Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Технологія вирощування часнику.

Ділимось секретами вирощування врожаю на городі, розведення та догляду за тваринами, догляду за кімнатними рослинами.

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Технологія вирощування часнику.

#1

Сообщение Kozak Taras » 06 фев 2017, 12:17

Изображение

Вимоги до грунту

Посіви часнику розміщують на родючих, окультурених ґрунтах. Найбільш придатними є багаті гумусом суглинні і супіщані грунти, а також не запливаючі чорноземи.

Оптимальні агрохімічні показники грунтів: рН 6,0-7,0, вміст гумусу - не менше 2,0%, рухомого фосфору і обмінного калію - не менше 150 мг / кг грунту. При рН нижче 6,0 проводять вапнування під попередню культуру.

Небажано розміщувати часник на важких запливаючих грунтах, що утворюють грунтову кірку. Ділянка повинна бути вирівняним, без застою талих і дощових вод, та добре освітлена. Часник не виносить сильного висушування грунту як і тривалого сильного його перезволоження.

ПОПЕРЕДНИКИ

Кращі попередники для часнику - озиме жито, однорічні трави на зелений корм. Добрими попередниками є огірки, рання і кольорова капуста, кабачки, гарбуз, столові коренеплоди (при збирані на пучковий товар), рано звільняють ділянки і під які вносять велику кількість органічних добрив. Картопля як попередник для часнику не придатний, так як після нього часник більшою мірою уражується фузаріозом, а іноді і нематодою. По цибулі і часнику його не можна розміщувати раніше ніж через 4-5 років.

Не можна розміщувати часник після культур, під які вносили гербіциди, які мають післядію в наступному році, - картоплі, кукурудзи, гороху, соняшнику, а також після цибулі ріпчастої і багаторічних трав. Обов'язкова обробка полів після збирання попередників гліфосатовмісними гербіцидами в дозі 4-6 л / га для зниження засміченості бур’янами.

ПІДГОТОВКА посадкового матеріалу до посадки.

Для посадки використовують здоровий посадковий матеріал. Хворі цибулини ретельно бракують. Від них не можна використовувати навіть здорові на вигляд зубки. У першу чергу використовують найбільші й середні за розміром цибулини, а від них - великі зубки.

Цибулини розділяють на зубки безпосередньо перед посадкою, але не пізніше ніж за 2-3 дні. Цю операцію виконують вручну. При поділі цибулин стежать за тим, щоб на нижній частині зубків не залишалося старе донце, яке, як пробка, не пропускає вологу і перешкоджає його вкоріненню.

Посадковий матеріал калібрують за величиною. Дрібні фракції висаджують окремо від великих.


Протруювання насіння

За добу до посадки зубки, підготовлені до посадки, замочують в розчині мікроелементів (0,01-0,02%-ний розчин борної кислоти, сірчанокислого цинку, сірчанокислої міді і сірчанокислого марганцю) при температурі 14-18 оС протягом 18-24 год , потім трохи просушують. Проти грибних захворювань часник протруюють препаратом ТМТД (8-10 л / т) шляхом занурення в 2-3%-ную робочу рідину перед посадкою.


Підготовка грунту до посадки

На слабо засмічених ділянках проводять лущення грунту в 2 сліду на глибину 8-10 см, використовуючи агрегати типу ЛДГ-5, ЛДГ-10 А або дискові борони БДТ-3, 0, БДТ-7А. Оранку ділянки плугами ПЛН-3-35, ПЛН-4-35 проводять на глибину 22-25 см за два тижні до посадки. Передпосадкове обробку грунту проводять за день або два до висадки фрезерними культиваторами або віброборонами. Маркування ділянки проводять в день посадки. Для кращого прогрівання і освітленості рядки розташовують з півночі на південь.


ВНЕСЕННЯ ДОБРИВ

Мінеральні добрива вносять розкидачами 1РМГ-4, НРУ-0, 5, РУМ-5; фосфорно-калійні під передпосівну культивацію, азотні - в підживлення. Дози мінеральних добрив встановлюють залежно від планованої врожайності, типу грунтів, співвідношення в них поживних елементів, коефіцієнтів використання азоту, фосфору і калію.

Для отримання гарантованих урожаїв з гарною якістю цибулин необхідно проводити попередній аналіз грунтів на вміст поживних речовин і функціональну діагностику рослин часнику в період вегетації.

Часник дуже чуйний на органічні і мінеральні добрива, тому при осінній обробці грунту під нього вносять 50-60 т / га перегною або добре витриманого компосту, а під попередню культуру гній кінський або великої рогатої худоби 60-80 т / га, свинячий 40 т / га, пташиний послід 10-12 т / га. Мінеральні добрива вносять залежно від родючості грунту. У середньому під часник вносять N90Р90К120.


Схема посадки

При механізованому догляді за рослинами найкраща схема посадки дворядкова (15 + 55).

Можна використовувати і однорядковий схему посадки з міжряддями 30 см і технологічної колією для проходу трактора 50 см.


ПОСАДКА ЧАСНИКУ

Зубки в залежності від величини висаджують з відстанню 8-10 см (великі) і 5-6 см (середні і дрібні). Густота посадки при цьому становить від 250 до 500 тис. шт. на 1 га, для чого витрачається 800-1200 кг / га посадкового матеріалу.

Глибина посадки - 3-4 см від вершини зубки до поверхні грунту.

На невеликих площах (1-3) га часник краще висаджувати вручну, так як сівалки не забезпечують орієнтацію зубків, що знижує схожість часнику на 15-27%.

Після посадки поверхню гряд бажано мульчувати торфом або перегноєм шаром 1,5-2 см (50-70 т на 1 га), що покращує перезимівлю рослин часнику, сприяє кращому прогріванню грунту в ранньовесняний період і збереженню накопиченого за день тепла, оберігає від утворення кірки і зберігає в грунті вологу.

Догляд за посівами

Часник починає проростати рано навесні, коли ще не повністю зійшов сніг. У цей час проводять підживлення азотними добривами N25-30 (3-я декада березня). При першій можливості проводиться розпушування міжрядь на глибину 4-5 см.

Подальший догляд за посівами полягає в неглибокому (3-5 см) розпушуванні міжрядь, прополці бур'янів, підживленні та поливах.

При нестачі вологи в травні-червні проводять поливи (краще у вечірній час) з розрахунку 150-200 м3/га. Після поливу, коли грунт злегка просохне, поверхня гряди спушують культиватором Коу-4/6, використовуючи ротаційні борони.

Коли у рослин озимого часнику починається закладка зубків, посіви підживлюють повним мінеральним добривом - N10P20К20 або проводять позакореневе підживлення комплексним добривом «Еколіст РК» з розрахунку 9 л / га.

Через два місяці після відростання (1-2-я декади червня) в стрілкових форм часнику з'являються стрілки. Якщо повітряні цибулинки не використовуються як посадковий матеріал, то після відростання на 10-12 см (до закручування в кільце) їх видаляють, зрізуючи або вищипуючи в пазусі останнього листа. Цей прийом сприяє підвищенню врожаю на 20-30%.

Боротьба з бур'янами

Навесні при утворенні у часнику 2-3 справжніх листків (1-2-я декади квітня) вносять Стомп, 33% к. е.. - 1,2-1,5 л / га стрічковим способом, використовуючи культиватор Коу-4/6. Якщо грунт сухий, то перед внесенням препарату необхідний полив нормою 50-60 м3 води / га. У період вегетації проти другої хвилі бур'янів використовують Тотріл, 22,5% к. е.. - 1,0-1,5 л / га або Гоал 2Е, 24% к. е.. - 0,15-0,3 л / га, вносячи гербіциди також локальним способом, що знижує їх витрати в 2 рази. Фаза розвитку бур'янів не повинна перевищувати 1-2 пари справжніх листків.


Збирання

Озимий часник зазвичай буває готовий до збирання через 100-110 днів після появи сходів. Ознаками дозрівання служать пожовтіння і усихання листя, розтріскування обгортки суцвіття у поодиноких рослин, зміна забарвлення бульбочок. У нестрілкових сортів листя вилягає.

В залежності від зони вирощування, групи стиглості сорту строки збирання наступають в 1-3-й декадах липня.

Прибирати часник треба своєчасно. Передчасний збір його призводить до сильнішого ураження хворобами. Недозрілі цибулини погано зберігаються, крім того, вони погано поділяються на зубки, що створює додаткові труднощі при підготовці їх до посадки, при цьому неминучі і механічні пошкодження зубків, які загнивають і гинуть при перезимівлі.

При запізнюванні з прибиранням у цибулин руйнуються покривні луски, особливо у вологу погоду, і при викопуванні часнику вони розсипаються, що веде до втрат. Збирання бажано проводити в суху погоду.


При необхідності часник дозарювають під навісами або досушують на підлогових сушарках протягом 2-3 тижнів. Температура повітря при активному вентилюванні 25-30 оС.


Зберігання

Зберігання продовольчого часнику здійснюють в контейнерах, ящиках або сітчастих мішках в спеціалізованих сховищах, обладнаних системами регулювання мікроклімату, забезпечують підтримку температури і вологості повітря в заданих параметрах.

Оптимальна температура зберігання продовольчого часнику - 0 оС, відносна вологість повітря - 75-80%. Режим зберігання контролюють щодня.

При більш високій температурі часник висихає і проростає. Відходи при такому зберіганні досягають 50% і більше. Цибулини, відібрані для підзимової посадки, зберігають при відносно низьких (близько 8-10 оС) позитивних температурах і вологості повітря 70-75%.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Подвір'я. Сад. Город. Підвіконня.»