Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Корисні поради

Все що стосується нашого дому. Облаштування, інтерєр, меблі, ремонт, інструмент, побутова техніка. Изображение

Модератор: TANECHKA

Аватара пользователя
katerina
Ланковий
Ланковий
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 30 авг 2011
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 10
Пол: Женский
Откуда: Шпола
Благодарил (а): 5 раз
Поблагодарили: 11 раз

Корисні поради

#1

Сообщение katerina » 03 мар 2012, 15:13

Пропоную у дані гілочці ставити запитання та давати поради стосовно різноманітних хатніх справ. Щось на кшталт "поради досвідченої господині", чи господаря. :)
Хто чим миє посуд? Я використовую "Галу" але ж то хімія...
Ще недавно мені посовітували стіни відчистити від плісняви звичайним відбілювачем для білизни. Як-то кажуть, дешево і сердито. У людей вже другий рік з тим проблем не має.

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#2

Сообщение Kozak Taras » 03 мар 2012, 17:16

katerina
Дякую за цікаву тему! Посуд теж миємо "Галою" :) Ось порада як потрібно мити посуд:
Насамперед постарайтеся позбутися від проволочних мочалок у вашому побуті, незважаючи на те що їх послужливо пропонують багато господарських магазинів.

Дріт залишає на поверхні емальованого й алюмінієвого посуду грубі подряпини, у яких набивається бруд. Крім того, ці мочалки боляче колють пальці. Якщо ж ви не бачите іншого способу відчистити пригорілий посуд і вам його не жаль, пошкодуйте хоча б свої пальці. Просмикніть у дротяну мочалку англійську шпильку й працюйте, тримаючись за неї.

Кращі мочалки для миття посуду - синтетичні з поліпропіленового волокна. Вони випускаються у вигляді плоских тонких пластин темно-сірий або коричневий кольори. На дотик схожі на дуже тонкий дріт, але не колються і не дряпають посуд. Але мають відмінні абразивні властивості: ними можна відмивати застарілі плями від чаю без соди і солі й наводити відмінний блиск на мельхіорові й срібні столові прилади.

Дуже зручний засіб для миття посуду вийде, якщо дві такі, поліпропіленові мочалки зшити разом у вигляді "мішечка, а усередину вкласти шматочок мила або насипати трохи гірчичного порошку, соди.

Немає фабричної мочалки - її прекрасно замінять квадратик або мішечок, зв'язані гачком або на спицях з розрізаного по спіралі на вузькі смужки капронової панчохи.

Спеціальна щітка на довгій ручці гарна для миття сковорід з рифленим дном і іншими предметами із шорсткою поверхнею. Зручно мити нею м'ясорубки, тертки й соковижималки. Підходить вона й тому, що береже ваші руки.

Пляшковий їжачок - необхідна річ для миття молочних дитячих скляних пляшок. Тільки чи всі знають, що його перед цим треба намилювати? Тоді робота йде набагато легше, а її якість краща. Якщо у вас немає посудної щітки, намилений їжачок з успіхом замінить її при митті м'ясорубки, тертки, а також скляних банок.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#3

Сообщение Kozak Taras » 03 мар 2012, 17:46

Як часто потрібно розморожувати холодильник

У процесі експлуатації холодильника, не обладнаного системою No Frost, на його внутрішній поверхні утвориться «сніжна шапка». Вона являє собою конденсат теплого повітря, що попадає в холодильник при відкриванні дверцят.

Товщина «сніжної шапки» залежить від інтенсивності використання холодильника, тобто від того, наскільки часто холодильник відкривають і закривають і від температури повітря що попадає всередину.

Шар інею погіршує режим заморозки продуктів, перешкоджаючи теплообміну між ними й випарником. Тому в міру його наростання холодильник необхідно розморожувати.

Отже, критерієм періодичності розморозки холодильника є саме швидкість утворення шару інею на поверхні його випарника. Чим швидше утвориться цей шар, тим частіше потрібно розморожувати холодильник.

У холодильниках із системою No Frost іній не утвориться. Однак їх теж необхідно розморожувати хоча б 1 раз у рік, для того щоб промити холодильник.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#4

Сообщение Kozak Taras » 04 мар 2012, 20:38

Як позбутися молі

Час від часу в наших квартирах раптом починають пурхати крихітні чарівні метелики - кремові, з крильцями, покритими золотавими лусочками і ніжною бахромою.

Господарки при цьому активно ляскають у долоні і чомусь дуже засмучуються - моль завелася!

Засмучуватись треба було раніше, коли личинки цих чарівних метеликів, поїдали ваші вовняні й хутряні речі. А тепер ручне знищення метеликів, що вилупилися, мало що дає. Адже пурхають в основному самці, які мало що взагалі їдять, а самки, причаївшись в тихих, затишних місцях, відкладають тим часом нові яєчка - до трьохсот штук кожна. За рік відтворюється до чотирьох поколінь молі, і якщо всі яєчка будуть відкладені вдало й з них виведуться личинки, вони можуть з'їсти до 3О кг вовни й іншої органіки: повсті, шкіри, пір'я, оксамиту, книг. Останнім часом вони розсмакували й синтетичні волокна.

Отже, пурхають навколо наших шаф метелики - це ще не ворог. Це корисний сигнал, про необхідність перетрясти, оглянути й почистити одяг, а заодно й взуття - повстяне, шкіряне, на хутряній підкладці. Якщо вам зустрінуться темно-сірі метелики - це знак, що їх личинки вже наїлися в гардеробі чогось темного. Може бути, вони принадились до вашої чорної смушкової шуби? Пора подивитись.

На щастя, самка платтяної молі розкидає яйця безладно, де прийдеться і далеко не всі личинки знаходять їжу і розвиваються. Зате інші різновиди молі завбачливо відкладають яєчка там, де потомство зможе прокормитись. У першу чергу їх залучає запах несвіжого одягу, поту, харчових забруднень. Свою трапезу личинки молі починають з брудних плям і влаштовують їм "хімчистку", начисто виїдають бруд разом із тканиною.
Як же зберегти одяг від молі

№ 1. брати на зберігання тільки ретельно вичищену, вибиту від пилу, бажано пропрасовану праскою, а ще краще після хімчистки одежу.

№ 2. зберігати на полицях светри, кофти, пуловери й інший трикотаж, складаючи їх у поліетиленові або щільні паперові пакети. Личинки молі в пошуках їжі проїдають і папір, і поліетилен, і бавовняні тканини, але для метеликів молі це непереборна перешкода: і виходить, що вони не зможуть відкласти на цих речах яєчка. Ще краще забирати речі на тривале зберігання у щільні валізи, і ящики.

Стосовно хутра, те тут це правило не підходить. Для нього - правило № 3. Хутряний одяг повинен вільно висіти, і в жодному разі не в поліетиленових чохлах: без доступу повітря хутро втрачає свої якості, може випадати ворс. Дрібні хутряні речі складіть в паперові пакети й заклейте липкою стрічкою або затисніть скріпками. До речі, такі пакети можна зшити на швейній машині з декількох шарів газет. Причому зверніть увагу, щоб газети були досить свіжими: здавна замічено, що метелики молі бояться запаху типографської фарби.

Хутряне й повстяне взуття збирайте на зберігання, наштовхуючи всередину газети і обгорніть газетами.

Тому правило № 4: не тримаєте в квартирі зайвого вовняного й хутряного одягу. Може, вона потрібна комусь іншому. Шубу, якою ви дорожите й рідко носите (та й коли її носити в нинішні теплі сльотаві зими), обов'язково надягайте й пройдіться по вулиці хоча б кілька разів у сезон. Із принципу. А навесні викладіть її на сонці і гарненько прогрійте, час від часу перевертаючи. Кажуть, це вбиває яйця й личинки молі. Хоча є й інша думка, що сонячне тепло благотворно впливає на вилуплення личинок з яєць. Тому про всякий випадок добре почистіть шубу щіткою й потрясіть - може личинки повипадають. Після цього можна з почуттям виконаного обов’язку брати її на зберігання.

Зберігання шуби

Для зберігання шуби найкраще використовувати чохол із щільного паперу, іноді такі бувають у продажі в господарських магазинах. Зрештою можна зшити чохол з тих же свіжих газет, так щоб вистачило прикрити всю довжину шуби. Усередину пакетів і чохлів покладіть який-небудь препарат проти молі.

Хутро перед збиранням на зберігання ретельно розчешіть твердою щіткою і уважно огляньте, чи немає серед ворсу сріблясто-білих шовковистих коконів розміром із сірникову голівку, а також виїдених звивистих доріжок.
Як позбутися молі

Перш ніж говорити про хімічні засоби боротьби з міллю, згадаємо про екологічно чисті. Це сонячне світло, рух, свіже повітря - їх не полюбляють личинки молі. От чому вашим улюбленим речам, які ви часто надягаєте, міль не страшна. А інші... Ну що з того, як моль трішечки їх попсує, однак ви їх не носите.

Інші екологічно чисті засоби - це речовини з різким запахом, що відлякує метеликів і допомагають позбутися молі. Наші бабусі клали в скрині камфору, шматочки кедрової деревини, тютюн, махорку, листя хмелю, волоського горіха. Непогано діють свіжі апельсинові і мандаринові шкірки, ті що висохли вже марні. Моль не любить запаху герані, а також листя колеусу - кімнатної рослини, що більше відома у нас як декоративна кропива. Тримайте ці невибагливі рослини на вікні, а свіже листя час від часу підкладайте в шафи і ящики комода, забираючи старі сухі.

Гарні засоби, щоб позбутися від молі - сушена лаванда, материнка, м'ята, гвоздика. Турботливі господарки спеціально шиють симпатичні мішечки" наповнюють цими запашними рослинами й поміщають на одежні плічка - тремпелі під чохли. Крім захисту від молі, одяг насичується приємним запахом.

По берегах рік і низьких сирих місць у середній смузі рясно росте гравілат - схожа на герань, з візерунковими листами й непоказними пониклими бордовими квітами рослина. Його висушений корінь пахне гвоздикою (недарма його називають ще гвоздиковим коренем). Це також гарний засіб для відлякування молі.

Сильний і стійкий відлякуючий моль запах має лавандове, піхтовое, гвоздикове масло. Змочені ним шматочки вати розкладають по шафах, а також у пакетах і чохлах, де зберігається одяг. Якщо немає цих екзотичних масел, годиться одеколон Лаванда, Гвоздика і подібні.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#5

Сообщение Kozak Taras » 10 мар 2012, 21:00

[center]Роль освітлення в створенні затишної і зручної оселі[/center]

Кожен піклується про зручність і красу свого житла, прагне обставити його сучасними меблями, прикрасити предметами декоративного мистецтва і народних художніх промислів.

Всі без винятку, чи то новосели або старожили, хочуть, щоб їх оселя була зручною для житла, затишною і красивою.

Чималу роль у благоустрої житла грає правильно влаштоване освітлення. Світильники є важливим елементом інтер'єру і в значній мірі сприяють створенню затишку у квартирі. Від вибору освітлення та напрямку світлового потоку ламп залежить зорове сприйняття всього навколишнього оточення.

Варто врахувати, що неправильне освітлення позначається на здоров'ї людини, особливо дитини. Здавалося б, чи не досить - підвісити світильник трохи вище, або нижче, прикріпити до стіни бра або ж поставити торшер. В дійсності - це не таке вже дріб'язкове питання. Саме незначне віддалення або наближення джерела світла до освітлюваної поверхні сильно впливає на її освітленість. Якщо лампа занадто далеко від письмового стола або бра високо висить над диваном, при читанні, письмі і рукоділлі доводиться напружувати зір. А лише поставте біля дивана торшер, який направить на книгу рівний потік світла, і читання не буде стомлювати очі.

В кімнаті з високою стелею сучасна, гарна за формою люстра, але з короткою штангою, або абажур з непрозорих і малопрозорих матеріалів, не забезпечить достатньої освітленості і не прикрасить житло. Іноді торшери або бра розташовуються у віддалених кутках кімнати, затискуються в проміжки між меблями і здатні освітлювати тільки самих себе та невелику площу, де світло частіше не потрібне зовсім. Такі світильники, нічого не освітлюючи, тільки їдять електроенергію.

Занадто сильне освітлення є не меншою помилкою, ніж недостатнє. Велика яскравість і різкі світлотіні шкідливі для очей. Крім того, часто житлові приміщення, освітлені занадто яскраво, виглядають незатишно. Підбирати світильники потрібно згідно з розмірами кімнати і обстановки. Освітлення кожної кімнати визначається насамперед її призначенням. Світильники підбираються залежно від висоти стелі, кольору шпалер, розташування та стилю меблів. В межах однієї й тієї ж кімнати може знадобитись різне освітлення - загальне, місцеве або комбіноване.

Зрозуміло, не важко дати універсальний вичерпний рецепт, як і якими світильниками освітлювати ту або іншу кімнату. Але існує ряд загальних принципів, з яких можна виходити, вирішуючи питання про розміщення джерел світла в житлових приміщеннях. Світильники потрібно намагатися підібрати так, щоб освітлення створювало умови для відпочинку і різних домашніх занять, надавало житлу привабливий вигляд і разом з тим було економічним. Інтенсивність освітлення варто погоджувати з кольоровою гамою кімнати і відбиттям світла її основними поверхнями.

Новий сучасний інтер'єр вимагає нових форм побутових освітлювальних приладів. Згідно з цими вимогами, конструктори і дизайнери - художники прагнуть надати світильникам таких форм, які дозволили б сполучити масовість виробництва і дешевину з високими художніми та експлуатаційними якостями. Сучасні світильники відрізняються простотою форм, чіткістю силуету, продуманістю пропорцій, гігієнічністю і зручністю в експлуатації. Основна особливість їх конструкції - відсутність зайвих, чисто декоративних деталей.
Спільна кімната.

У спільних кімнатах, у їдальнях і зонах відпочинку бажано мати як загальне так і місцеве освітлення. В кімнатах, де люди проводять велику частину свого часу, світильники не тільки освітлюють, але й прикрашають інтер'єр. Тому для таких кімнат світильники і способи їх підвішування різні. Для загального освітлення їдальні або місця відпочинку в спільній кімнаті добре застосувати люмінесцентне освітлення. Це можуть бути плафони різної форми з пластмасовими розсіювачами, підвісні світильники з молочного скла з лампами накалювання, розташовані рядами або групами на одному або різних рівнях.

Для місцевого освітлення використовуються настільні лампи, різні типи торшерів і підвісні світильники з абажурами з пластмасових плівок і скла з молочним підшарком. В спільних кімнатах звичайно збирається вся родина. Іноді люди тут зайняті якоюсь спільною справою - обідають, дивляться телевізор або просто розмовляють. Тоді досить тільки загального освітлення, тому що подібні заняття (крім, звичайно телевізора) не вимагають ніякої напруги, і очі в цей час відпочивають, не зосереджуючись на певному предметі.

До речі, про телевізор. Неправильне освітлення при тривалому перегляді телевізійних передач негативно впливає на зір. Для зору краще, якщо під час телевізійної передачі кімната трохи освітлена, тому що не завжди телевізор буває ідеально відрегульований, а додаткове штучне освітлення пом'якшує різкість зображення і перепади яскравості. Але світильник повинен бути встановлений таким чином, щоб світло лампи не відбивалось в екрані телевізора і не падало у очі. Таке освітлення може бути створене за допомогою торшера, бра або настільної лампи. Обідній стіл, особливо якщо він має продовгувату форму, зручно освітлювати декількома світильниками. Можна, наприклад, над столом розташувати дві - три однолампових підвіси з абажурами з молочного скла або з прозорого скла з пофарбованою поверхнею. Закріплюють їх на одному або на різних рівнях.

Підвіси прикрашають і створюють достатнє освітлення. Добре виглядають у сучасному інтер'єрі підвіси, у яких замість штанги використовується кольорова пластмасова трубка або абажур кріпиться безпосередньо на електричному шнурі. В такий самий спосіб можна освітити журнальний столик. Підвіси не обов'язково розташовувати на одній лінії - їх можна розмістити групою.

Спільну кімнату можна також освітлювати відбитим світлом, використавши, наприклад, підвісний світильник для ламп накалювання в комбінації з боковим люмінесцентним освітленням. Якщо стіл стоїть біля стіни, його можна освітити консольним світильником або підвісом. Біля крісла доречно поставити торшер з великим абажуром з розсіюючого матеріалу з відкритим верхом. Такий абажур забезпечить м'яке непряме освітлення.

Наявність у кімнаті декількох світильників не тільки підсилює інтенсивність освітлення, але й пожвавлює весь інтер'єр. Освітлення кімнати світильниками, розташованими на різних рівнях з абажурами різних відтінків, створює виразний і приємний розподіл простору і живий колорит, що відповідає смаку кожного з аборигенів.

Зручніше, якщо світильники місцевого освітлення переносні, а не стаціонарні. Це дозволяє рухати їх з місця на місце і з однієї кімнати в іншу.
Спальня.

Для освітлення спальні або зони для сну навіть при високій стелі не потрібно яскравого багатолампового світильника. Верхнє освітлення тут може бути здійснено одно - дволамповим підвісом розсіяного світла загальною потужністю від 75 до 150 ват або невеликим дволамповим світильником.

Світильники місцевого освітлення в спальні теж потрібні. Наприклад, на тумбочці біля ліжка можна помістити невелику настільну лампу - каганець з абажуром з непрозорого або малопрозорого матеріалу. Якщо замість каганця поставити торшер або прикріпити до стіни бра, то треба для зручності забезпечити їх підвісними вимикачами. Підвісні світильники прямого світла для спальні не рекомендуються. Тут краще використовувати розсіяне і відбите світло. Для читання перед сном використовують лампу, яка прикріплюється до спинки ліжка. Така лампа має продовгувату форму, і концентрований потік світла, захищений металевим козирком, падає в строго певному напрямку, залишаючи в темряві навколишні предмети. Ці лампи дуже зручні в користуванні.
Дитячий куточок.

Неправильне освітлення легко може зіпсувати зір дитини. Тому дитячий куточок у кімнаті повинен бути освітлений особливо продумано. Невдале освітлення справляє негативний психологічний вплив на дитину, Діти особливо реагують на ступінь і колірні відтінки освітлення. Занадто яскраве світло, неспокійні кольори абажура - червоні, жовтогарячі тони, яскраве кольорове скло дратують дитину. Тому для освітлення дитячого куточка потрібні світильники зі спокійним, рівномірним розподілом світла. Загальне освітлення дитячого куточка або кімнати обов'язкове. Подивившись нагору, дитина може бачити нічим не прикриту нитку накалювання лампи, а це шкідливо для очей. Тому в кімнаті, де виділений дитячий куточок, застосовувати стельові світильники прямого світла не рекомендується, Розсіяне і відбите світло найбільш сприятливе для зору та нервової системи дитини.

Іноді діти бояться темряви. Тому бажано, щоб в нічний час кімната, де сплять малята, освітлювалась слабким відбитим світлом. Для цього можна використовувати бра з малогабаритною лампочкою. Форма повинна бути дуже простою, не нагадувати іграшки, щоб вона не привертала увагу в той час, коли йому потрібно спати. Спосіб освітлення дитячого куточка або кімнати залежить від віку її маленьких мешканців. Якщо в родині є діти дошкільного віку, світильники потрібно розмішувати такій висоті, щоб малята не могли до них дотягтись. Не слід перевантажувати дитячий куточок великою кількістю світильників. Над куточком дитини можна помістити бра, а на стелі - підвіс.

Найкраще , якщо світильники будуть мати абажури з пластмасових розсіюючих світло плівок або молочного скла: Крім того, бажано, щоб для дитячого куточку світильники підбиралися не тільки по технічним ознакам, але й за формою. Наприклад, дитячі світильники мають форму повітряної кулі, каруселі, кошика й ін. Світильник не повинен детально повторювати форму якої-небудь іграшки, але присутність в конструкції характерних елементів зробить його веселішим.

Торшер в дитячому куточку ставити не слід. Граючись, дитина може розгойдати його і повалити на підлогу. Це насамперед небезпечно для маляти. Ушкодження проводів або інших струмоведучих частин світильника може викликати нещасний випадок.

Дуже важливо правильно освітити робоче місце школяра. Дорослі часто не зауважують, що дитина готує уроки при тьмяному світлі лампочки під стелею, і згодом усе нижче й нижче нахидяється до зошита. Буває й так, що горить досить сильна лампа, але очі підлітка не захищені від її сліпучої дії. Це теж дуже шкідливо для зору й може викликати короткозорість.

Школяр повинен робити уроки, сидячи за столом. Ліворуч від нього потрібно поставити настільну лампу прямого світла. Але іноді навіть і в цьому випадку освітлення ще залишається неправильним: крізь абажур просвічує нитка накалювання лампи (що зовсім неприпустимо!) або ж абажур прикрашений непотрібною бахромою, що заважає попаданню світла на книгу або зошит. В таких випадках дитина постійно напружує очі та псує зір.

При правильному освітленні, світло повинне рівномірно падати на книгу або зошит з лівої сторони, щоб не заважала тінь від правої руки. В той же час лице повинне залишатись в тіні. Найбільш сприятливе для роботи освітлення створює настільна лампа з абажуром, що має чіткий нижній край.

Найзручніше користуватись настільною лампою з металевим або зеленим скляним абажуром внутрішня поверхня якого має молочний колір. Можна рекомендувати також абажури з технічного паперу, пластиків жовтих або зеленуватих тонів. Ці кольори найсприятливіші для зору. Відстань від очей до предмета роботи повинна бути 30-40 сантиметрів.
Місце для роботи.

Освітлення робочої кімнати або зони, виділеної для роботи, потрібно починати з письмового стола або креслярської дошки. Для креслення дуже зручна важільна лампа або світильник з гнучким шлангом. Світильники з рухомими пристроями дозволяють переміщати джерело світла над кресленням у будь-якому напрямку.

Письмовий стіл освітлюється ще й підвісними світильниками. Це може бути підвіс прямого світла з металевим рефлектором або абажуром зі скла з молочним підшаром з внутрішньої сторони або із пластмасової технічної плівки. Підвіс може спускатися зі стелі або кріпитися до стіни за допомогою кронштейна..

В деяких родинах робоче місце в кімнаті обладнують солідними, серйозними меблями, масивним письмовим столом, витриманим обов'язково в похмурих тонах. Вважається, що такі тони сприяють зосередженості. Але навряд чи можна погодитись з подібними твердженнями. Перенасичувати робочу зону темними кольорами не варто. Заповнені книгами полиці вже самі по собі створюють певну затіненість, тому не слід підсилювати це враження темними меблями.

Саме робочий куточок вимагає максимальної освітленості. Тому зараз письмові столи, книжкові шафи і полички здебільшого виготовляють у світлих тонах. Там, де розташоване місце для роботи, недостатньо мати один світильник. Якщо освітити тільки робоче місце на письмовому столі, та ще й лампою з абажуром з непрозорого або малопрозорого матеріалу, то протилежний кут кімнати буде тонути в темряві. Тому потрібно мати додаткове освітлення. Наприклад, книжкові полички можна освітити невеликими симетрично розташованими бра, це зручно і красиво.
Однокімнатна квартира.

В однокімнатній квартирі необхідно загальне і місцеве освітлення. Для цього потрібні різні по своєму призначенню світильники. Освітлення такої квартири багато в чому подібне до освітлення спільної кімнати. Однак є і свої особливості. Тут люди і відпочивають, і займаються своїми справами, і сплять. Таким чином, в однокімнатній квартирі потрібно ще передбачити зону для сну і відповідно освітити її. Вона в більшості випадків сполучена з зоною відпочинку. Наявність декількох світильників зручна ще й тому, що освітлення зв'язане не тільки з конкретними умовами даної кімнати, але й з тим, чим займаються мешканці.

Для загального освітлення однокімнатної квартири застосовуються підвіси зі звичайними електролампами. Для місцевого освітлення більш зручні настільні світильники з абажурами з металу, пластмасової технічної плівки і технічного паперу, бра для ламп накалювання з абажурами з молочного скла і металу, що прикріплюються над робочим столом і над ліжком.

Щоб розумно використовувати житлову площу однокімнатної квартири, де потрібно розмістити найрізноманітніші речі, її не слід перевантажувати світильниками.. Досить вибрати декілька найбільш необхідних, розрахованих на всі випадки життя, простих за формою сучасних світильників, які могли б служити в різних умовах, не порушуючи звичайної обстановки кімнати. Світильники повинні бути підібрані так, щоб кожного з них можна було перемістити або перенаправити в інше місце, де він був би доречним.

Облаштувати однокімнатну квартиру не просто. В ній необхідна присутність предметів різноманітного призначення, так що навіть при наявності зручних і компактних сучасних меблів потрібно все ретельно продумати, щоб квартира була затишна і гарна. У такій квартирі особливо зручні переносні світильники, а також світильники з шарнірним пристроєм або гнучким шлангом. Їх світловий потік може бути зменшений, збільшений або направлений в іншу сторону.

Наприклад, добре помістити біля дивана - ліжка торшер з гнучким шлангом на дві - три лампи. При різному ступені вигину він може бути використаний як для загального, так і для місцевого освітлення. При цьому інтенсивність світла може регулюватись. Красиво, коли абажури на лампах виготовлені з того самого матеріалу з однаковою фактурою, але різного кольору. Тоді зі зміною нахилу змінюється і світлова гама кімнати.

Дуже зручні в користуванні бра. Міняючи положення цієї лампи, її можна використовувати в одному випадку як бра, в іншому - як настільну лампу.

Бра підвішується до стіни дротовою петлею, що може служити підставкою лампи. Повертаючись на потрібний кут, бра приймає вертикальну позицію. Крім того, абажур, закріплений на лампі за допомогою рухомого дротового затискувача, можна повернути під будь-яким кутом, що змінить напрямок світлового потоку.

Затишний куточок у кімнаті легко створити, освітивши його м'яким світлом підвісного світильника. Його можна також освітити високою декоративною настільною лампою на керамічній або скляній підставці, з гарним абажуром з світлотехнічних пластиків. Таку лампу легко зробити самому, використавши для цієї мети керамічну вазу. До вази підібрати абажур відповідно до кольорової гами кімнати. Можна, наприклад, поставити абажур в тон з одним з основних відтінків кімнати або ж зробити його одним кольором з драпіруваннями або диванними подушками. Але колір абажура повинен гармоніювати з кольором вази. Добре доповнить кімнатну обстановку торшер з поличкою або столиком. Такий торшер чудово виглядає і має додаткові зручності.
Кухня.

При освітленні кухні потрібно насамперед подбати про гарне освітлення стола, плити, раковини, тобто всіх робочих місць господарки.

У ванних кімнатах застосовуються світильники загального й місцевого освітлення. Для загального зручні стельові люмінесцентні світильники, бра з лампами накалювання і люмінесцентними лампами відбитого світла. Для місцевого освітлення застосовуються тільки бра з лампами накалювання і люмінесцентними. Розташовувати їх зручніше за все над умивальником або збоку від нього. Потужність лампи достатня в межах 40 ват. Можна також використовувати світильники для одночасного місцевого і загального освітлення. Це комбіновані бра прямого і відбитого світла, що закріплюються звичайно над умивальником або збоку від нього.
Допоміжні приміщення.

Для загального освітлення коридорів, передніх, тамбурів і інших допоміжних приміщень рекомендується застосовувати однолампові підвіси розсіяного світла, плафони на одну-дві лампи.

Місцеве освітлення коридорів в тих випадках коли це буває потрібно, звичайно здійснюється за допомогою бра. Наприклад, дзеркало зручно освітлювати двома бра, симетрично розташованими обабіч, з лампами по 25 ват у кожному, або одним бра потужністю 40-60 ват, розташованим над дзеркалом. Біля телефону варто розмістить бра з підвісним вимикачем.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#6

Сообщение Kozak Taras » 11 мар 2012, 19:31

У кожного з нас є, напевно, не менш півсотні рецептів, що від чого допомагає і чим що краще чистити...

Зупинимось трохи на самих популярних і простих.

Коричневі ободки або плями на чайних чашках легко знімаються, якщо посудну мочалку вмочити в суху харчову соду або грубозернисту поварену сіль. Але ще кращий засіб проти плям від чаю - не давати йому(чаю) застоюватись в чашках і мити посуд негайно. Тим, хто має улюблену чашку, радимо не доводити її до занадто благородного чайного нальоту, хоча ніякої особливої шкоди від нього нема.

Грубозерниста сіль діє як м'який, такий що не дуже дряпає посуд, абразив і при відтиранні інших забруднень, наприклад слідів пригорілої їжі.

Дуже непросте завдання - до блиску відмити пляшку з-під рослинного масла, скляну або пластмасову. Пляшковий їжачок тут не дуже надійний помічник. Розведіть у теплій воді порошок гірчиці змішайте з товченою яєчною шкарлупкою, залишками кавової гущі або звичайним крупним піском, якщо такий знайдеться у вашій квартирі. Трусіть пляшку до знемоги - і нагородою вам буде чистий блиск скла, або пластмаси. Так само розправляються з графинами, до внутрішніх стінок яких не може якісно дістати їжачок, та з іншим посудом з вузькими горлечками і важко доступними місцями.

Мутний, але по природі прозорий посуд, у якому довго стояла вода, на півгодини - годину заливають теплим слабким розчином оцту. Після цього кавова гущавина та енергійні струшування повернуть посуду первісний блиск. Яєчна шкарлупа тут не годиться, від оцту вона розм'якшується.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#7

Сообщение Kozak Taras » 16 мар 2012, 20:16

Як вивести плями

Майже як хімчистка допоможе вам порадами ця стаття про плями і їхнє виведення.

Ми звикли говорити про хімчистку головним чином стосовно виробів з тканини. З них і почнемо. Зрозуміло, мова не йде про чистку дорогого одягу - щоб видалити пляму, її краще віднести на фабрику хімчистки, і чим скоріше, тим краще. Зі старою плямою важко впоратися навіть спеціальним реактивам. Ми ж у своїй домашній хімлабораторії займемося простими предметами домашнього вжитку. І можливо, ризикнемо поекспериментувати на домашньому або робочому одязі.
Як видалити плями від вина і кави

Уявіть собі таку ситуацію: за столом з білосніжною скатертиною хтось ненавмисно розлив соус, каву або сік. Напевно, ви відразу згадаєте Чехова, що говорив, що справжня культура не в тому, щоб не розлити за столом соус, а в тім, щоб не помітити, як це зробив інший. Заодно ви згадаєте що плями від фруктів, вин, варення, а також чаю та кави можна непогано випрати гарячою водою, особливо якщо зробити це негайно.

Але не станете ж ви висмикувати скатертину з-під блюд, щоб скоріше її запрати! Проте, до хімічної чистки забрудненої скатертини можна приступитися негайно, не перериваючи обіду і не загострюючи увагу гостей. На будь-якому столі обов'язково є під рукою адсорбент для видалення плям - звичайна кухонна сіль. Густо посипте нею пляму - сіль одразу почне всмоктувати рідину, знижуючи концентрацію забруднення в волокнах тканини. Через якийсь час непомітно зметіть забруднену порцію солі і насипте нову. Процес хімчистки потихеньку буде йти, поки ви не зможете запрати скатертину. Наслідки в такому випадку вже зведені до мінімуму.

Не використовуйте йодовану сіль!
Як видалити плями від праски і плями цвілі

Невеликі підпалини на тканині, наприклад від занадто гарячої праски, протріть половинкою сирої цибулини. Замочіть тканину в холодній воді, через годину - дві остаточно відітріть пляму.

Кашка з цибулі допоможе видалити і плями цвілі на бавовняній або лляній тканині. Кілька разів натирають пляму, а потім відпирають тканину в гарячій воді з пральним порошком.

Очевидно, що такі властивості циболі пов'язані з дією ефірних масел. Якраз і плачемо ми від цих мікроскопічних крапельок.
Як видалити плями від іржі на одязі

Плями іржі на тканині змочіть лимонним соком. Потім сполосніть тканину теплою водою. Тут виведення плям іржі і полягає в розчиненні часточок окислів заліза, що пристали до тканини. Крім соку лимона, на таке ще здатний розчин оцтової кислоти (2 ст. ложки на склянку води). Його треба підігріти в скляному або емальованому посуді і прополоскати тканину 3 -5 хв. Якщо тканина не синтетична додати трохи нашатирного спирту. Добре виполоскати в теплій воді, далі стандартна обробка.

А щоб не допускати утворення іржавих плям, досить не вішати рушник на цвяхи або іржаві гачки, не замочувати і не прати білизну в емальованому посуді з ушкодженою емаллю. У крайньому випадку можна покласти на дно такого посуду великий шматок поліетилену.

Питання про те, чим видалити плями від гуаші, і акварельних фарб, просто несерйозні. Розчинник цих фарб - вода, от і змивайте їх холодною водою!
Як видалити плями від йоду й воску

Плями йоду видаляються крохмалем. Щоб видалити віск, покладіть на це місце із двох сторін паперові серветки і пропрасуйте теплою праскою, кілька разів міняючи папір. Як видалити плями крові

Іноді сама пляма зникає, але навколо утворюється бруднуватий ореол. Це тому, що не вибили пил. Перед обробкою треба обов'язково добре почистити тканину платтяною щіткою або пилососом.

В сучасному світі ми мало уявляємо собі з чого зроблена річ, які барвники та закріплювачі використовуються. Тому, перш ніж застосувати рецепт для чищення обов'язково випробуйте його дію де-небудь на виворітній стороні виробу або у шві. Тутечки можете почитати як вивести пляму від жиру.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozachka
Головний дописувач Генеральний бунчужний
Головний дописувач  Генеральний бунчужний
Сообщения: 10722
Зарегистрирован: 30 ноя 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 617
Пол: Женский
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 1175 раз
Поблагодарили: 3073 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#8

Сообщение Kozachka » 17 мар 2012, 21:05

Изображение
Как отмыть засаленную микроволновку?
Нужно поставить в нее чашку с водой, в которую добавлена лимонная кислота или сок, и включить на 15 минут. Потом останется только протереть печь изнутри влажной тряпкой.

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#9

Сообщение Kozak Taras » 29 мар 2012, 17:23

Для прання вовняних і шовкових виробів годиться далеко не будь-який пральний порошок. Зовсім непридатні для цього лужні засоби.

Волокна вовняних тканин складаються з білкової речовини - кератину, що під дією лугу руйнується: по-перше, зменшується блиск, по-друге, волокна стають неміцними, і одяг швидше зношується. Погано діють луги на шовк. Чутливі до лугів і багато сучасних синтетичних тканин.

Тому для прання вовняних, шовкових і синтетичних тканин випускаються спеціальні засоби. Про цьому варто пам'ятати, що вовняні і деякі синтетичні тканини погано переносять нагрівання. У всякому разі для вовни не варто піднімати температуру вище 40°С, інакше вона може звалятися. Ви не будете щораз міряти термометром воду; досить запам'ятати, що ваша рука в такій воді повинна відчувати приємне тепло.

З бавовняними тканинами простіше: їх можна кип'ятити, застосовувати для прання лужні засоби. Але проти забруднень білкової природи - щоб позбутися від плям поту, крові, молока, яєць - ці способи недостатні. Молекули білка особливо міцно скріплюються з волокнами бавовняних тканин. А до них добре прилипають жир, вуглеводи і мінеральні частки... Такий надійний старий спосіб, як кип'ятіння, у цьому випадку може тільки зіпсувати справу: білок при високій температурі згортається і ще міцніше зв'язується з волокнами, стає твердим він і під впливом лугів.

Довелося хімікам у співробітництві з біологами шукати інший вихід. Вони спробували ввести в пральні порошки ензими - біологічні ферменти, які каталізують (тобто створюють умови, прискорюють) розщеплення білкових молекул на невеликі фрагменти. Розщеплені молекули вже не втримуються на волокнах тканини і розчиняються у воді. Причому ензими успішно розщеплюють не тільки білки, але й інші забруднення органічної природи - жири, вуглеводи.

Ензими додаються в пральні порошки, що випускаються в нашій країні. На їх упаковці є попередження: застосовувати при температурі не вище 60 С. Це дуже важливе зауваження: висока температура убиває ферменти. І ще зверніть увагу, що в списку тканин, які рекомендується прати засобами з ензимами, немає вовни й натурального шовку. Це важливо: адже ці волокна тваринного походження, вони містять білок, і ензими можуть їх зруйнувати.

А як бути, якщо у вас не виявилося підходящих порошків для прання? Виручать стародавні народні засоби.

Покриті жирними плямами вовняні речі можна відмінно відіпрати в настої сухої гірчиці. Її властивості, що до знежирювання, вам, напевно, відомі. Склянку сухої гірчиці заливають невеликою кількістю води й ретельно перемішують, розтираючи грудки. Потроху додають воду, поки не вийде консистенція на зразок густої сметани. Все це викладають на марлю, зав'язують у вузлик і продавлюють, щоб відокремити випадкові домішки й грудки, що не розчинилися. Додають близько 10 л(повне цебро) теплої води, ретельно розмішують. У цьому настої й відбувається прання. Полоскати краще в прохолодній воді: вовна - з додаванням нашатирного спирту (1 чайна ложка на 10 лводи), а шовк - з додаванням оцту (5 столових ложок на 10 лводи). При пранні гірчицею тканина практично не сідає і зовсім не линяє.

Зв'язані з мохерової нитки речі після прання отримують м'який блиск, якщо прати їх з додаванням гліцерину (1 столова ложка на 10 лводи).

Зваляний (катишками) при пранні вязаний вовняний одяг, можливо вдасться врятувати, якщо замочити його в такому розчині: 10 лводи - 1 столова ложка скипидару, 3 солові ложки нашатирного спирту і 2 столові ложки одеколону.

Речі з дуже м'якої вовни при пранні звичайними пральними порошками все-таки можуть звалятися. Спробуйте замінити пральний порошок відваром квасолі. Кілограм квасолі, краще білої, треба розварити в 5 лводи, процідити й остудити до 40-45°С. У цьому відварі й періть без всякої добавки інших миючих засобів м'які вовняні речі. Годиться цей засіб і для шовку, і для м'якого бавовняного трикотажу. Після прання вовняні речі полощуть як звичайно, у прохолодній воді й, ретельно розправивши, розкладають для просушки на чистій, добре вбираючій воду тканині.

Годиться для такого делікатного прання й відвар пшеничних висівок (отрубей). Готується він так само, як і відвар квасолі: 1 кг на 5 л води.

Бавовняну й льняну білизну іноді успішно кип'ятять у розчині силікату натрію. Це звичайний конторський силікатний клей. Спочатку в баку з гарячою водою розбавляють соду або тринатрийфосфат (2 ст. ложки на цебро води), а через 20-30 хвилин додають 2 столові ложки силікатного клею. У цьому розчині кип'ятять білизну годину - півтори, а потім ретельно прополоскують. Ручне прання при цьому практично не потрібно, хіба тільки прийдеться злегка потерти особливо забруднені комірці й манжети сорочок.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Корисні поради

#10

Сообщение Kozak Taras » 29 мар 2012, 17:26

Як обрати шпалери

Шпалери - це одяг кімнати. Так само, як будь-який одяг, вони мажуться, рвуться, виходять із моди, просто набридають. Тоді доводиться їх заміняти.

Але як вибрати шпалери для кімнати, адже вибір шпалер у продажі зараз величезний? Як не потонути в цьому морі шпалер?

Для цього потрібно знать ряд правил, які допоможуть вам вибрати шпалери, що щонайкраще підходять для вашого житла.
Як вибрати шпалери для кімнати, щоб візуально змінити її об'єм?
Щоб простір кімнати здавалося більше, потрібно оклеїти її світлими шпалерами із дрібним малюнком;
Щоб занадто простора кімната здавалася менше, вибирайте шпалери з великим малюнком яскравих, насичених квітів;
Для занадто низької кімнати підійдуть шпалери з вертикальними смугами: стеля стане здаватися вище, але сама кімната - вужча;
Зменшити висоту приміщення допоможуть шпалери з горизонтальними смугами.
А як вибрати шпалери для кімнати з нерівними стінами?

І для цього випадку є правило: нерівності й вибої стін сховаються за світлими шпалерами з неяскравим малюнком. А якщо на стінах кімнати є виступи (у старих будинках таке часто зустрічається), краще купити шпалери зі плямистим малюнком, що відверне увагу від виступів.

Колір шпалер також дуже важливий для оформлення інтер'єра. Чи знаєте ви, як вибрати шпалери для кімнати, вікна якої виходять на південь? У такій кімнаті багато сонця, тут доречні шпалери холодних тонів: блакитного, синього, зеленого. Підійдуть і шпалери насичених тонів (теракотові або жовтогарячий золотисто-помаранчеві) - вони поглинуть надлишок сонячних променів.

А як вибрати шпалери для кімнати, що виходить вікнами на північ? У цій кімнаті завжди темнувато; становище врятують шпалери світлих і теплих тонів: золотистий, світло-золотаві, лимонні, світло-лимонні, бежеві. Можна оклеїти таку кімнату в білі шпалери: освітленість збільшиться, але підсилиться відчуття прохолоді.

Вибір шпалер залежить і від функціонального призначення кімнати. Наприклад, як вибрати шпалери для кімнати, де живе дитина? Шпалери для дитячої повинні бути в першу чергу екологічно безпечні.

Кольорова гама шпалер для дитячої - це спокійні, нейтральні тони. Не можна обклювати дитячу занадто яскравими, «кричущими шпалерами, це буде діяти на дитину як збудник емоцій.

Більше доречні будуть ясно-жовті, ніжно-рожеві, блідо-зелені тони. Але однотонні шпалери для дітей нудні, краще вибрати «одяг для стін» із малюнками на теми, які подобаються дитині.

Тепер, коли секрети вибору шпалер вам відомі, - сміло відправляйтеся в магазин. Удалої покупки!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Наш дім»