті. А якщо це все зачепити і знести з лиця землі, то його більше ніхто тут не відновить ніколи”, – обурюється завідувач відділення лікарні Василь Ковганюк.

Закрити можуть п’ять відділень лікарні: хірургію, гінекологію, дитяче та реанімаційне, а також операційний блок.

Таке рішення на сесії ухвалили депутати міськради. Тож хворим доведеться їздити до сусідньої Звенигородки, що за 15 км.

“Це ж гострі стани, які треба оперувати. Не будемо ж ми за 12 км по поганих дорогах возити і це все оперувати. А скільки травматологічних операцій! Закрити на 17 тис. населення відділення – це неприпустимо”, – вважає лікар-уролог Леонід Шаповал.

Відстоювати лікарню містяни прийшли до сесійної зали міськради. Головний лікар Іван Павленко пояснює громаді: скорочення не уникнути. Згідно з медреформою, відділення перенесуть до центральної госпітальної лікарні округу, до Звенигородки.

Крім того, Ватутінська лікарня не може утримувати такий штат медиків: “Тією субвенцією, яку виділила держава для міста, в нас не перекрито більше 4 млн грн на заробітну плату. Я вже не говорю про інші статті”.

Гроші на лікарню люди пропонують виділити з обласного бюджету та вимагають провести громадські слухання: “Давайте нормально проведемо громадські слухання, а тільки тоді будемо виносити на розгляд ради”.

Мітингарі таки переконали більшість депутатів скасувати своє рішення. Нині у міському бюджеті треба знайти гроші на зарплати медикам. З 500 тис. грн на травневий аванс лікарям нині є лише 100 тис. грн.

Рішення цієї сесії нічого не змінить – попереджає міський голова. З часом відділення лікарні все одно розформують. Лікарів не звільнятимуть, але під скорочення потраплять медсестри та санітарки. Із 240 посад залишать 160.

Джерело: Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 5242
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 573 раза
Поблагодарили: 2400 раз

У Ватутіному закривають 5 відділень лікарні

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 14 сен 2019, 20:57

У Ватутіному закрили медучилище з майже 60-річною історією

Мабуть, в кожному райцентрі нашого регіону в медзакладах працюють випускники Ватутінського медучилища, яке давало доступну і, головне, досить якісну освіту. Дуже зручно було для дітей, що не мали бажання чи можливості навчатись далеко від дому.
«Сьогоднішні відвідини Ватутінської філії справили позитивне враження на членів комісії та представників Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації, − читаємо на сайті «Xvatit.com» за 2007 рік. − Уже півроку новим завідувачем цього навчального закладу є Ірина Іванова. Колектив схвально відгукується про її діяльність. Заклад ліцензовано, викладачі пройшли відповідну акредитацію. За цей час у приміщенні виконано ряд ремонтних робіт, обладнано комп’ютерний клас, поповнено необхідними підручниками та посібниками бібліотечний фонд. Фінансування відбувалося за рахунок Черкаського медичного коледжу. Всього витрачено близько 40 тисяч гривень».
На жаль, нині Ватутінське медучилище офіційно закрили. Про це 2-го вересня повідомила у соціальній мережі «Фейсбук» одна із викладачів − Любов Довбуш. Провину вона покладає на очільницю закладу, ту саму Ірину Іванову. «У 2007 році поставили керівником молоду, «енергійну та завзяту» завідувачку філії Іванову І.М., − пише Довбуш. − Надії на неї покладались великі, але заклад потихеньку занепадав. Крім нападів необґрунтованих на працівників і студентів, роботи ніякої не проводилось. Спочатку звільнились кращі викладачі закладу: Цвященко К.С., Пушенко Г.О, Мартиненко В.Г., які не витримали диктаторських замашок і звільнились за власним бажанням. Виключення студентів за місяць-два до випуску за незначні провини і постійні погрози і залякування привели до зменшення популярності закладу. І ось сьогодні фінал. Заклад закрили».
Однак цю думку поділяють не всі. Зокрема Наталія Горон вважає, що Ірина Іванова на посту керівника відзначалась непідкупністю й законослухняністю. «Одна провина була у директорки – не брала хабарів, − зауважує Горон,− за гроші червоних дипломів нікому не обіцяла, і дотримувалась строго букви закону, а це не всім подобалось. Зауваження робила в лице, а не писала кляузи». Власне, якою б не була директриса, від неї, безумовно, не все залежить. Є ще такі поняття як кон’юнктура ринку, популярність професії. На думку депутата Ватутінської міськради Олега Ступника, головна причина закриття медзакладу – нестача учнів. Цьому, очевидно, посприяли також невисока оплата праці медсестри, важкість, ненормованість роботи та інші чинники.
Втім, як свідчать випускники, були у медзакладу й кращі часи. «Я навчалась, коли завідувачем училища була Барановська Л.Є. Медучилище тоді процвітало. По 5-6 осіб на місце було при вступі», − зауважує Ольга Дудник.
Загалом люди сприйняли закриття медколеджу як особисту трагедію або ще один цвях, забитий у домовину рідного міста. «Нехай це буде на совісті тих, хто планомірно перетворює наше чудове місто на забите злиденне село, все, що вони тут роблять – і закриті дитячі садочки, і закритий медколедж, і, на черзі, закриття лікарні. Заклад випустив дуже багато чудових медпрацівників, за яких не соромно у нашій країні і за її межами. Дякуємо доземно викладачам, які вкладали у свою роботу знання і душу! Дуже жаль, що живемо у такий час… Але є ще Божий суд», − читаємо у коментарях. Або таке: «Щоразу сльози напрошуються, на що перетворили наше любе місто. Медучилище закрили, паспортний стіл закрили, поліції теж нема… Дороги не ремонтують, на клумбах квітів нема. Перераховувати можна довго, тільки від цього нічого не зміниться на краще».
З болем поставились до закриття медучилища і колишні викладачі: Валерій Бурій, Ольга Рябченко та інші. «Ватутінське медичне училище – це історія міста, це заклад, який дав медицині сильних грамотних фахівців (за часів Федорченко і Пушенко), це плеяда викладачів-корифеїв, це наша Alma mater, Це наша юність, це нові сім’ї у місті. Це наші світлі спогади. Пошана і подяка всім, хто пам’ятає ті часи. Ганьба руйнівникам», − пише одна з педагогів.
До слова, згадуваний заклад засновано 1961 року. У 1968 році було введено в експлуатацію новий студентський гуртожиток на 105 місць. У 1972 році почала функціонувати новозбудована студентська їдальня на 120 місць. З 1993 року в училищі, поряд із навчанням студентів за державним замовленням, було запроваджено платне навчання. До 1998 заклад функціонував як Ватутінське медучилище, потім як Ватутінська філія Черкаського медичного коледжу і, насамкінець, як Ватутінська філія Черкаської медичної академії. Профіль – медична сестра. Форма навчання – денна (на базі 11 класів).

У філії, як уже зазначалось, функціонував комп’ютерний клас, були актова зала, бібліотека, спортивний зал, обладнаний тренажерами та інвентарем. Навчальний процес здійснювався в центральному корпусі та учбових кімнатах лікувально-профілактичних закладів міста. Практичні заняття з клінічних дисциплін проводились на базі Ватутінської міської лікарні та Звенигородської ЦРЛ.
Аби створити таку матеріально-технічну базу, залучити спеціалістів до викладання, треба було десятиліттями плідно працювати, а закрити заклад, як з’ясувалось, можна швидко…

Марина КАМІНСЬКА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 5242
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 573 раза
Поблагодарили: 2400 раз

У Ватутіному закривають 5 відділень лікарні

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 30 окт 2019, 22:09

Ватутінські медики посварилися з мером через головного лікаря

9-ий місяць лікарня Ватутіного досі без головного лікаря. Медики нарікають, що без постійного керівника в закладі коїться безлад. Своїм шефом хочуть бачити травматолога Віктора Табачишина. Проте мер міста Олександр Лисюк поки не підписав договір з ним.
Зараз нами керує дантист. Жодного разу не працював у стаціонарі, - розповідає завідувач хірургічним відділенням Ватутінської міської лікарні Василь Ковганюк. – Не знає, як вести справи. Тут у нас повний розвал. Плануємо їхати до голови облдержадміністрації , бо скоро вони все доруйнують. Я пропрацював 25 років. Створив і підтримував хірургію. Нам треба той, хто знає, як підняти наш заклад. Тому, більшістю голосів, обрали Табачишина. А мер разом із однодумцями цього не хочуть. Підозрюю, що вони щось вкрали, а тепер бояться викриття. Проти нас ведеться агітація. Трапилося, наприклад, ускладнення з прооперованим, то почали кричати, що ми погані і ще щось сміємо вимагати.
У медзакладі працює 210 осіб. За Табачишина проголосувало 160. Через непідписання з ним контракту медики минулого тижня прийшли в кабінет мера. Зустріч переросла у штовханину. Лікарі затулили собою двері, коли Олександр Лисюк намагався вийти. Не хотів говорити з людьми через депутатів-волонтерів, які теж були присутні. Чиновник назвав їх провокаторами. Має своє бачення щодо кандидатури на пост головного лікаря. Нею є колишня керівниця місцевого медколеджу Ірина Іванова.
Із тих конкурсантів, що подавали заявку на комісію, я бачу Іванову, - каже Лисюк. – Вона по кваліфікаційних та інших вимогах підходить. Але ж я не можу диктувати свої вимоги. Є корупція. Зараз Іриною Михайлівною подана позовна заява на рішення комісії. Якщо суд визнає його незаконним, то ховайся, хто куди може. Тому я не піду ні на які умови, поки не побачу рішення суду. Нинішньому ж виконувачу обов’язків медики не раді, бо той змушує їх працювати.
Мер звинувачує лікарів у зриві реформи у своїй установі.
Рік тому ми планували запустити паліативне відділення, - говорить очільник міста. – Вони тягнули з рішенням, але все ж погодилися. Та втратили 10 місяців. Інші вирвалися вперед, а ми тільки стартуємо. А волонтери взагалі доколотяться до того, що лікарню закриють. Залишиться, в кращому випадку, денний стаціонар. Іванова пропонує конкретні дії, а Табачишин лише констатував якісь певні факти. Ми й без нього їх бачимо.
Медпрацівники нарікають і на матеріальний стан лікарні. Кажуть, пацієнтам самим доводиться купувати все необхідне. Заробітну плату за вересень медики отримали. За наступні місяці грошей не чекають.

Сергій Радченко
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 5242
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 573 раза
Поблагодарили: 2400 раз

У Ватутіному закривають 5 відділень лікарні

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 19 дек 2019, 21:28

«Я взяв на роботу брусочок і заточую старі голки»

У Ватутнінській міській лікарні триває протистояння між частиною лікарів та керівництвом закладу. Місяць тому виконувачкою обов’язків головного лікаря була призначена Ірина Іванова. Саме вона подала позов до суду, аби скасувати рішення медичної комісії, яка обирала собі начальника. Тоді за кількістю голосів переміг лікар Віктор Табачишин. Проте в крісло начальника він так і не сів. Хірург Василь Ковганюк впевнений, що місцева влада хоче домогтися закриття закладу.
-2 тижні тому я написав, що саме нам вкрай необхідно у відділення хірургії, - каже Ковганюк. – Це хірургічні голки, пилка Джилі і ще дещо. Запитав, як бути з цим. Вона встає й каже: «Немає грошей. Немає голок, то везіть хворих у Звенигородку». Одна така коштує 9 гривень. Мені їх треба мінімум 100 штук. Я взяв на роботу брусочок і заточую старі голки. Але це ж не робота. Я вже не говорю про марлю, наприклад. Таке люди самі купують. А хірургічну голку в аптеці Ватутіного не візьмеш. Нещодавно до мене поступив хворий. Сказало керівництво, що треба також його у сусіднє місто везти, бо то не наш пацієнт. Це ідіотизм вищої проби. Мої колеги до новопризначеного керівника ще гірше за мене ставляться.
Хірурга обурюють нововведення, які започаткувала Ірина Іванова.
-Змушує сидіти на роботі й не йти раніше додому, - говорить фахівець. – Чого сидіти до 15-ої години, якщо з 12-ої вже нікого немає? Всі, хто мав прийти, прийшли й ми їх обслужили. Рентгенолог не працює до того часу, бо має скорочений день. Іванова каже, що це такий наказ обласного керівництва. Вона місяць пробула, а ще нічого не зробила, аби ми пройшли акредитацію. Якщо не пройдемо, нас просто закриють. Вважаю, це спеціально робиться.
Ірина Іванова про проблему нестачі матеріалів для хірургії знає. Проте лікар сам не замовив їх на початку року, запевняє керівниця.
-Всі заявки на придбання інвентаря, медикаментів та іншого робляться на початку року, - пояснює Іванова. – Заввідділенням хірургії цього не зробив. Він її приніс буквально нещодавно. Можливість це все закупити є. Просто раніше в кошторисі це не було передбачено. За свої особисті кошти я ж не можу купити. Разом з тим у нас операції рідко відбуваються й не дуже складні. Минулі роки він де брав ці голки? Я знаю, але не казатиму. Ще в мене попросили 50 пилок Джилі. Це хірургічне полотно для ампутації. За рік в лікарні була лише 1 ампутація. З приводу тих голок, які хірург заточує. Я допускаю таке, як варіант. Вони ж потім мають стерилізуватися.
Іванова пояснює, що не має на меті доводити до закриття свій заклад. Звинувачення опонентів називає надуманими.
-Я бачу лікарню закладом планового лікування, - пояснює тимчасовий головний лікар. – Буде денний хірургічний та гінекологічний стаціонар. Це не лише в нас так. Пацієнтів у нас справді поменшало. «Екстрених» везуть до Звенигородки. Це наказ МОЗу. Ми маємо лише планових. Відносно колективу, який налаштований проти мене: там лише 4 особи з хірургічного відділення так ставляться. Мені дивно, що вони говорять про акредитацію. Лікарня її пройшла ще у 2018 році. Дійсна 3 роки.
24 грудня має відбутися 2-ге засідання в суді Черкас. Якщо позов буде задоволено – комісія медиків буде скликана знову, але вже в іншому складі.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 5242
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 573 раза
Поблагодарили: 2400 раз

У Ватутіному закривають 5 відділень лікарні

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 30 июл 2020, 18:41

«Не заплатиш, не візьму кров»: ватутінська лікарня не має грошей на пацієнтів

У Мережі розгорівся конфлікт довкола Ватутінської міської лікарні. Клієнтка закладу Вікторія Цибульська розповіла про свій досвід медогляду. Обурення жінки викликали ціни на аналізи, які їй довелося оплачувати.
«Заплатила за звичайну кров і сечу 150 гривень, але це ще нічого. За кров з вени – 530 гривень. Подумала, заплачу, щоб без проблем і швидше, але наївна я, наївна. В кабінеті мені сказали: «Піди купи пробірку». І тут я вже закипіла: в 530 гривень не входить пробірка?!», – дивується Вікторія.
За пробірку пацієнтка все ж не заплатила. Щоб з’ясувати, відправилася до головного лікаря. Та їй медичну ємність пообіцяла видати безкоштовно. Проте виявилося, що жінка й далі має платити за інші аналізи.
«Виявилося, що ВІЛ, СНІД не оплачений і треба платити 130 грн. Я сказала, що не платитиму. В касі з мене за все взяли гроші. Мене знов послали до головлікаря. Там сказали, мовляв, ВІЛ, СНІД безкоштовно. Але там ще гепатит. А от він 130 гривень коштує. Добре, я сказала, здам його в Черкасах і прибрала те направлення в сумку. Повертаюсь назад. Візьміть же все ж таки кров. У мене вона перебирає направлення. Його нема. А був ще 4 аналіз – безкоштовний. То вона мені: «Ти неправильно зрозуміла. Він 50 гривень коштує. Не заплатиш, не візьму кров». Він був найважливіший. Заплатила ще й за нього…», – бідкається Цибульська.
Після цього жінка не витримала й зателефонувала в поліцію. Правоохоронці порадили їй написати заяву. Окрім цього, пацієнтка зателефонувала на «гарячу» лінію МОЗ. Там їй повідомили, що міська лікарня отримала фінансування.
Виконувачка обов’язків головного лікаря Ватутінської міської лікарні Олена Юрженко інцидент пояснює недостатнім фінансуванням закладу.
Ми призначаємо платні аналізи, бо не маємо кошторису на безкоштовне обстеження і лікування, – коментує Юрженко. – Нам не видають достатньо коштів. Ця жінка була трохи знервована. Я порадила написати акт про обставини. Скарги будуть як не від цієї людини, то від іншої. Бо, знову ж таки, в нас немає коштів. Ми б і раді безкоштовно обстежувати та лікувати. Так би до нас ішли пацієнти. Та щомісяця у нас нестача мінімум 200 тисяч гривень.
Безкоштовно пацієнти можуть отримати мінімум послуг, розводить руками медик.
Безкоштовна у нас консультація лікарів, – пояснює Олена Юрженко. – Стаціонарне лікування, бо ми ж не беремо грошей за ліжко-день. Також безоплатні загальні аналізи, рентген та фібро-гастроскопія. Пільговикам стараємося надавати безкоштовні послуги, або ж зі знижкою. Ця катавасія з пацієнткою виникла, бо вона ще не визначилася, де їй підписувати декларацію.
За словами самої Цибульської, договір із лікарем вона підписала у Черкасах, де зараз живе. У Ватутіному має прописку. Тепер жінка налаштована довести справу до кінця й чекатиме результатів перевірок.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Вернуться в «Звенигородщина»