На Черкащині працює дві гідро-сонячні електростанції

Обговорюємо життя Черкас та області

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1183
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 350 раз
Поблагодарили: 802 раза

На Черкащині працює дві гідро-сонячні електростанції

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 11 июл 2018, 18:15

У Черкаській області на греблях Гордашівської та Звенигородської малих гідроелектростанцій працюють сонячні електростанції.
Комбіновано використовувати енергію сонця й води вирішила зовнішньоекономічна асоціація "Новосвіт", передає Вікка.
Сонячна станція потужністю 102,6 кВт була встановлена на схилах земляної греблі Гордашівської ГЕС (Тальнівський район) у 2012 році.
СЕС займає близько 0,2 гектара непридатної для ведення сільського господарства землі. Станція складається з 540 сонячних монокристалічних модулів, які можуть забезпечити електрикою понад сто приватних житлових будинків.
Натомість другу сонячну електростанцію потужністю 126 кВт компанія побудувала на території Звенигородської ГЕС у 2014 році.
Обсяги електроенергії виробленої СЕС залежать від пори року, розповідає директор черкаської філії ЗЕА "Новосвіт" Ігор Мікрюков.
«Узимку, навесні і восени, коли сонця мало та йдуть дощі, основна енергія йде з гідроелектростанції, - пояснює фахівець. – Натомість в літній ясний день з 6:30 до 19:00 одна наша сонячна станція може забезпечити місячну потребу в електроенергії близько шести домогосподарствам».
За словами Ігоря Мікрюкова, електроенергія продається в енергетичну систему України за «зеленим тарифом».
«Сусідство з малими ГЕС здешевлює будівництво та експлуатацію сонячних електростанцій, - говорить фахівець. – Сонячні об’єкти обслуговує персонал ГЕС».
До 2020 року ЗЕА «Новосвіт» планує спорудити сонячну електростанцію на базі Лоташівської ГЕС та другу чергу - на Гордашівській ГЕС.

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение

Вернуться в «Черкащина»