Дротовому радіо заціпило назавжди

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 3337
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 529 раз
Поблагодарили: 2008 раз

Дротовому радіо заціпило назавжди

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 24 окт 2019, 18:20

Дротове радіомовлення настільки ввійшло у наше повсякденне життя, що багато хто, передусім, люди пенсійного віку, ніяк не можуть змиритися з тим, що радіо в їхніх оселях «не робить». І їх можна зрозуміти. Адже з «брехунця», який десь із 1960-х років був чи не в кожній хаті, можна було дізнатися не тільки новини, а й точний час, прогноз погоди, послухати корисні поради, радіоконцерти, радіовистави. Врешті, через радіо оповіщали цивільне населення. А що сьогодні?
– Ось уже кілька місяців, як не працює радіоточка, – скаржаться в один голос жителі Звенигородщини. – Куди нам звертатися, аби «ожила» вона?
Відповім: хіба що до Господа-Бога, оскільки дротове радіо відключили не тільки в Звенигородському районі, а й по всій Україні. Як пояснили автору цих рядків в Державному комітеті телебачення і радіомовлення, а потому в Звенигородському цеху телекомунікаційних послуг, спричинено це збитковістю такого виду радіомовлення.
Чи так це? Й звідки ота збитковість? Швидше всього, так було запрограмовано у ПАТ «Укртелеком», котрий упродовж багатьох років готував українців до тотального знищення мережі дротового радіо, заявляючи, що, за наявності безплатної альтернативи ефірного мовлення та інших сучасних джерел інформації, кількість його користувачів постійно зменшується. Справді, у Звенигородському районі з кількох десятків тисяч абонентів на початок нинішнього року залишилося 1100. Та й то за рахунок радіоточок у Звенигородці й Ватутіному. Тоді, як в багатьох селах ще до цього радіо замовкло повністю.
Проте не просто бажанням багаторічних абонентів відмовитися від дротового радіо спричинена сьогоднішня ситуація. Пов’язане це, насамперед, з … відсутністю дроту. Так звані мисливці за металом добралися й до дроту, вирізуючи лінії зв’язку з таким завзяттям, що куди там тягатися з ними партизанам і підпільникам Другої світової війни! Таким чином, були «обезточені» Княжа, Козацьке, Моринці та інші великі населені пункти, не кажучи вже про дрібніші. При цьому звенигородські поліціянти на противагу гітлерівським гестапівцям й пальцем не ворухнули для убезпечення радіомереж від повного чи часткового їх знищення. А для власника мереж – ПАТ «УКртелеком» – ремонтувати й відновлювати радіолінії – самі збитки. Відповідно не прокладалися вже лінії радіофікації і до новобудов.
Ось так коло й замкнулося.
Що ж матимемо взамін дротового радіомовлення? З таким запитанням звертаємося до представництва Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Черкаській області. Чогось конкретного й там сказати не можуть. Лише й того, що Нацрада ініціювала проект «Розвиток мовлення громад на основі малопотужного мовлення», в рамках якого вивчається можливість використання малопотужних передавачів для забезпечення невеликих населених пунктів програмами суспільного та місцевого радіомовлення, а також сприяння розвитку локального мовлення та оперативному інформуванню територіальних громад про надзвичайні ситуації. Таким чином, зондується можливість переходу радіомовлення з дротів на малопотужне FM-мовлення поряд з комерційним та суспільним.
Оскільки ж на Звенигородщині, як і в низці інших районів, владні структури за це й не думають братися, можемо лише згадати давню приказку: дай, Боже, нашому теляті вовка з’їсти…

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ
Фото з інтернету.
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22214
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6553 раза
Поблагодарили: 11488 раз

Дротовому радіо заціпило назавжди

Сообщение Kozak Taras » 24 окт 2019, 21:48

В Києві дротове радіо працює справно...
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Отаман
Курінний писар. Полковник
Курінний писар. Полковник
Сообщения: 1394
Зарегистрирован: 16 ноя 2013
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: с.Козацьке
Благодарил (а): 2988 раз
Поблагодарили: 2257 раз

Дротовому радіо заціпило назавжди

Сообщение Отаман » 25 окт 2019, 22:29

Дротове мовлення! за моеї пам"яті воно було проведено в с.Козацькому.А до цього в нас був детекторний приймач "Комсомолець".Його можна було чути на наушники.Пам"ятаю до нас сходились сусіди послухати радіо.Для цього наушники клались в куструльку і звук посилювався,що його могли чути всі хто був у кімнаті.Потім в ценрі села повісили "колокол" який горланив на все село.Згодом радіо було проведено по всьому селі.В кожну хату було підведено радіо.Безкоштовно встановлено ,такий репродуктор ,бумажний бриль.Кожен ранок по ньому звучав Гімн СРСР і лозунг,більшість з Вас його не пам"ятає, "Під прапором Леніна,під проводом Сталіна вперед до кумунізму".Це лозунг який мені втовкмачували з дитикства,В юності втовкмачували по радіо,що комунізм за горизонтом,а потім нам намагались втовкмачити в наші "тупі" голови що ми всі нова спільність -"радянський народ".І ми всі повинні говорити на мові цієї спільності-російській.І радіо в кожній хаті в цьому відігравало свою роль.А от наша сьогоднішня держава,чомусь вважає,що в вихованню патріотизму немає потреби.Все звелось до "ящика" який -е телевіз і який аж ніяк не є вихователем патріотизму.А як же патріотизм облікувати в грошах?

Вернуться в «Звенигородщина»