Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Весняний догляд за кімнатними квітами

Ділимось секретами вирощування врожаю на городі, розведення та догляду за тваринами, догляду за кімнатними рослинами.

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Весняний догляд за кімнатними квітами

#1

Сообщение Kozak Taras » 10 мар 2017, 15:59

Изображение

Весна – період пробудження природи, який впливає практично на всі живі організми. Зелені улюбленці, які прикрашають наші житла – не є виключенням. І хоча вони менше залежні від навколишнього середовища, ніж садові та городні рослини, але теж потребують у цей час особливого догляду, турботи і підтримки.

Будь-яка рослина, незалежно від того, де вона росте, реагує на тривалість світлового дня та інтенсивність сонячного світла. Саме тому кімнатні рослини також відчувають настання весни. Вони прокидаються і починають активно рости: випускати нові пагони, листя. Такий розвиток потребує постійного доступу поживних речовин і, звичайно ж, рідини.
У першу чергу, це позначається на споживанні корисних речовин. Якщо взимку кімнатні рослини достатньо підживлювати двічі на місяць, то навесні – щотижня. Але важливо зберегти принцип поступового збільшення дози. Почати краще з 1/3 вказаної на упаковці кількості добрив, потім перейти на половину і лише згодом використовувати її в повній мірі. Крім кількості, змінюється і якість підживлення. Весною рослинам необхідні добрива, збагачені азотом, який стимулює ріст і утворення пагонів. Якщо рослина збирається розквітати, забезпечте її калійним добривом, яке особливо корисне для бутонів і квітів.
Не варто забувати також про воду. Навесні рослини інтенсивно вбирають вологу, тож потребують значно більше рідини, ніж навіть улітку.

Коли рослина остаточно прокинеться від зимового сну і пристосується до нових умов, її можна пересадити. Час пересаджування для різних видів не однаковий. Одні рослини готові до цього вже наприкінці лютого, а інші не зможуть пережити цей стрес і в травні. Молоді рослини, які швидко ростуть, вимагають щорічного пересаджування, а рослини, які ростуть повільно, пересаджують рідше – раз у 2 – 3 роки. При пересадці квітів особливу увагу слід приділити квітковим горщикам. Бажано вибрати глиняні, оскільки вони пористі, й добре вбирають зайву вологу та пропускають повітря. Перед пересадкою новенькі горщики потрібно вимити гарячою водою, а з бувших у вжитку варто зішкребти вапняний наліт. Не менш важливим для правильного пересаджування є і правильний підбір ґрунту.
Для більшості квітів підходить нейтральна або лужна землесуміш. Землю бажано попередньо потримати в духовці при температурі 80 градусів. Це допоможе вбити шкідників.
Під час пересадки треба дбайливо вийняти рослину з горщика і обтрусити більшу частину землі. Потім поставити рослину на кілька хвилин у воду, щоб земля відстала від коріння. Хворі й дуже переплетені корені потрібно обрізати й підсушити спиртом. Якщо садите рослину в пластиковий горщик, обов’язково покладіть на дно керамзит або биту цеглу, яка буде вбирати зайву вологу. Землю в горщик потрібно насипати поступово. Насипати її по самі вінця не варто, адже під час поливання вона почне вимиватися, тому надійніше відступити від краю посудини кілька сантиметрів.

Після пересадки обов’язково полийте кімнатні рослини, особливо ті, в яких дрібні корінці. На пару днів їх необхідно прибрати подалі від яскравого сонця. Ксерофіти та інші рослини з потужними бічними коренями можна не поливати 5 – 7 днів. А щоб земля моментально не пересохла, накрийте її картоном.
Нерідко, на жаль, спроба допомогти квітам і зробити для них щось приємне може завдати більше шкоди, ніж повна байдужість до їхньої долі. Такі наслідки може мати бажання дати квітам можливість «подихати» коло відчиненого вікна або взагалі на балконі. Робити це можна, але дуже обережно. По-перше, зверніть увагу на температуру за вікном і вологість. Вони не повинні дуже відрізнятися від тієї, в якій рослина перебувала взимку. Не варто також виставляти кімнатні рослини, котрі відвикли від ультрафіолету, під пряме сонячне світло. Якщо хочете, щоб вони «подихали», робіть це не в сонячні дні.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Подвір'я. Сад. Город. Підвіконня.»