Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

Обговорюємо політичні події в Україні та світі.

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
vova
Хорунжий
Хорунжий
Сообщения: 255
Зарегистрирован: 19 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 57
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 33 раза
Поблагодарили: 22 раза

Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#1

Сообщение vova » 31 авг 2009, 12:43

Ось прочитав цікаву статтю. А ви як думаєте, ким вважають себе російськомовні громадяни України?
_______________________________________________

Згадуваний на початку матеріалу речник російського МЗСу Андрій Нестеренко 29 квітня 2009 року заявив: "Незважаючи на те, що в Росії проживає велика кількість українців, майже не було прохань на федеральному і регіональному рівні, щоб відкрити школи з українською мовою викладання. Це можна однозначно пояснити близькістю східнослов'янських мов і культур, спільною історією (Київська Русь, Московська держава, Російська імперія, СРСР) і спільною православною вірою".

Думки таких імперців з українськими прізвищами і походженням виводять імперську максиму: МИ З ВАМИ ОДНАКОВІ – ОТЖЕ, ВАС НЕ ІСНУЄ.

"Трішки інакші росіяни, котрі тимчасово прийняли неправильне рішення про незалежність" – ось інформаційна рамка, в яку заганяють українців. Для кремлівської сторони самого поняття "російськомовні українці" взагалі не існує – є лише "русскоязычные соотечественники", без жодної диференціації, без історичної ретроспективи.

Кремль намагається скористатися з двох ліній розламу. В першу чергу – це поділ українського етносу на російськомовних і україномовних. В другу чергу – це поділ між моноетнічними українцями і україно-російськими біетнорами. Саме з цих розламів сучасні російські імперці і хочуть витворювати "російськомовну націю" за рахунок фрагментування українства.

Українізацію, що тривала з 1921 до 1933 року, Сталін зупинив голодомором в селах і тотальним терором в містах, а закінчила цей процес війна, що поставила боротьбу за Україну і українське в рамку "націоналізму" – союзника нацизму.

Цинізм сьогоднішніх аргументів Кремля – у використанні демократичних європейських принципів для поновлення простору Імперії. Він спекулює правом меншини для забезпечення власної гегемонії, для утворення монолінгвістичного і монокультурного простору.

Теперішню українізацію, нестабільну і нестійку, Кремль хоче зупинити, граючи в українському демократичному просторі, спрямовуючи громадську думку, химерно перемішуючи європейські правила і брежнєвські стереотипи щодо тієї ж Європи.

Насамкінець. Існує статистично значуща різниця між етнічними росіянами і російськомовними українцями. Отже, концепція "русскоязычных соотечественников" є відвертою пропагандистською маніпуляцією, котра має мало спільного з українською реальністю.

Доля України зараз дуже великою мірою залежить від того, який вектор оберуть російськомовні українці – чи азіатський, разом з Росією, чи європейський – через українство. Саме вони є тим "гачком", на якому Кремль тримає Україну, спекулюючи на страхах цієї спільноти, штучно стимулюючи розкол всередині суспільства через мовну тему.

Кінцева мета Кремля – показати, що російськомовні українці – це росіяни, а, відтак, російська опіка і російська присутність в Україні – не імперські забаганки, а колективна воля 50 плюс-мінус 2-3 відсотків громадян України.

Та як показують дослідження, поділи між українцями потроху зникають, ситуація змінюється. На критичні для України питання думка всіх мешканців є здебільшого позитивною, і російськомовні українці аж ніяк не є політичними громадянами Російської Федерації, як про це мріють в Кремлі.


Остап Кривдик, політолог, активіст, для УП

Аватара пользователя
Сокол
Полковник
Полковник
Сообщения: 1067
Зарегистрирован: 14 мар 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 136
Пол: Мужской
Откуда: Вологда
Благодарил (а): 327 раз
Поблагодарили: 123 раза

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#2

Сообщение Сокол » 01 сен 2009, 09:58

В отличии от "Великих политологов", для меня Украинец - человек имеющий гражданство Украины и чувствующий себя Украинцем. Тоже самое и с Россиянами, не зависимо от национальности.
А так, осталось Ющенко обрисовать черты настоящего Украинца и вперёт.

Аватара пользователя
Вася
Полковник
Полковник
Сообщения: 1857
Зарегистрирован: 18 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 249
Пол: Мужской
Откуда: Киев
Благодарил (а): 327 раз
Поблагодарили: 549 раз

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#3

Сообщение Вася » 01 сен 2009, 11:38

У меня родители русский и украинка, я разговариваю на русском, (украинским владею тоже), но считаю себя УКРАИНЦЕМ! :ukr: :ukr: :ukr:

Аватара пользователя
Сокол
Полковник
Полковник
Сообщения: 1067
Зарегистрирован: 14 мар 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 136
Пол: Мужской
Откуда: Вологда
Благодарил (а): 327 раз
Поблагодарили: 123 раза

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#4

Сообщение Сокол » 02 сен 2009, 13:12

Вот это и есть ГУД!

Аватара пользователя
yurza
Ройовий
Ройовий
Сообщения: 25
Зарегистрирован: 20 фев 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 25
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 11 раз

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#5

Сообщение yurza » 20 фев 2010, 20:23

Я за українізацію (не мовну) населення! :ukr: :) Щоб усі вважали себе українцями! :friends:

Аватара пользователя
vova
Хорунжий
Хорунжий
Сообщения: 255
Зарегистрирован: 19 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 57
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 33 раза
Поблагодарили: 22 раза

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#6

Сообщение vova » 20 фев 2010, 20:35

А поки що значна частина населення України не те що не вважають себе українцями а буквально ненавидить все українське.

Аватара пользователя
yurza
Ройовий
Ройовий
Сообщения: 25
Зарегистрирован: 20 фев 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 25
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 11 раз

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#7

Сообщение yurza » 20 фев 2010, 20:51

Дуже шкода за таке становище... "Дякуємо" владі за те, що не пропагують любити Україну...

Аватара пользователя
vigor0501
Козак
Козак
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 04 апр 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 7
Пол: Мужской
Откуда: Дн-ск
Поблагодарили: 2 раза

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#8

Сообщение vigor0501 » 04 апр 2010, 21:10

Папа у меня русский - дважды проездом побывал в России, и мама - Украинка с Урала. Так кто же я, вынужденный писать документацию сначала на русском, а потом - переводить на украинский, которым, кстати, свободно владею почти на протяжении всей своей жизни, учившийся в русской школе с преподаванием украинского языка, но говорящий и думающий на русском. Отвечаю - человек, понимающий, что народ гораздо легче (и дешевле) отвлечь словами, чем делами. Человек, которому хотелось бы, чтоб он мог сказать: "Я український би вивчив би тільки за те, ...". Но нет того, что можно было бы поставить вместо многоточия. Да и я не Маяковский, цитату которого я переврал.
Кем я себя считаю? Да никем (не путать с ни чем). Не отделяю я себя от окружающих русскоговорящих, украиноговорящих, да хоть на идиш. Отрицание, а иногда и запрещение русского языка в некоторых случаях смотрится просто комично, как украинские субтитры в русскоязычных фильмах, которые не хватает толку адекватно переозвучить на украинский (и слава Богу!). Ну не можем мы пока конкурировать с Россией в некоторых областях. Мне плевать на русском или украинском сделана передача, если она сделана хорошо. Вспомнить позорище украинских телепередач и дубляж фильмов первых лет независимости (от чего независимости, до сих пор не пойму, наверное от здравого смысла). Ничего, научились - "1+1" смотрю в разы, а скорее, десятки раз чаще чем ОРТ, хотя по качеству приема ОРТ ничуть ни хуже.
А к чему приводит подбор кадров не по проф.признаку, а по скажем так - другим признакам, мы уже видим на примере двух правительств ЮВТ. И будет этот пример еще долго аукаться.
P.S. А сюда я попал случайно - искал записи украинских народных песен. Вот и решайте сами, кто я.

Аватара пользователя
Игорь
Сотник
Сотник
Сообщения: 462
Зарегистрирован: 12 мар 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 111
Пол: Мужской
Откуда: Украина
Благодарил (а): 95 раз
Поблагодарили: 127 раз

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#9

Сообщение Игорь » 05 апр 2010, 11:13

А я знаю хто я - Я Українець! А vigor0501 я співчуваю, не знати якого ти роду племені, це жахливо. Це жертва совдеповської пропоганди, - "Мой адрес не дом і нє уліца, мой адрес Совєцкій союз"
Не забуваємо ставити + в репутацію.

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Ким вважають себе російськомовні громадяни України?

#10

Сообщение Леонід Мазира » 05 апр 2010, 11:16

А ось що справді сказав Маяковський (в оригіналі) (Це цитата з повідомлення БОПЛАН, в жовтні 2009 на нашому форумі):
Правда, цікаво?

Долг Украине


Знаете ли вы
украинскую ночь?

Нет,
вы не знаете украинской ночи!

Здесь
небо
от дыма
становится черно́,
и герб
звездой пятиконечной вточен.

Где горилкой,
удалью
и кровью
Запорожская
бурлила Сечь,
проводов уздой
смирив Днепровье,
Днепр
заставят
на турбины течь.

И Днипро́
по проволокам-усам
электричеством
течёт по корпусам.

Небось, рафинада
и Гоголю надо!




Мы знаем,
курит ли,
пьёт ли Чаплин;

мы знаем
Италии безрукие руины;

мы знаем,
как Ду́гласа
галстух краплен…

А что мы знаем
о лице Украины?

Знаний груз
у русского
тощ —
тем, кто рядом,
почёта мало.

Знают вот
украинский борщ,
Знают вот
украинское сало.

И с культуры
поснимали пенку:
кроме
двух
прославленных Тарасов —
Бульбы
и известного Шевченка, —
ничего не выжмешь,
сколько ни старайся.

А если прижмут —
зардеется розой
и выдвинет
аргумент новый:
возьмёт и расскажет
пару курьёзов —
анекдотов
украинской мовы.

Говорю себе:
товарищ москаль,
на Украину
шуток не скаль.

Разучите
эту мову
на знамёнах —
лексиконах алых, —
эта мова
величава и проста:
«Чуешь, сурмы заграли,
час расплаты настав…»

Разве может быть
затрёпанней
да тише
слова
поистасканного
«Слышишь»?!

Я
немало слов придумал вам,
взвешивая их,
одно хочу лишь, —
чтобы стали
всех
моих
стихов слова
полновесными,
как слово «чуешь».




Трудно
людей
в одно истолочь,
собой
кичись не очень.

Знаем ли мы украинскую ночь?
Нет,
мы не знаем украинской ночи.

В. Маяковский
1926


-- Добавлено через 19 хвилин 57 секунд --
vigor0501 писал(а): Так кто же я, вынужденный писать документацию сначала на русском, а потом - переводить на украинский, которым, кстати, свободно владею почти на протяжении всей своей жизни, учившийся в русской школе с преподаванием украинского языка, но говорящий и думающий на русском.
Для чого перекладати на мову, якою володієш - можна ж зразу писати нею. А відносно того "на якій мові думаєш", то це помилка - люди думають образами, а мовою лише коли хочуть сказати чи написати. Якою мовою думають емігранти, які батьківську мову забули за роки на чужині? Чому я можу абсолютно вільно "думати", писати і говорити обома мовами, хоча російська для мене не є рідною, а деякі люди, які тут виросли, ніяк не можуть змиритися з українською? Впевнений, що майже всі українці зі мною в цьому солідарні. І ще цікаво, що "російськомовні" з Києва чи Львова теж не мають проблем, це видно і по нашому форуму. Невже це пов"язано з регіональним середовищем і впливом ЗМІ в тих регіонах?

Ответить

Вернуться в «Політика»