Хто призупинить підліткові ''мотозабави'' у Звенигородці?

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 3337
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 529 раз
Поблагодарили: 2008 раз

Хто призупинить підліткові ''мотозабави'' у Звенигородці?

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 11 авг 2019, 22:59

Якщо йти за визначенням Ільфа і Петрова, то мотоцикл чи скутер, як і автомобіль, є не розкішшю, а засобом пересування. Але куди, скажіть, «пересуваються» численні юні скутеристи, як до речі, й велосипедисти, літніми вулицями Звенигородки, куди поспішають хлопчаки віком 14 - 15 років, осідлавши мототехніку? Нікуди. Просто таким чином проводять вони своє дозвілля, влаштовуючи забави-перегони. Буває ж, що мчать парубчаки навіть не асфальтівкою, а тротуаром, змушуючи сахатися перехожих.
- Бабуся не дозволяє мені їздити проїжджою частиною, бо я ще малий, - чую від одного з таких, зупинивши його в самому центрі міста.
- А вона не казала, що ти ще малий, аби управляти скутером? - запитую.
Хлопчина, не відповідаючи, натискує на газ і вже побіля центрального парку відпочинку, ставить свого сталевого коня дибки, їдучи на задньому колесі. Циркач, та й годі!
Такі от «циркачі» - то, як правило, чада підприємців та тих, хто, гаруючи на заробітках за кордоном, потішив свою дитину придбаним там «моциком».
Виховують же їх старенькі бабусі й дідусі та вулиця. Звідси й наслідки. Полишені самі на себе, особливо нині, на час літніх канікул, вони диркотять своїм мототранспортом у дворах багатоповерхівок, не даючи спокою сусідам, а потому, зібравшись групами, виїздять на дорогу чи тротуари. Не минають парубчаки й місць відпочинку. Треба мати міцні нерви й витримку, аби всидіти на лаві в парку чи в центрі міста, коли повз тебе курсують взад-вперед велосипедисти й скутеристи, демонструючи повсякчас різного роду фокуси, як от і їзда на одному колесі. Поодинці їх ще можна зупинити. Коли ж зберуться хлопці у ватаги, довести їм щось важко.
- Та й чого я маю займатися ними, коли для цього є поліція! - обурюється мій знайомий, коли мова заходить про веломотозасилля на вулицях міста.
Справді, реакція поліціянтів на подібного роду розваги - нульова. І це тоді, коли згідно існуючим правилам, на скутер можна сідати тільки з шістнадцяти років і жодним днем раніше. Крім того, водій скутера повинен мати права категорії М, або якоїсь іншої категорії.
Мають такі права місцеві «фокусники»? Ото ж бо. В більшості випадків не побачите на них і обов’язкового мотошолома. А от декілька пасажирів на скутері - є нормою для багатьох, хоч скутер є одномісним транспортним засобом, і навіть на ньому є два місця для сидіння (в чому я сильно сумніваюся), то перевозити на другому місці пасажира категорично забороняється.
Чи роз’яснював хтось це нашим юним водіям і чи зупиняли та чи притягували когось до відповідальності за подібного роду порушення? Я, наприклад, не бачив навіть, аби хтось з поліцейських бодай наближався до тих, хто нехтує правилами, наражаючи на небезпеку як себе, так й учасників дорожнього руху, передусім пішоходів. В райвідділку поліції, дивлячись на цю проблему крізь пальці, вважають її другорядною. То які ж проблеми на першому плані у наших доблесних охоронців правопорядку? Може, спрямовують вони всі свої сили на повне викоренення наркоманії, крадіжок, інших злочинів? Ні, щось не помітно цього, панове.
Роблять вигляд, що подібного роду порушення їх не стосуються, й відповідальні працівники цілої низки установ, котрі відповідають за роботу з молоддю, зокрема й шкільною. А саме їм належало б організувати для підлітків цікавий літній відпочинок з різноманітними екскурсіями, в яких можна було використати й велосипеди та скутери, як це вже тривалий час ведеться в деяких школах сусідніх районів. Чому б, скажімо, не вивчити й використати досвід Вікнинської школи, що на Катеринопільщині, учні якої донедавна щорічно здійснювали екскурсії на велосипедах по рідному краю?
Немає таких вказівок «згори», скажете? Щось подібне можуть сказати і в міській раді, біля будівлі якої у вечірній час підлітки такі фортелі на велосипедах і «мотиках» витинають, що куди там професійним циркачам братися!
Виділити б та обладнати їм для цього окреме постійне місце. Та не доходять ні у батьків міста, ні в інших, наділених високими повноваженнями можновладців, до цього руки. От і виходить, як у відомій приказці: куди не кинь – всюди клин…

Василь ЯВОРСЬКИЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 3337
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 529 раз
Поблагодарили: 2008 раз

Хто призупинить підліткові ''мотозабави'' у Звенигородці?

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 15 окт 2019, 13:25

І проти лома є прийоми

Правила дорожнього руху в Україні єдині для всіх. Проте в Звенигородці їх грубо ігнорують водії скутерів, які буквально заполонили місто. У більшості за кермом скутерів, котрі в Україні вже встигли охрестити «скаженими табуретками», - молодь і навіть учні молодших класів, які безкарно гасають навіть по тротуарах і паркових доріжках, порушуючи правила руху й наражаючи перехожих на постійну небезпеку. Про це вже розповідалося на сторінках нашої газети, проте ситуація на вулицях Звенигородки залишається тривожною. На жаль, занепокоєння з цього приводу висловлюють поки що не місцева влада спільно з силовими структурами, а прості містяни, помістивши у Фейсбук лише минулого місяця понад 200 коментарів, які сходяться на одному: зупинити перегони на «скажених табуретках» майже неможливо. Мовляв, проти лома немає прийому.
Такий висновок надто поспішний. Аби не вдаватися до переказування відповідних документів та інструкцій, що регулюють використання подібного роду транспортних засобів, зішлюся на розповідь колеги з Чернігівщини Олексія Невмержицького про те, як тамтешні працівники ДАІ навели порядок в місті.
З поширенням цього відносно недорогого транспорту в Чернігові значно зросла кількість ДТП. Й поштовхом для «полювання» на нього стали травневі вихідні, коли лише за добу сталося 6 аварій з двома смертельними випадками. Тож поліцейських урвався терпець і вони почали законно вилучати скутери. Всього за декілька тижнів вилучили й поставили на штрафмайданчик немало-небагато - 100 скутерів, власниками яких були порушники дорожнього руху: п’яні або неповнолітні.
Отож чи не пора вийти зі стану інертності й доблесним звенигородським стражам правопорядку та хоча б для початку порахувати, скільки незареєстрованих скутерів «літає» шляхами району і хто ними керує? А виходячи з цього, й показати, хто на дорогах хазяїн.
І було б добре, аби при цьому основну увагу звернули на підлітків, оскільки сідати за кермо скутера, як відомо, можна лише з досягненням 16-річного віку. Для цього потрібні знання правил дорожнього руху і наявність посвідчення категорії А1.Це стосується і водіїв скутерів, обсяг двигунів яких не перевищує 50 куб.см. Інакше передбачено штраф у розмірі 25-50 неоподатковуваних доходів (ст. 126 КУ про адмінпорушення).
Ще один важливий момент: кожен скутер повинен бути зареєстрований у МРЕВ.
А ще, як рекомендує мій чернігівський колега, не варто гребувати і роз’яснювальною роботою як серед підлітків, так і з їхніми батьками. Бо ж недаремно називають скутер «скаженою табуреткою»: цей, здавалося б, безневинний транспортний засіб може розвивати швидкість до 100 кілометрів, при цьому при потраплянні навіть на невеличку ямку його легко заносить. Заносить заднє колесо скутера і тоді, коли водій гальмує передніми гальмами, особливо на мокрій дорозі. Можна уявити, до чого це призводить, особливо якщо водій не одягає захисного шолома. Тоді вже лиху ніяк не зарадиш.
Та чи дійде це до дітей і батьків? Мабуть єдине, що вплине на них, це пряме включення з місця ДТП, де вони побачать на відео, чим закінчується ігнорування існуючими правилами. Жорстоко? Можливо. Але лише так можна усвідомити реальні небезпеки та наслідки, тільки таке інформування може підвести до болючого але необхідного усвідомлення загроз.

Михайло НЕЧАЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Вернуться в «Звенигородщина»