Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Повірка лічильників води

Все що стосується нашого дому. Облаштування, інтерєр, меблі, ремонт, інструмент, побутова техніка. Изображение

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Повірка лічильників води

#1

Сообщение Kozak Taras » 17 окт 2012, 22:22

Сьогодні натрапив на цікаву інформацію для власників лічильників, електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Стаття 28 пункт 3 Закону "Про метрологію та метрологічну діяльність"

3. Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги.
Таким чином якщо їм треба то нехай перевіряють, але не за наш рахунок.
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Повірка лічильників води

#2

Сообщение Леонід Мазира » 18 окт 2012, 00:09

Kozak Taras писал(а):Таким чином якщо їм треба то нехай перевіряють, але не за наш рахунок.
Усі кошти, які " вони" мають - це наші гроші, які ми заплатили їм за послуги. В тарифах на воду, наприклад, не передбачена повірка квартирних лічильників, отже "вони" можуть відмовитись повіряти лічильники без додаткової оплати і навряд чи хто доведе, що вони неправі. А неповірені прилади - не є легітимними, тобто для обліку не існують. Проте "їм" не дуже потрібні наші лічильники, бо чим їх менше - тим більший у "них" "навар".
Хтось пробував оцінити реальне споживання газу в міських квартирах - в наших умовах, з електрочайниками, мікрохвильовками, електрогрилями і духовками? Як правило, 25-30 відсотків від норми, за яку ми платимо без лічильника. Лічильники є лише в окремих людей, тому що вони дуже дорого обходяться (при низькій самоокупності ), газовики дуже постарались, щоб зробити їх дорогими. Так що плата за газ в містах втричі вища за встановлену тарифами.... Головне, створити такі правила, щоб ми нікуди не поділись і справно платили.
Стосовно ж повірки лічильників води, то ще була така кампанія по нових тарифах на обслуговування будинків пару років тому - пропонувалось включити ці затрати в тариф на обслуговування, то люди самі відмовлялись, бо хто сам зніме для повірки, хто ще не поставив, а хто вважає, що це дуже дорого.....
Так що повірені лічильники потрібні НАМ і доведеться їх за наш рахунок нам і повіряти, поки закони правильні не з"являться....

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Повірка лічильників води

#3

Сообщение Kozak Taras » 18 окт 2012, 20:53

Дозвольте з Вами не погодитися. В законі ж чітко прописано: - "здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги". То чому ж за наш рахунок? Наведу приклад з власного досвіду. Лічильники води в мене стоять уже років з 7, після трьох років користування мені стали в рахунку писати що необхідно повірити лічильники, вказаний був номер телефону контори яка це буде робити. Я туди зателефонував, мені розповіли що повірка одного коштує майже 100 грн. і жіночка сказала, ну ви подумаєте, так? Вона і не сподівалася що я кинуся до них за їхніми послугами. :wink: А ЖЕК через деякий час взагалі перестав писати за ті лічильники...
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Повірка лічильників води

#4

Сообщение Леонід Мазира » 18 окт 2012, 22:35

У мене також лічильники з такого ж часу і теж років зо три тому я мав їх повірити. Якраз тоді перестали повіряти біля Троєщинського базару і мені довелось робити повірку в УкрЦСМ аж у Феофанії. Довелось брати відгули, бо 2 рази туди їздив. За повірку разом двох приладів узяли 55 чи 56 гривень. Зараз це вже мабуть 90.Зате їх знову у мене тут поряд повіряють. Але знімав і ставив їх самостійно. Тільки прокладки довелось купить нові. Трубки-замісники я позичив, вони тут у сусідів по руках ходять. Дехто у нас вважає правильним просто нові лічильники купляти через 4 роки. Вони ж недорогі. Від 70 до 140 грн.
Те, що написане в законі, не забезпечене коштами номінально, тобто не враховане у тарифах .У всякому разі виконавці плачуть, що вони у збитках за існуючими тарифами.
У нас є багато красивих законів, які ніхто і не думає виконувать.
І жоден суд не заставить їх це робити без передбачених коштів.
От якби ці лічильники (як електричні) ставили виконавці, щоб вони у них на балансі були, то була б інша справа..... Будинкові лічильники якраз "Водоканал" сам знімає, ставить, і повіряє. Бо прекрасно знає, що сума всіх квартирних показів буде меншою за покази будинкового. Люди ж крадуть безбожно.
А електричні лічильники вже важко обдурить. А колись і фотоплівки вставляли за скло, і пускали "нуль" через заземлення, і трансформаторами фазу зсували... минулося... Вірніше, скоро минеться зовсім. Але ж електрику красти - це серйозно, бо можна і опалення зробити "безкоштовним" і ще багато чого... А води скільки людині треба? Оті норми, що існують, навіть трохи завищені, у всякому разі у нашому будинку без квартирних лічильників було десь по 5 кубів з людини, а коли майже всі поставили, то стало по 2,8.Дехто став економити. При цьому платять за 2 куби по лічильниках (хол. вода). Майже третина - вкрадена (магніти, дротики, пилососи) - дике роздолля!
А от якби були прямі договори мешканців з виконавцями (як по електроенергії), то постачальники води швиденько б заборонили оці наші лічильники-дитячі іграшки, поставили б за свій рахунок у всі квартири "мокроходи" (які не обдуриш) високого класу точності і повіряли б їх регулярно за свій рахунок. Бо інакше вони б втрачали гроші...

А зараз виконавці не несуть збитків від втрат на лічильниках - вони поставили лічильники на будинки і деруть з ЖЕКів чи ЖБК, а ЖЕКам і так вистачає боргів, там сам чорт ногу зломить, то все в борг записується - може хтось, колись, оті борги спише.... ЖБК ж дуже страждають....
Справа в тому, що ЖЕКи не мають грошей, отже ні за що не відповідають, а районні управління до тих лічильників дуже далекі...

Так що один бардак породжує інший. Але якщо по правді, то неповірений лічильник - то дитяча цяцька, а не прилад. І все це становище з квартирними лічильниками води - це якась дитяча гра, щоб створити видимість порядку.
От з електролічильниками, чи з газовими - то інша справа...

Але мені не хотілося б поглиблювати бардак, тому я магніти не ставлю і повіряю лічильники, тобто виконую закони зі свого боку. Це в мене виходить така дитяча наївність....

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Повірка лічильників води

#5

Сообщение Kozak Taras » 18 окт 2012, 22:44

Леонід Мазира писал(а):От якби ці лічильники (як електричні) ставили виконавці, щоб вони у них на балансі були, то була б інша справа
Оце було б саме краще для всіх. До речі електролічильники ніхто ніколи не повіряє, я такого ніколи не чув. Вийшов з ладу - замінили...
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Re: Повірка лічильників води

#6

Сообщение Леонід Мазира » 18 окт 2012, 23:52

То вже їхній клопіт - повіряти чи ні, бо повірка їм у збиток, а якщо можуть довіряти простроченим, то нехай - тільки там все одно дуже великий період між повірками і ці прилади досить надійні по своїй природі - там практично нічого не налипає, не промокає і не засолюється....
Міжповірочний інтервал електролічильників 1-фазних - 16 років. Так що не всі пам"ятають, як їх повіряли....

Ответить

Вернуться в «Наш дім»