Страница 1 из 1

Селянам заборонено продавати молоко

Добавлено: 12 янв 2018, 20:42
Kozak Taras
Изображение

З 1 січня 2018 року в Україні почала діяти заборона на продаж домашнього молока.
Згідно з договором про асоціацію з ЄС, переробні підприємства більше не зможуть закуповувати молоко у селян. А з 2019 року — лише у спеціалізованих фермерських господарствах.

З 1 січня 2018 року на полицях магазинів залишаться три сорти молока: екстра-класу, вищого і першого (молоко другого сорту – те, яке збирали у домогосподарствах). Молокозаводи не зможуть брати на переробку домашнє молоко, бо для них діє відповідна заборона.

Нагадаємо, що за оцінками Мінекономрозвитку, на внутрішньому ринку домашнє молоко займає 25%. Наразі спостерігається тенденція зниження виробництва молока по всій країні.

Селянам заборонено продавати молоко

Добавлено: 13 янв 2018, 09:26
Пампушка
капєц!!!! А силянам за шо жить????? І це молоко подорожча!!! Сволочі!!! Краще роблять життя для українців

Селянам заборонено продавати молоко

Добавлено: 13 янв 2018, 11:21
LELLEL1
Не переживайте, українські закони ніколи не виконуються :imho:

Селянам заборонено продавати молоко

Добавлено: 13 янв 2018, 12:59
Леонід Мазира
LELLEL1 писал(а):
13 янв 2018, 11:21
Не переживайте, українські закони ніколи не виконуються
Це так, але кожен такий закон викликає до життя прошарок трутнів, які будуть контролювати, а насправді дозволяти за мзду, звичайно ж з наших кишень... :fuk: Найкраще молоко і сир (творог) у Звенигородці саме у селян з найближчих сіл. І щось я не чув, щоб хтось отруївся, чи захворів від них. Десятиліттями ми купуємоцю продукцію, а от молокопродукти з магазину все гірші ігірші (фальсифікат)...

Селянам заборонено продавати молоко

Добавлено: 13 янв 2018, 21:12
Параска
Пампушка писал(а):
13 янв 2018, 09:26
капєц!!!! А силянам за шо жить????? І це молоко подорожча!!! Сволочі!!! Краще роблять життя для українців
Ви все не так поняли! Завод не матиме права купляти так як зараз їздять по склі і зливають в бочку хрен зна шо. Булуть в селі пункти доїння де і будуть доїти людських корів . Погано тіки що вже не линеш з півівідра водички. :xaxa: А продавати селяни могтимуть як і зараз хоч сусідам хоч на базарі

Селянам заборонено продавати молоко

Добавлено: 14 янв 2018, 00:30
TANECHKA
Братимуть у населення до червня,а потім вирішать як далі бути. Ще ділитимуть на сорти,від цього залежатиме ціна,але зливають всеодно в одну бочку

Селянам заборонено продавати молоко

Добавлено: 19 янв 2018, 16:22
Kozak Taras
ЖОДНИХ ОБМЕЖЕНЬ НА ПРИЙМАННЯ МОЛОКА ДРУГОГО СОРТУ НЕМАЄ
СУСПІЛЬСТВО 19 СІЧНЯ 2018, 14:10
Про це повідомив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, коментуючи інформаційні
сплески щодо можливості введення нових санітарних стандартів на молоко, інформує
прес-служба Мінагрополітики .
«Був сигнал щодо заборони продажу молока другого сорту у населення. Я хочу
попередити – люди нехай вирощують худобу, продають спокійно молоко і нехай ніхто їм
не заважає. Жодних заборон не може бути в країні», – підкреслив Прем’єр-міністр,
доручивши Мінагрополітики проконтролювати ситуацію.
Паралельно Уряд реалізує низку заходів, спрямованих на поступове підвищення якості
молока, що супроводжуватиметься значною державною підтримкою.
«Держава буде підтримувати підвищення якості молока. В рамках держпрограм з
розвитку тваринництва та фермерства селяни зможуть об’єднуватися у кооперативи та
отримувати кошти на відповідне обладнання», – прокоментував перший заступник
Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк

"Молочна" реформа : з липня селяни не зможуть продавати молоко?

Добавлено: 09 фев 2018, 12:40
Пампушка
"Молочна" реформа : з липня селяни не зможуть продавати молоко?

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, з липня 2018 року переробні підприємства більше не зможуть купувати молоко другого ґатунку у селян. Такі зміни у законодавстві можуть спричинити низку негативних наслідків, як для селян, які утримують корів, так і для України в цілому. Що потрібно зробити, щоб не допустити занепаду цієї важливої для країни галузі фермери, представники влади та науковці обговорювали 7 лютого під час круглого столу, який ініціював депутат обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко.

«Молочна» тема сьогодні актуальна не лише для села і селян, вона є важливою в цілому для соціально-економічного розвитку України. Десятками років локомотивом економіки нашої країни був аграрний сектор, але зараз склалась не найкраща ситуація, особливо в сільській місцевості: нестабільність економічно-політичної ситуації, війна на сході країни, відсутність пільгового кредитування, застаріле обладнання та техніка, кадрові питання, відсутність належної внутрішньої і зовнішньої підтримки дрібних виробників.

До того ж з 1 липня 2018 року мають набути чинності зміни до ДСТУ, які прописані в угоді про асоціацію з ЄС та стосуються сировини молока. Новий стандарт ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» визначає 3 сорти молока для харчової промисловості: екстра, вищий і перший. Відтак молоко другого ґатунку, яке сьогодні переважно надходить від населення, переробники закуповувати не зможуть.

На думку голови фермерського господарства, депутата обласної ради, секретаря ради Черкаської обласної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександра Коваленка, наслідки введення в дію нового молочного стандарту можуть бути невтішними: втрата Україною позицій провідного експортера молока, зростання рівня безробіття на селі, занепад молочної галузі в країні. Єдиною можливістю забезпечити економічну спроможність дрібних виробників і зменшити безробіття на селі є створення кооперативів.

- Сьогодні виробнику молока надзвичайно важко. Раніше фермери, які утримували корів, мали відчутну підтримку від держави, сьогодні ми її позбавлені. Селянам стає невигідно утримувати корів, догляд за якими потребує значних зусиль і майже не приносить коштів, тому ми сьогодні повинні зробити усе, щоб ця галузь не зникла. Саме кооперативний рух є перспективною формою організації роботи сільськогосподарського виробництва у селі, яка допоможе підвищити самозайнятість населення та розвивати галузь тваринництва, - зазначив Олександр Коваленко.

Він зауважив, що одним з найболючіших питань фермерів та господарств є земля. Для того, щоб утримувати худобу потрібні пасовища, а Держгеокадастр виставляє ці землі на аукціони, переможці яких їх відразу розорюють. Це один з моментів, який унеможливлює розвиток цього напряму.

Натомість голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець запевнив, що владці розуміють, на скільки важливою є підтримка галузі молочного скотарства, тому в державному бюджеті на цей рік передбачено збільшення фінансування АПК, зокрема на підтримку фермерських господарств.

За словами начальника управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігоря Колодки, сьогодні на Черкащині 1037 господарів, які утримують від 3 до 5 голів корів, 137 - від 5 до 10 голів, і 9 - понад 10 голів корів. Наразі потрібно визначитись, яку саме допомогу слід надати фермерам для того, щоб вони збували якісне молоко, не другого ґатунку, а вищого: придбати доїльні апарати, холодильне обладнання (для швидкого охолодження молока), забезпечити якісним ветеринарним обслуговуванням, закупити нетелів (для підвищення генетичного потенціалу) тощо.

Втім, люди занепокоєні, що за новим стандартом заводи взагалі не купуватимуть молоко у населення. Але, як стверджує директор по закупівлі сировини ПрАТ «Звенигородський переробний комбінат» Олексій Пономаренко, це неправда.

- Ми купуватимемо молоко у населення, але лише те, яке відповідатиме новим стандартам. Цього результату можна досягти і в домашніх умовах, потрібно лише вирішити елементарні проблеми з гігієною. По-перше, мити вим’я перед доїнням, по-друге, зціджувати першу цівку молока, по-третє, доїти молоко у чисту тару і якомога швидше віддавати на пункт прийому, - зауважив Олексій Пономаренко.

По завершенні заходу учасники окреслили конкретні кроки, які необхідно зробити для запровадження кооперативного руху в області:

Внести зміни до обласної програми «Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів» в частині організації і фінансування молочарських кооперативів.
Запропонувати через депутатів обласної і місцевих рад прийняття у районах і ОТГ районних програм і програм рад ОТГ щодо підтримки створення молочарських кооперативів
Сприяти залученню зовнішніх інвестицій у Черкаську область на підтримку створення кооперативів через реалізацію проектів подібних в Івано-Франківській області.
Звернутися від депутатів обласної ради до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Премєр-міністра України Гройсмана В.Б., міністра аграрної політики та продовольства України Кутового Т.В. щодо збільшення фінансової підтримки на створення сільськогосподарських і молочарських кооперативів.