Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Шукаю Підоплічків

Шукаємо та спілкуємось з своїми однокласниками та друзями.

Модератор: Kozak Taras

Ответить
Аватара пользователя
Марина
Козак
Козак
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 09 ноя 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 0
Пол: Женский
Откуда: Черкаси

Шукаю Підоплічків

#1

Сообщение Марина » 23 дек 2009, 15:03

Доброго дня! Я - Підоплічко Марина Дмитрівна, хоча прізвище я отримала від чоловіка. Ми шукаємо усіх, хто носить прізвище Підоплічко, чи якоюсь мірою пов’язаний з ним. Відгукніться, будь ласка, і напишить, хто Ваші пращури. Останній, кто жив у селі, по нашій лінії - Павло Сергійович (дружина Маланка Василівна).

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Шукаю Підоплічків

#2

Сообщение Kozak Taras » 25 дек 2009, 15:44

На жаль у мене немає ніяких відомостей про Підоплічків. Може хтось із інших форумчан щось знає. Зачекайте.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Шукаю Підоплічків

#3

Сообщение Леонід Мазира » 07 янв 2010, 19:09

В Звенигородці є фірма "Альфа-центр" , вони мають свій сайт Реклама заборонена! То її шеф - Сергій Куцан точно є родичем Підоплічків з Козацького. У Звенигородці в 60-х роках працював у газеті "ШК" Григорій Підоплічко - дуже талановита людина, син академіка Підоплічка, йому після звільнення з Гулагу не дозволяли жити в Києві. А Природничий Музей (на вул Б.Хмельницького в Києві) заснований академіком Підоплічком з Козацького, це на вході в музей написано....

Аватара пользователя
Куцан Сергій
Ройовий
Ройовий
Сообщения: 21
Зарегистрирован: 30 ноя 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 61
Пол: Мужской
Откуда: Україна
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 41 раз

Re: Шукаю Підоплічків

#4

Сообщение Куцан Сергій » 30 ноя 2010, 16:54

Так, дякую, Леоніде, за увагу до нашої родини.
До речі, буквально тиждень тому на одному дні народження в Києві зустрівся з Леопольдом Ященко
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

А так як я колись на бабиному горищі поміж книг знайшов і одну з його підписом Грицю, то не минув нагоди розпитати. Вони і справді були знайомі, вчились в одній школі і зустрічалися також і після Гулагу… Ще в школі Гриць подавав величезні надії і якби його не взяли… втім…, якби не взяли того разу, забрали би іншим. Таких людей як він система не терпіла.
Ось такий він був, наскільки я розумію, під час арешту:
Изображение


А ось його малюнок з Магадану. Було їх кілька в мережі, але зараз лишився тільки цей.
Изображение

В Звенигородці він сильно дружив із Лячинським і саме він найбільше про Гриця знає і навіть досі цитує якісь його вірші напам’ять)))

Навіть дивно, яку світлу пам’ять лишила про себе ця родина, я не зустрічав жодної людини яка би кинула на них тінь. А академік Олег Кришталь,
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

дуже авторитетна та шанована людина, який довго співпрацював з Іваном Григоровичем якось сказав мені, що таких потужних інтелектуалів з «по-справжньому енциклопедичними» знаннями він за все життя може порахувати на пальцях однієї руки. При цьому особливо відмітив, що І.Г.Підоплічко до кінця зумів зберегти порядність, принциповість і при цьому завжди був великим патріотом України . При совку насправді це було мегаскладно і ризиковано.


Його другий син, Підоплічко Володимир Іванович, зараз працює на кордоном, останній раз коли я його бачив років 20 тому – в Німеччині, зараз, ймовірно, – в США. Як пояснювала мені Наталя Шульга

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
він увійшов в історію молекулярної біології тим, що розробив методику дослідження клітин, якою і досі користуються вчені в усьому світі. В усякому разі ще коли вона працювала в Рочестері це ім’я і цю методику там точно знали.

Про інших Підоплічків я мало знаю, хоч, здається, три з них – в Українській Радянській Енциклопедії і всі Підоплічки світу по суті з одного козачанського гнізда.

Словом, це люди, наші земляки, з яких потрібно нам усім брати приклад. І я особливо пишаюся тим, що вони саме з Козацького.
Правда, схоже, козачанам до цього мало діла, я принамні не знаю щоб якась вулиця носила це ім’я. Як і не чув щоб назвали бодай вулицю іменем Анатолія Ткаченка, хоч над його могилою про це йшлося.
А шкода… Виходить, громада не шанує тих, хто заради неї витратив життя і згорів як свічка. Але чого в такому випадку чекати від покоління, яке йде? Схожими на кого вони хочуть бути? Ким пишатимуться козачани? Чиїм ім’ям ряснітиме інтернет через 40 років після смерті?
Невдячність породжує невдячність. Байдужість породжує байдужість.
В того хто не пам’ятає минулого і майбутнього нема.
Цим мудростям тисячі років.

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Шукаю Підоплічків

#5

Сообщение Леонід Мазира » 01 дек 2010, 15:24

Дякую, Сергію, за сильну ін"єкцію у тіло форуму! Я в дитинстві бачив дореволюційну фотографію, де мій молодий ще дід - разом з одним з Підоплічків - мені казали навіть, що Підоплічки - наші родичі, але це вже важко встановити, але як мінімум, вони дружили, і начебто недалеко жили (на краю села з боку черкаської дороги).
Відносно пам"яті - то совок добре по ній потоптався, хоча не все так безнадійно, і наш форум - тому доказ. Тут вже кучкуються люди, небайдужі до історії та долі села. Звичайно, без ентузіазму Адміна тут навряд чи скоро щось було б.
Все ж край у нас - козацький. Я бачив у Запоріжжі проспект Леніна, боюсь, що в Черкасах також є (?). А в Звенигородці де вулиця Леніна? Отож!
Вибрали нову владу в селі, то може і вулиці достойно назвуть. Так що все попереду....

Аватара пользователя
Борис
Стряпчий форуму Полковник
Стряпчий форуму  Полковник
Сообщения: 1602
Зарегистрирован: 04 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 224
Пол: Мужской
Откуда: м. Звенигородка
Благодарил (а): 1763 раза
Поблагодарили: 600 раз

Re: Шукаю Підоплічків

#6

Сообщение Борис » 01 дек 2010, 16:01

Сергію щиро ВАМ дякую за те не зважаючи на свою зайнятість ВИ знайшли можливість поспілкуватись на нашому форумі!!!
Я вважаю що ВАШЕ відношення до батьківщини своїх предків треба ставити як взірець сучасникам. Те як ВИ св"ято бережете пам"ять про своїх предківзаслуговує на повагу.
Я хочу просити адміністратора присвоїти ВАМ звання "Патріот". Думаю що мою думку підтримають всі форумчани

-- Добавлено через 53 секунды --

Хотілося б щоб ВИ частіше заходили до нас в гості і активно спілкувались.

Аватара пользователя
Куцан Сергій
Ройовий
Ройовий
Сообщения: 21
Зарегистрирован: 30 ноя 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 61
Пол: Мужской
Откуда: Україна
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 41 раз

Re: Шукаю Підоплічків

#7

Сообщение Куцан Сергій » 02 дек 2010, 21:54

і де та фотка? знайти нереально?

-- Добавлено через 1 хвилину 27 секунд --

Шановний Борисе!
Люблю ваш оптимізм і сарказм)))

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Шукаю Підоплічків

#8

Сообщение Леонід Мазира » 03 дек 2010, 08:42

Куцан Сергій
Поки що є надія знайти фото в Козацькому у родичів, але у мене зараз є фото 1914 р. діда з товаришем, хоча я не знаю, хто це (справа)? Немає кого спитати....
Изображение

Аватара пользователя
Борис
Стряпчий форуму Полковник
Стряпчий форуму  Полковник
Сообщения: 1602
Зарегистрирован: 04 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 224
Пол: Мужской
Откуда: м. Звенигородка
Благодарил (а): 1763 раза
Поблагодарили: 600 раз

Re: Шукаю Підоплічків

#9

Сообщение Борис » 03 дек 2010, 11:29

Куцан Сергій писал(а):і де та фотка? знайти нереально?

-- Добавлено через 1 хвилину 27 секунд --

Шановний Борисе!
Люблю ваш оптимізм і сарказм)))
Ой! Я ВАС умаляю! А шо делать!!!

Аватара пользователя
Куцан Сергій
Ройовий
Ройовий
Сообщения: 21
Зарегистрирован: 30 ноя 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 61
Пол: Мужской
Откуда: Україна
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 41 раз

Re: Шукаю Підоплічків

#10

Сообщение Куцан Сергій » 03 дек 2010, 11:46

Леонід Мазира писал(а):Куцан Сергій
Поки що є надія знайти фото в Козацькому у родичів, але у мене зараз є фото 1914 р. діда з товаришем, хоча я не знаю, хто це (справа)? Немає кого спитати....
Изображение
Дякую, цікаво!
А ще цікаво
- де зроблено фото
- ким (що написано на картонці?)

Баба якось розповідала що раніше в Козацьке наїжджали фотографи, ходили по дворам і робили сімейні фото (Тому то ми і бачимо своїх родичів виряджених як на парад перед своїми хатами чи в садку на траві - з великою ймовірністю на цих фото вони вбрані у краще що в них було))) А мене, казала, ловили-ловили, вмовляли-вмовляли щоб стала до сім*ї перед камерою, так і не вмовили - і чого я боялася?
Думаю що боялася вона магнієвого спалаху)))

Ответить

Вернуться в «Однокласники. Пошук родичів, друзів, знайомих.»