Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Як боротися з фітофторою на помідорах

Ділимось секретами вирощування врожаю на городі, розведення та догляду за тваринами, догляду за кімнатними рослинами.

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як боротися з фітофторою на помідорах

#1

Сообщение Kozak Taras » 13 июн 2017, 17:09

Изображение

Як відомо, помідори - рослини досить-таки невибагливі і, здавалося б, що може стати на заваді для великих врожаїв. А не все так гладко, як може здатися - навіть у помідорів є свої вороги, і один з них, фітофтора. Фітофтороз, а в перекладі «пожирач рослин», можна назвати найпоширенішим і дуже шкідливим грибковим захворюванням, що вражає не тільки томати, а й майже всі пасльонові. Коли на рослину нападає фітофтора, її листя темніють, а на стеблах і плодах з'являються бурі плями, плоди загнивають. Які вже тут врожаї! Як перемогти фітофтору і врятувати урожай томатів?

Народні рецепти для боротьби з фітофторою

Звичайно, можна накупити різних хімічних препаратів, яких сьогодні повним-повнісінько в магазинах. Але, буває, що деякі з них не дають результатів, які обіцяє виробник, та й до того ж, сьогодні багато хто намагається уникати, хоча б на своїх особистих ділянках, застосування хімії.

Адже на сьогоднішній день відомо чимало екологічно чистих способів і народних засобів боротьби з фітофторозом. Більшість з них застосовують як профілактичну міру, а деякі - як засіб для лікування.

1. Сольовий розчин. Якщо ви виявили на своїх рослинах ознаки фітофтори, не зволікайте, одразу ж обірвемо пошкоджені листя і плоди, а після обприскати кущі сольовим розчином. Його можна приготувати так: в 10 л води розчиніть стакан повареної солі. Сольовий розчин, підсохнувши, утворює на листках і плодах плівку, яка буде стримувати поширення грибка.

2. Розчин фурациліну. Досвідчені городники радять обприскувати томати розчином аптечного фурациліну. Подрібніть 10 таблеток фурациліну і розчиніть їх у 10 л води і обробляйте цим розчином не тільки уражені рослини, а й здорові, з метою профілактики: один раз - до цвітіння, після появи зав'язі - два рази і з настанням осені - 3 рази. І ви забудете про фітофтору!

3. Розчин золи і господарського мила. Він готується так: 0,5 кг золи потрібно розмішати в 3л води, поставити на вогонь і кип'ятити 30 хв. Після чого остудити, процідити і додати 30гр натертого господарського мила, розмішати, щоб вийшла однорідна рідина. Тепер можна обприскувати.

4. Розчин кефіру. Він готується просто: 1л перебродженого кефіру (близько 2 діб) потрібно розмішати в 10 л води. Цим розчином обприскують помідори кожні два тижні, після висадки у відкритий грунт або в теплицю.

5. Молочна сироватка або нежирне молоко. Замість кефіру можна використовувати молоко або сироватку. Рецепт такий: 2л сироватки потрібно влити в 10 л води, ще туди можна додати склянку цукру. Все добре перемішати і обприскувати помідори.

6. Йодо-молочний розчин. На основі молока можна приготувати ще один засіб для боротьби з фітофторою і для прискорення дозрівання плодів: в 10 л води вливають 1 л нежирного молока + 20 крапель йоду. Цим розчином обробіть рослини.

7. Настій коров'яку. Для обприскування томатів від фітофтори готують такий розчин: розбавляють 1 л свіжого коров'яку в 10 л води, і відразу ж обробляють помідори.

8. Гриб-тутовік. Деякі, для боротьби з фітофторою, використовують гриб-трутовик. Як? Гриб підсушують, потім подрібнюють, за допомогою гострого ножа, і заливають окропом (на 100гр гриба потрібно 1 л води). Коли настій охолоне, його проціджують. Рослини обприскують при перших же ознаках фітофтори, обробку повторюють через кожні два тижні.

Варто зазначити, що краще попередити фітофтороз, ніж потім його лікувати.

Профілактика фітофторозу

1. Підготовка насіння до сівби - важливий пункт у вирощуванні томатів. Перед посадкою насіння потрібно продезінфікувати. З цією метою можна загорнути насіння в марлю і опустити їх на півгодини в розчин марганцівки (1гр на 100мл води).

2. Вкрай важливо добре піклуватися про підростаючу розсаду томатів. Багато городників регулярно поливають свою розсаду молоком, але не цільним, а розводять його водою (1 л молока в 10 л води) і поливають кожні два тижні.

3. А якщо в розчин молока ще додати йод - фітофтори не буде дороги на вашу ділянку. 1 літр молока розбавляють водою - 10л + 20 крапель йоду і цим розчином обприскують рослини. Обробляти рослини молоком можна, і до висадки у відкритий грунт, і після.

4. Підготовка теплиць і парників. Ще до початку посадкового сезону, парники і теплиці необхідно добре обробити сірчистим газом або розчином мідного купоросу, щоб убити грибки. Якщо в минулий сезон в теплиці спостерігалася фітофтора, тоді слід верхній шар грунту (5-7см) замінити новим. Новий грунт рекомендується перемішати з піском і торфом.

5. Важливо стежити за сівозміною: не рекомендується висаджувати помідори баклажанів, перців і помідорів а, особливо, після картоплі і поруч.

6. Перед посадкою томатів, радять полити грунт зольним розчином (1 склянка золи кип'ятять 10-15 хвилин в 1 л води, проціджують і вливають в 10 л води).

7. Не висаджуйте рослини дуже близько одна від одної. Вчасно видаляйте старі листи і підв'язуйте рослини.

8. Досвідчені городники заздалегідь готують лунки під розсаду помідорів - за одну добу до безпосередньої висадки рослин. Що вони роблять? Наливають, в кожну з них, розчин мідного купоросу (1ст. л. на 10 л води). Витрата: 1 відро на 4-5 лунок. І вже наступний день додають в лунки по жмені: чорнозему + золи, і тільки потім висаджують розсаду помідорів. Після такої обробки, у фітофтори шанси різко скоротяться.

9. Правильний полив - він грає не останню роль в боротьбі з фітофторозом. Поливати томати бажано ввечері, і не зловживайте поливом в теплицях в похмуру погоду. При поливі, стежте, щоб вода не потрапляла на листя і плоди, поливайте рослини прямо під корінь.
10. Не забувайте добре провітрювати парники і теплиці: відкривайте не тільки двері, але і бічні стулки - стежте, щоб не було сильного конденсату.

11. Рекомендується частіше розпушувати грунт, і не зловживайте азотними добривами.

12. Ще рекомендується мульчувати грядки з томатами. Краще сировину для мульчування - це злегка підіпрівше сіно, (в прілій траві розмножується гриб-антагоніст, який здатний подавити фітофтору).

13. Для профілактики фітофторозу, помідори, які ростуть у відкритому грунті, можна закривати покривним матеріалом або звичайною плівкою, щоб роса не замочила листя - і ризик ураження цим шкідливим грибком буде набагато нижче.

14. Можно і далі продовжувати кожні два тижні обприскувати вже підрослі і зміцнілі рослини розчином молока з йодом (10 л води + 1 л молока + 15 крапель йоду). Обробляти кущі потрібно рясно, прямо так, щоб з них текло.
Профілактичні заходи значно збільшать шанси на отримання високого врожаю томатів і продовжать їх лежкість.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Подвір'я. Сад. Город. Підвіконня.»