Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Репортаж із вулиць Звенигородки та Ватутіного

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Репортаж із вулиць Звенигородки та Ватутіного

#1

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 26 мар 2020, 15:12

Изображение

«Якщо все ж таки захворію, то так і буде. Я своє вже пожила»
Не зважаючи на оголошений карантин жителі Звенигородки та Ватутіного не поспішають ховатися по домівках. Щодня на вулицях чимало людей. Хтось запасається продуктами, а хтось просто гуляє з дітьми.
В п’ятницю вранці їду на базар Ватутіного. Планую перевірити, чи вийшов хтось все ж на торговицю. Зазвичай дорогою до туди їде чимало містян на велосипедах. Проте зараз все змінилося. Ряди стоять пусткою. Лише дві жінки стоять розмовляють. До входу прямує згорблений чоловік. Роззирнувшись, зупиняється.
– А що трапилося? Сьогодні ж базар, – здивовано оглядається. Називається Іваном. – Раз в рік вибрався купити собі риби, а тут таке. Тепер годину додому доведеться човгати. Не було мені що робити.

Изображение
Изображение
Изображение

Після базарної площі їду в район вулиці Ювілейної. Щодня там теж ведеться торгівля продуктами та одягом. Зараз пусто й там. Проте ще вдосвіта продавці, виявляється, збиралися. Поліція їх вигнала. По інший бік дороги стоять валютники. Клієнти майже не підходять. Неподалік від них магазин «АТБ». 5 покупців чекають перед входом. Стоять близько один від одного. Медичні маски є лише на молодій дівчині. Загалом їх надягло не більше 20 відсотків від усіх, хто є на вулицях. Носять і молоді й люди старшого віку. Латексні рукавички помічаю лише на одній дівчині.
– Кілька місяців тому брату робили операцію. Батьки тоді із запасом купили цих рукавичок, – пояснює ватутінка Юлія Кулик. – От і знадобилися. Я просто розумію, що хворобу можна підчепити і взявшись за щось руками. В магазині, наприклад, продавці теж у рукавичках, але ж на них може бути щось. Скільки ж грошей перемацують.
По цій же вулиці розташований «м’ясний» магазин. Великих черг немає. Лише дві жінки чекають, коли зможуть зайти. Збоку закладу припаркований мікроавтобус. Помічаю водія у респіраторі. Неподалік автобусна зупинка. Місцеві пояснюють, що там нелегальні перевізники набирають людей. Возять у сусідню Звенигородку, Київ та Черкаси. За кілька хвилин автобус їде. Через тоновані вікна не видно, скільки там є пасажирів.

Изображение
Изображение

Таксисти у місті майже без роботи. Через попереджувальні заходи кількість клієнтів різко впала.
– Стоять машини он без роботи, – розводить руками один з таксистів. Називатися не хоче. – Коли сказали про припинення руху автобусів до Звенигородки, думали що буде нам робота. Помилилися. Люди сидять вдома. Кому треба їхати, сідають до «грачів». Ті набирають людей невеликими групами.
Далі рушаю до «Ощадбанку». Поруч є великий магазин сантехніки, проте він зачинений. В середині фінустанови лише одна жінка. До банкомату, який вбудований зовні, підходить подружжя. Обоє в масках.
– Не так давно я пережила операцію. Зараз маю інфекційне захворювання, – каже Наталія Іванівна. – То повинна не лише себе берегти, а й людей. Як на мене, на вулицях таки поменшало людей. В магазинах покупців змушують триматися один від одного на відстані.

Изображение
Изображение
Изображение

В більшості продуктових крамниць продавчині теж в масках. Та є й такі, де їх не носять або спускають на підборіддя.
– Вчора телефонувала знайома й розказувала про свій похід в магазин, – ділиться місцева мешканка Ольга Гоменюк. – Заходить, а там купа людей. І один на одному. Ризикнула зробити зауваження. То на неї як накинулися…
Переважно всі торгові точки, які не увійшли в список дозволених на час карантину, закриті. Хоча магазин з продажу мобільних телефонів у п’ятницю таки працював.
У Звенигородці людей на вулицях трохи більше, ніж у Ватутіному. Індивідуальний захист носять теж далеко не усі. Молоді у масках більше, ніж пенсіонерів. Мами не поспіхом гуляють з дітьми у візках. На 5 жінках із 7 захисту не побачив.
На автостанції немає жодного таксиста. Працює лише туалет. Жінка, яка стоїть на вході, пояснює, що відкрила ненадовго. Прийшла полити вазони. Поруч із автостанцією сквер. На лавці самотньо сидить жінка років 60-ти.
– Ніяких масок не надягала й не надягатиму, – обурюється. Називатися навідріз відмовляється. – Хіба не зрозуміло, кому це все вигідно? Подивіться, скільки зараз ті маски коштують. Ні в які віруси я не вірю. Мої знайомі так само думають. Якщо все ж таки захворію, то так і буде. Я своє вже пожила.
Роздратовано встає й направляється у бік центру міста. Я ж їду до райлікарні. Автомобілів на парковці значно менше, ніж зазвичай. Через паркан від лікарні дитячий майданчик. На ньому грається хлопчик. Поруч стоїть мати. Позаду них, на гойдалці, висить картонна табличка з написом «Закрито».
– Це ми вийшли трохи погуляти. Лежимо в лікарні, – говорить жінка. – Зараз тут нікого немає, але щовечора прибігає купа дітей. Частина в масках, частина – ні. В самій лікарні зараз дуже багато людей. Що саме робиться в інфекційному відділі, я не знаю, бо не бачила.
Біля Звенигородського маркету «АТБ» черга є постійно. Частина людей хоч і захистила себе, але стоять близько один до одного. Біля господарчого магазину, в районі «танку», черг немає, проте обабіч дороги стоїть чимала кількість автівок.
На дорогах міста автомобілів не поменшало, хоча чимало водіїв мають на обличчі захист. У Ватутіному такого не помічається. Більшість таксистів теж в масках. Час від часу виїжджають з парковок.

Изображение
Изображение
Изображение

У парку біля міської ради зустрічаю мера Олександра Саєнка. Окрім нього тут більше нікого немає.
– Щойно закінчилася сесія. Депутати запропонували й після карантину більше не пускати продавців, які торгують за межами базару, – каже Саєнко. – Зараз він закритий. Ближче до автостанції теж є стихійна торгівля, але й там ніхто не ризикує виходити. Та й поліція гарно працює, попереджаючи про заборону. Ми телефонували в Лисянку до селищного голови, аби не пускав продавців на ринок. Бо звідси деякі хотіли їхати торгувати туди. Є такі, що самі закрилися. До однієї перукарки зайшла клієнтка та й говорять собі. Остання каже, мовляв, приїхала нещодавно з Італії. Та перелякалася й наступного дня зачинилася. Ми робимо все, що в наших силах. Почали дезінфікувати під’їзди та автобусні зупинки.
У вечірній час в обох містах картина трохи змінюється. Молодь збирається невеликими групами. Спілкуються між собою та п’ють пиво або просто прогулюються. В середньому, із 10 осіб лише на одному-двох є маски.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»