Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Чого не можна робити студенту в соцмережах

Усе про інтернет. Провайдери, пошук інформації, цікаві посилання.

Модераторы: TEMA, Vlad

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Чого не можна робити студенту в соцмережах

#1

Сообщение Kozak Taras » 11 окт 2012, 17:22

Изображение
Молоді люди менше за все хочуть, щоб їм нав‘язували якісь правила. Але соціальні мережі накладають на них певну відповідальність, незалежно від того, йдуть вони в середню школу або закінчують коледж.

Справа в тому, що безвідповідальна поведінка в соціальних мережах може зруйнувати ваші перспективи в сенсі отримання освіти та мати негативний вплив на майбутню кар’єру, не кажучи вже про шкоду, яку ви можете завдати іншим. (І ми говоримо не тільки про дітей.) Однак багато хто з цих негативних наслідків можна запобігти, і зробити це не так складно.

Ми виділили 12 помилок поведінки в соціальних мережах, яких студентам варто уникати будь-якими способами, тому що, врешті-решт, справа тут не тільки в «відповідальності». Та й мова йде не тільки про те, що не варто додавати свого викладача в друзі на Facebook. Обставини спілкування в соціальних мережах повні нюансів, вони різняться в залежності від ситуації, школи і користувача.

1. Не можна викладати свідоцтва вашої незаконної діяльності

Школярі та студенти коледжів часто експериментують з різного роду речами і речовинами. Але якщо ви викладаєте відеоролик, на якому відображено, як ви затягувати марихуаною або трощите сміттєві баки, то вам загрожує не тільки виключення зі школи, але й кримінальне переслідування — іншими словами, наслідки, які можуть вплинути на якість всього вашого життя. Навіть якщо ваш профіль закритий для сторонніх, будь-який ваш приятель може в будь-який момент викачати і зберегти на своєму комп‘ютері викривальні фотографії, які він або влада можуть в майбутньому використовувати проти вас.

Принаймні, один або два рази на рік необхідно уважно переглядати всю інформацію та контент ваших профілів у соціальних мережах. Таким чином, у вас буде можливість виявити і видалити фотографію, на якій ви, будучи ще неповнолітнім, затягує травичкою, — ДО ТОГО як ви підете на співбесіду про прийом на роботу.

2. Не можна цькувати інших

На сьогодні знущання — це найсерйозніша проблема в школах. Жорстоке поводження та грубі слова можуть призвести до насильства, самогубств, депресії та дискримінації всередині студентського середовища.

Коли студент звертається до соціальних мереж, блогів та форумів, щоб познущатися над ким-небудь, ризики можуть виявитися невимірними. Цьому студентові загрожує не тільки відрахування, але серйозна кримінальна стаття. Загляньте в розділ вашого шкільного статуту, що стосується знущань над іншими студентами. У статуті однієї зі шкіл Каліфорнії написано: «Переслідування на підставі будь-яких якостей, що перебувають під захистом закону, суворо заборонено. Сюди належить словесна, письмова (у тому числі будь-які матеріали, розміщені в інтернеті) і фізична поведінка, яка принижує або свідчить про ворожість чи неприязнь стосовно будь-якого студента школи, членів його сім’ї, його друзів і знайомих на підставі їх раси, кольору шкіри, релігійних переконань, статі, сексуальної орієнтації, віку, походження, сімейного статусу, громадянства, статусу ветерана або інвалідності».

3. Не можна поливати брудом своїх викладачів

Поняття цькування може застосовуватися не тільки до взаємин студентів. Студенти, які грубо відгукуються про своїх викладачів (або публікують їх непристойні фотографії), також піддаються величезному ризику. Зрештою, ваші викладачі теж мають право на нерозголошення деталей приватного життя та повагу до нього.

«Розміщення негативного коментаря, що стосується будь-якого викладача вашої школи, рівнозначно тому, що ви візьмете мікрофон і оголосите про свій намір спалити міст, — говорить молодший професор університету Поінт-Парк Хезер Старр Фідлер (Heather Starr Fiedler). — Ніколи не можна знати наперед, хто з ваших професорів буде згодом приймати рішення про розподіл студентів на стажування або робочі місця».

Вам також варто дотримуватися обережності, публікуючи пости, що стосуються вашої школи або викладачів, які здаються вам нешкідливими — ніколи не знаєш, чиї почуття можна випадково зачепити. Ден Фаркас (Dan Farkas), викладач зі стратегічних зв‘язків з університету Огайо, приводить в приклад сценарій розвитку подій з власного життя. «Одного разу я скасував заняття, і кілька моїх студентів написали про це в Tweeter, висловивши при цьому неприховану радість, — розповідає він. — Але вони не знали, що я скасував заняття, тому що моя дружина потрапила у відділення швидкої допомоги. У мене до цих пір все всередині закипає, коли я про це згадую».

Це стосується не тільки викладачів, але й інститутів та влади в цілому. Випускники середніх шкіл повинні дотримуватися обережності та не висловлюватися в негативному ключі про конкретні коледжи або географічні території — на даний час члени приймальних комісій ретельно вивчають поведінку та висловлювання абітурієнтів в соціальних мережах. Один негативний твіт може вирішити долю вашого вступу в коледж.

4. Не можна публікувати негожий контент з комп’ютерів у вашій школі

У багатьох школах діє заборона на будь-які дії в мережі, які безпосередньо не пов‘язані з навчанням. Практично завжди під цю заборону потрапляють будь-які дії в соціальних мережах, особливо — якщо вони є негожими (наприклад, образи і знущання). І не думайте, що ніхто нічого не помітить, якщо ви час від часу будете публікувати новий твіт або міняти статуси — у багатьох школах діють системи, що дозволяють відслідковувати IP-адресу користувача. Іншими словами, за вами спостерігають.

5. Не можна публікувати конфіденційну інформацію

Ця порада буде корисною будь-якому користувачеві соціальних мереж, а не тільки студентам. Але молоді люди особливо уразливі перед обличчям інтернет-хижаків та злодіїв особистих даних.

Нехай розповідь представника із зв’язків Дженіфер Ньюман Галлуззо (Jennifer Newman Galluzzo) стане вам надійним попередженням: «У минулі вихідні моя племінниця, яка йде в одинадцятий клас середньої школи, опублікувала свій розклад занять на Facebook. Вона просто сфотографувала його і розмістила на сайті, тому що їй не терпілося поділитися своїми почуттями з друзями — але на цьому аркуші були номер її медичної страховки, номер студентського посвідчення, адреса, повне ім‘я, дата народження та інша особиста інформація. Я відразу подзвонила її матері і повідомила їй про це, на що вона мені відповіла: «Всі діти так роблять!» Я мало не втратила свідомість».

Тільки подумайте, наскільки легко можна обмінюватися інформацією в Facebook. Якщо хтось із друзів розмістить цю фотографію на своєму відкритому профілі, ця суто особиста інформація стане доступною для всіх — і тут навіть не потрібно бути хакером. Ось так можна легко вкрасти особисті дані.

6. Не можна занадто докладно писати про своє місцезнаходження

Точно так само, як і у випадку із захистом своїх особистих даних, намагайтеся не занадто докладно писати про своє місцезнаходження. Незважаючи на те, що ваші батьки, можливо, оцінять це, подібні пости дозволяють «хижакам» з легкістю вас вистежити. Ніколи не пишіть в соціальних мережах, що ви знаходитесь вдома один або кудись поїхали. Аналітик в області соціальних мереж Бред Хайнс (Brad Hines) радить: «В соціальних мережах найкраще не повідомляти про своє місцезнаходження, якщо ви один, або про те, що ви залишили свій будинок без нагляду».

7. Не можна брехати, шахраювати і займатися плагіатом

Уявіть собі: ви переконали свого професора перенести термін здачі вашої курсової роботи, тому що вам необхідно відвідати свою «хвору» бабусю. Замість візиту до бабусі ви відправляєтеся на концерт Foo Fighters — ви міняєте статус на Facebook, пишете про концерт на Foursquare і завантажуєте фотографії з концерту на Instagram. Не дивуйтеся, якщо ви повернетеся та виявите величезну жирну F за курсову.

Те ж саме відноситься до брехні щодо своїх професійних/академічних успіхів, коли мова йде вже про коледж або стажування. Люди спробують докопатися до істини. Крім того, вони будуть досліджувати ваші профілі в соціальних мережах на предмет плагіату та шахрайства.

8. Не можна погрожувати розправою

Загрози розправою в адресу одного або кількох людей — це в будь-якому випадку неймовірно серйозна ситуація. Навіть публікація анонімної, безглуздої загрози на сумнівному інтернет-форумі, де повно сторонніх людей, буде служити тривожним сигналом. І як тільки владі вдасться локалізувати загрозу, вони мають повне право почати розслідування — і, будьте певні, вони це зроблять.

Студент на ім’я Олександр Сонг (Alexander Song) написав на сайті Reddit про свої наміри «вбити достатню кількість людей, щоб це потрапило в національні новини». Поліція знайшла цього злопця та заарештувала його прямо на заняттях, навіть незважаючи на те, що при ньому не було ніякої зброї. Іншими словами, соціальні мережі — це не те місце, де можна ділитися своїми нещастями і жорстокими думками. Краще обговоріть свої проблеми зі шкільним психологом.

9. Не можна ігнорувати статут свого освітнього закладу

Статути шкіл сильно відрізняються один від одного. Це залежить від релігійної приналежності, типу школи (державна чи приватна), її розташування, району, статі її учнів і так далі. Саме тому політика шкіл щодо соціальних мереж і технологій сильно розрізняється. Поведінка, яка може зійти з рук в одній школі, стане приводом для відрахування в інший.

Наприклад, у статуті однієї католицької школи сказано наступне: «Коли студентка користується соціальною мережею (будь-яким її різновидом), вона повинна завжди пам‘ятати, що матеріали, які вона публікує, можуть кидати тінь на школу, нашу єпархію та на Римську Католицьку церкву в цілому». Це означає, що, якщо ви публікуєте свою особисту думку з приводу таких делікатних питань, як аборти, гомосексуалізм, евтаназія, розлучення та контроль народжуваності, це може поставити під загрозу ваш статус студента цієї школи.

Хоча більша частина контенту, що публікується в соціальних мережах, захищена законом про свободу слова, керівництво вашої школи, тим не менш, зможе знайти привід для того, щоб провести дисциплінарне розслідування.

10. Не можна публікувати свідчення свого непрофесіоналізму

Незалежно від того, чи є ви учням середньої школи, які шукають роботу в місцевому кафе фаст-фуду, або випускником коледжу, які прагнуть розпочати успішну кар’єру, ваші профілі в соціальних мережах повинні свідчити про вашу відповідальність.

«Коли я зайнялася пошуком роботи, я видалила зі свого профілю всі сумнівні фотографії, зроблені під час навчання в коледжі, — каже Христина Борковські, яка нещодавно закінчила університет Джеймса Медісона. — Я видалила всі сумнівні фотографії, які я тільки змогла знайти, в своєму профілі на Facebook. Це може здатися зайвим, однак на Facebook існує опція, що дозволяє завантажити будь-яку фотографію». Таким чином, вона змогла зберегти на своєму комп'ютері всі фотографії, вилучені з профілю.

Незалежно від того, чи скористаються співробітники компанії пошуком Google або заглянуть в ваш профіль у соціальній мережі, імовірність того, що вони захочуть дізнатися про вас усе, досить велика. І іноді навіть інформація суто особистого характеру, розміщена в профілях соціальних мереж, може послужити тривожним знаком для потенційного працедавця. У сучасну епоху прозорості ідеальним є професійний профіль.

«Коли я розглядаю потенційного співробітника, я завжди звертаю пильну увагу на ті місця в профілі Facebook, які доступні всім, — говорить віце-президент What's Next Marketing Райан Кон (Ryan Cohn). — У моїй практиці було два випадки, коли я відмовив в прийомі на роботу двом випускникам коледжу, тому що на основний зображенні їх профілів було зображено зброю. Вони обидва володіли достатньою кваліфікацією та досвідом, і, якби не ці зображення, я запросив би їх на співбесіду».

11. Не можна повністю покладатися на налаштування конфіденційності

Незважаючи на те, що соціальні мережі постійно вдосконалюють інструменти захисту особистої інформації, цих змін часто виявляється недостатньо. Як би старанно ви не намагалися захистити свої особисті дані в соціальних мережах, краще всього звикнути до думки про те, що вся опублікована вами інформація може стати відомою вашим батькам, керівництву школи і незнайомим людям.

«Студентам слід в першу чергу покладатися на свою розсудливість, а не на інструменти захисту конфіденційності, — говорить фахівець з соціальних мереж Ендрю Моравік (Andrew Moravick). — Якщо ви не хочете, щоб оточуючі побачили що-небудь з вашого профілю, не викладайте цю інформацію в інтернет».

12. Не можна викладати інформацію в стані емоційного збудження

Всі ми іноді говоримо та робимо такі речі, про які потім жалкуємо. Здатність діяти, не замислюючись про наслідки, закладена в людській природі. Тим не менше, тоді, коли це можливо, зупиніться на хвилину та задумайтесь над тим, як ваші пости можуть вплинути на безпеку, почуття й душевну рівновагу оточуючих вас людей — нехай це навіть ваші закляті вороги. Публікація гнівного твіту в пориві сказу може принести вам полегшення, однак хвилинне задоволення, яке ви отримаєте від його публікації, не варто тієї потенційної шкоди, яку він може заподіяти. Зупиніться на мить, глибоко вдихніть, подумайте і перезавантажитеся.

vkurse.ua
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Інтернет»