Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Як генеральний прокурор "обісрався"

Обговорюємо політичні події в Україні та світі.

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як генеральний прокурор "обісрався"

#1

Сообщение Kozak Taras » 30 июл 2017, 20:52

Изображение

Володимир Бойко
Читаю я «спростування» з приводу вилучення грошей під час обшуку вдома в заступника міністра внутрішніх справ Вадима Трояна і дивуюсь: невже генеральному, прости господи, прокурору Луценку важко було домовитись з Трояном про те, що саме брехати у Фейсбуці? У них же ж обох на столах телефони АТС-100 – достатньо було зняти слухавку й узгодити «спростування».

Бо Троян стверджує, що ніякого обшуку в нього взагалі не було. А поширена агентством УНН фотографія, де він щось підписує в домашній обстановці за столом, на якому красується чорний пакунок – то підступи агентів Путіна. Мовляв, колись до нього в оселю хотів забратись злодій, але Троян проявив оперативну кмітливість і викликав наряд поліції. І що, мовляв, на фото – оформлення поліцейським протоколу огляду місця події.

А генеральний, прости господи, прокурор, має іншу версію: дійсно, вдома в Трояна слідчі Генеральної прокуратури проводили обшук з метою виявлення предмету хабара, дійсно, гроші були вилучені. Але до Трояна претензій немає – мовляв, номери купюр, вилучених у заступника міністра внутрішніх справ і долучених до матеріалів кримінального провадження як речовий доказ, не співпадають з тими, що передавались хабародавцем. Цитую дослівно: «Згідно даних НСРД 785 тис грн зазначені зловмисники розділили між собою та іншими особами. В зв'язку з цим було проведено 13 обшуків, у тому числі в помешканні заступника МВС В. Трояна. Вказані кошти виявити не вдалося».

Оскільки генеральний, прости господи, прокурор ніколи в очі не бачив Кримінальний процесуальний кодекс України, я можу йому лише порадити запам’ятати наступне:

Гроші, які передаються під оперативним контролем з метою викриття хабарника чи вимагача, оперативно-розшуковий або слідчий орган отримує в Державному казначействі або в установі банку (для чого доводиться навіть брати кредит). Тобто за будь-яких обставин ці гроші мають повернутись після вироку суду в казначейство або в банк. Ситуація, коли після передачі хабара предмет хабара виявити не вдалось – це катастрофа для слідчого.

Щоби ця катастрофа не трапилась, здійснюється оперативний супровід (у даному випадку – зусиллями СБУ), у ході якого відслідковується шлях кожної купюри. У разі, якщо затримання хабарника чи вимагача відбувається не зразу після вручення грошей (наприклад, коли гроші передаються посереднику й треба дочекатись, щоби посередник вручив їх іншим учасникам злочину), здійснюються негласні слідчі (розшукові) дії, які дозволяються встановити рух коштів. Це й візуальне спостереження за посередником, і застосування спеціальних технічних засобів – наприклад, нанесення на купюри радіоактивних міток тощо.

Якщо слідство отримало достеменні докази, що гроші потрапили «за призначенням», слідчому судді вноситься клопотання про надання згоди на проведення обшуку та вилучення предмету хабара.

А тепер нехай Луценко закусить (бо, кажуть, останнім часом він набув згубну звичку похмелятись, не закусюючи) і подумає: чи міг слідчий Генпрокуратури прийти разом з оперативниками СБУ додому на обшук до заступника міністра внутрішніх справ, якби не мав залізобетонних доказів того, що частина грошей, переданих як хабар, потрапила до нього? Чи слідчі Генпрокуратури просто так, від того, що мають багато вільного часу, влаштовують обшуки в оселях громадян? У такому разі, цікаво, що саме слідчий зазначив у клопотанні як підставу для обшуку й чим аргументував перед слідчим суддею необхідність проведення такої серйозної слідчої дії.

Також було б непогано, щоби Луценко усвідомив: під час обшуку можуть вилучатись не будь-які речі, а лише ті, які мають відношення до справи й які зазначені в ухвалі слідчого судді. Купюри, номери яких не співпадають з тими, що передавались як хабар, не мають відношення до справи, не можуть вилучатись під час обшуку й не можуть оголошуватись речовим доказом.

Якщо ж Луценко стверджує, що його підлеглі прийшли до Трояна лише щоби задовольнити свою цікавість, ввели в оману слідчого суддю та вилучили чесно зароблені гроші, то генеральному, прости господи, прокурору треба проспатись і подати заяву про звільнення з посади.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Політика»