Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Як правильно обробити полуничні грядки весною

Ділимось секретами вирощування врожаю на городі, розведення та догляду за тваринами, догляду за кімнатними рослинами.

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як правильно обробити полуничні грядки весною

#1

Сообщение Kozak Taras » 30 янв 2020, 21:23

Изображение

На жаль, поласувати смачними солодкими плодами не проти і комахи-шкідники, до того ж ягідні кущі вразливі перед різними грибковими інфекціями. Профілактичні весняні обробки садової полуниці дозволять мінімізувати ризик зараження полуничних посадок. Набагато легше попередити появу захворювання або шкідливої комахи, ніж потім довго боротися з наслідками їх життєдіяльності.

Існують різні види препаратів, які застосовують для обробки полуниці навесні:

– хімічні;

– біологічні;

– народні.

Хімічні засоби
Найбільш ефективною вважається група хімічних препаратів. Але слід пам’ятати, що ці засоби токсичні й небезпечні не тільки для комах і збудників захворювань, але вони шкідливі для людей і тварин. Застосовувати їх дозволяється винятково до цвітіння полуниці. При цьому необхідно користуватися захисними гумовими рукавичками й пластиковими окулярами, якщо це застережене в інструкції із застосування.

Під час процедури й кілька годин після її проведення на оброблюваній території не повинні перебувати діти й свійські тварини.

Препарати проти комах
Полуничні грядки можна обробити навесні від комах-шкідників наступними хімічними складами:

Актеллік. Розчин готується згідно з інструкцією (2 мл на 2 л води). Якщо є ознаки великої поразки посадок шкідливими комахами, то концентрацію подвоюють (на 2 л води 4 мл).

Інта-вір (1 мг на 1 л) або Агровертин (1 табл. На 10 л) застосовують при наявності суничного кліща.

Метальдегід (Гроза, Мега-Г). Допоможе впоратися з м’якотілими комахами (равликів, слимаків). Гранули розсипаються під кущами. На 1 м2 витрачається не більш 5 г активної речовини (застосовувати строго по інструкції). Засіб застосовують при першій ж появі шкідників.

Сечовина. Успішно знищує черевоногих розчин, приготовлений з 30 г гранул, розведених в 1 відрі води.

Препарати проти хвороб
Для боротьби й профілактичних заходів проти хвороб допоможуть наступні засоби:

Борна кислота. Захистить ягідник від хвороботворних мікробів обприскування розчином з 10 г речовини й 10 л води. Попутна дія ортоборної кислоти полягає в підвищенні імунітету кущів полуниці й поліпшенні смакових якостей ягід.

Сульфарид (колоїдна сірка). Паста фунгіцидної дії, ефективна проти борошнистої роси: 2 ст. л. розчиняють у відрі води й обприскують рослини.

Бенорад або Фундазол (діюча речовина однакова), Ридоміл. Кожним із цих препаратів обробляють полуницю від фітофторозного й фузаріозного зів’янення. Більшість садівників віддають перевагу більш розповсюдженому Фундазолу.

Бордоська рідина. Від плямистості допоможе розчин з концентрацією 1%. При боротьбі із сірою гнилизною користуються більш міцним розчином (2-4%).

Хлорокис міді. Фунгіцид, що перешкоджає зараженню плантацій плямистістю й гнилизнами. Обприскування проводять слабким розчином (на 10 л води 1 ст. л.).

Топаз. Системний фунгіцид, що є лідером у боротьбі з різними грибковими захворюваннями (плодова гнилизна, іржа, плямистість та ін.). Особливо ефективний на ранніх стадіях хвороби (1 ампулу розводять у відрі води).

Препарати з подвійним ефектом
Універсальними препаратами, що справляють подвійний вплив, є:

Мідний купорос. Відмінне добриво, що підвищує врожайність і забезпечує рослини міддю. Паралельно захищає від грибкових патологій і атак шкідників. Розчин готують із 30 г купоросу, 40 г звичайного господарського мила, ретельно розчинених в 10 л води.

Йод. Завадить появі на рослинах сірої гнили, а також кліщів і довгоносиків обробка розчином аптечного йоду (на 10 л води 5 крапель). Процедуру проводять тричі до цвітіння. Якщо розвести в відрі води 40 крапель йоду й додати 1 ст. л. перекису водню, то обробка цим складом урятує від фітофтори.

Засоби біологічні
Препарати біологічного походження набагато менш токсичні, а деякі з них зовсім нешкідливі й стають природнім компонентом локального біогеоценозу на присадибній ділянці. До їхнього складу входять бактерії, віруси й грибки-антагоністи, які в процесі життєдіяльності зупиняють ріст і розвиток, а потім і знищують патогенні мікроорганізми.

Біогеоценозом називають урівноважену саморегулювальну систему, у якій співтовариство живих організмів (рослини й тварини) тісно й нерозривно пов’язане із сукупністю неорганічних факторів (ґрунт, вода та ін.) у межах однієї території.

Досить токсичний Актеллік можна успішно замінити більш безпечним Фітовермом. Найбільший ефект досягається при правильній комбінації біологічних препаратів з хімічними, що мають різну спрямованість (проти шкідників і проти хвороб). Наприклад, дуже часто застосовуються спільно Фітоспорин і Актеллік. Але при доборі препаратів потрібно враховувати їхню сумісність, інакше можна завдати великої шкоди рослинам замість користі. Для цього складені спеціальні таблиці.

Продукти біогрупи не тільки негативно впливають на хвороботворних бактерій і шкідливих комах, але й збагачують ґрунт різними мікроелементами й живильними речовинами.

Найчастіше у весняний час застосовують наступні біопрепарати для профілактичної обробки полуниці проти хвороб:

Фітоспорин. Мікробіологічний препарат нового покоління, що містить живі спорові бактерії, знищує патогенні гриби й вірусні агенти. Застосовується проти борошнистої роси, кореневої гнилизни, іржі й фітофторозу. Використовують тільки свіжоприготовлений розчин, але для активізації бактерій йому треба дати постояти приблизно півгодини. Стимулює ріст, а також підвищує врожайність полуниці.

Триходермін. Діючою речовиною є сапрофітні гриби, які згубно впливають на шкідливі мікроорганізми й різні грибкові інфекції. Сапрофіти переробляють продукти розпаду загиблих комах і рослинні залишки, тим самим збагачуючи ґрунт корисними мінералами (фосфор, калій, азот), а також сприяють підвищенню імунітету рослин і прискорюють їхній ріст. В 5 л води додають 5 г речовини.

У боротьбі зі шкідливими комахами допоможуть:

Актофіт. Акаріцидний засіб на основі природніх високоспецифічних нейротоксинів (авермектинів), що виявляють негативний вплив на нервову систему конкретних комах-шкідників. Для теплокровних істот ці токсини вважаються безпечними. На полуничних грядках цей препарат (в 10 л води розводять 20 г) застосовують проти полуничного кліща.

Фітоверм. Біологічно активний препарат, що виявляє нервово-паралітичну дію на шкідників. В 1 л води розчиняють 1 ампулу речовини. Оскільки на яйця ніякого ефекту цей засіб не справляє, застосовувати його необхідно двічі. Захисні властивості зберігаються протягом 5-15 діб (залежно від погоди).

Усі препарати біологічного походження використовують при температурі навколишнього середовища не нижче +18°C, при більш низьких значеннях їх застосування буде практично марним. Найбільшу ефективність подібні засоби показують при температурі від +24 до +32°C. При занадто високих температурних показниках вони діють гірше.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Подвір'я. Сад. Город. Підвіконня.»