Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Обприскування плодових дерев

Ділимось секретами вирощування врожаю на городі, розведення та догляду за тваринами, догляду за кімнатними рослинами.

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Обприскування плодових дерев

#1

Сообщение Kozak Taras » 17 окт 2017, 10:17

Изображение

При вирощуванні плодоносного саду велику роль відіграє захист рослин від хвороб та шкідників. Як тільки настає весна, дерева, кущі та квіти починають пробуджуватися від зимового сну, а разом з ними пробуджуються голодні шкідники. Саме ранньою весною приходить час проведення цілого ряду садових робіт. Весняний догляд за деревами включає в себе кілька обприскувань, а також побілку стовбура. Як саме захистити свій сад, розглянемо у цій статті.
Захист саду від шкідників та хвороб за допомогою хімічних препаратів вимагає певних знань і навичок. Дуже часто буває, що хімічне обприскування дерев весною від хвороб і шкідників - єдиний спосіб захистити дерева та отримати здорові і смачні плоди. Відмовитися повністю від його застосування поки не можливо. Але, якщо використовувати препарати з урахуванням їх впливу на конкретних шкідників, причому, в найбільш вразливу стадію їх розвитку (а це в основному саме навесні), то можна досягти бажаного результату і скоротити кількість обприскувань.
Стадії розвитку комах шкідників

Всі комахи - шкідники проходять 4 стадії розвитку (окремі по 2 або 3 стадії), причому, 2 з них і завдають шкоди саду і городу:
І стадія: яйця і відкладення яєць шкідників;
ІІ стадія: личинки і гусениці - найбільш шкідлива стадія, адже на цьому етапі розвитку основне завдання комахи - харчування і зростання;
ІІІ стадія: лялечка;
IVстадія: доросла комаха - більшість видів знову активно харчуються для того, щоб відкласти яйця.

Коли обприскувати дерева та кущі від шкідників та хвороб

До розпускання бруньок. У цей час сад потрібно обприскати в профілактичних цілях. При даній обробці(інсектицидами) винищується велика частина шкідників, що зимують в порах кори.
До початку цвітіння - висування суцвіть і відокремлення бутонів, але, ні в якому разі на початку цвітіння - загинуть бджоли і корисні помічники. Обприскуйте спеціальними фунгіцидами. Основна мета даного захисту - знищити мікроорганізми: бактерії і грибки, які спонукають такі захворювання, як плямистість, моніліоз, борошниста роса, парша .
Відразу після цвітіння, але не пізніше 5-7 днів після його закінчення.
Влітку. У деяких випадках потрібно ще одна обробка саду на початку літа - для знищення другого покоління попелиці, кліщів


При обприскуванні дерев весною, врахуйте те, що різні плодові дерева зацвітають в різний час. Так, наприклад ,вартує чим пошвидше обробити черешні , абрикоси, сливи та інші ранні культури. В цьому випадку можна застосувати фунгіцид разом з інсектицидом широкого спектру дії(дивіться в інструкції виробника, чи можна їх поєднувати), оскільки провести обробку двічі можна не встигнути.
Изображение
Весняний захист дерев від шкідників включає в себе і побілку. Штамби всіх рослин необхідно ретельно зачистити ( ту частину кори, на якій є пошкодження) і помазати садовим варом, таким чином ми зруйнуємо всі гнізда комах. Далі штамб покривають рівномірним шаром побілки, при цьому побілка повинна заповнити всі пори. Якщо все зробити правильно, побілка спалить шкідників, що залишилися в порах кори.
Осінній захист дерев та кущів. Осіннє обприскування саду - хороша профілактика від грибних захворювань та від шкідників плодових культур. Таке обприскування захистить ваш сад від нашестя комах весною, підвищить врожайність плодових дерев і ягідних кущів.

Чим обприскувати дерева і кущі

Перш, ніж захищати рослини в саду, необхідно визначитися із засобом для обприскування, їх можна умовно поділити на такі види:
Хімічні препарати: інсектициди - проти комах; фунгіциди - для боротьби зі збудниками грибкових захворювань;бактерициди - від бактеріальних інфекцій плодових культур; акарициди - проти кліщів;антибіотики - від вірусних захворювань; нематоциди - проти нематод; родентициди (зооциди) - проти гризунів; гербіциди - для знищення бур'янів.
При виборі препарату для весняного обприскування від хвороб та шкідників необхідно знати ступінь його токсичності, термін дії на шкідливі організми і допустимий термін останньої обробки перед збором врожаю.
Біологічно активні речовини: біологічно активні речовини (це бактерії, що знищують шкідливі мікроорганізми, при цьому абсолютно безпечні для рослин);
Народні методи : суміші, створені за народними рецептами (настої на різних травах).Також пропарюють від хвороб та шкідників, кущі агрусу і чорної смородини (час - лютий, вода 80 градусів). Поливають зверху досить гарячою водою 30 секунд
Мідний купорос . Весняне обприскування дерев мідним купоросом. Найчастіше, мідний купорос змішують з вапном у пропорції 1: 1 і розбавляють водою, і обприскують(на 200 гр сухої суміші добавляємо 10 л води) дерева. Отриману суміш називається бордоською рідиною. Її використання ефективно як проти більшості захворювань, так і від шкідників. До речі, суміш має ніжно-блакитний колір. Він змиється з рослин при першій зливі, при цьому не принесе ніякої шкоди деревам і плодам.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Обприскування плодових дерев

#2

Сообщение Kozak Taras » 17 окт 2017, 10:29

Календарный план работ по защите сада от болезней и вредителей.

Да, бордосская смесь - испытанный и надежный препарат, но уже давно существуют современные, а главное обладающие системным действием и защищающие не только поверхность смачивания, а все растение «изнутри». Или традиционная коллоидная сера. Прекрасный препарат. Но, само название говорит о том, что это не раствор, а коллоидная смесь, которую все время нужно «болтать», что бы нерастворимая сера не выпала в осадок. Но уже существуют препараты, имеющие серу в растворимом виде, что позволяет получить настоящий раствор, а не коллоидную смесь.
Поэтому, при составлении плана я обратил внимание на следующие факторы:

1.Рекомендуемые препараты должны быть современными, желательно обладающими системным действием.

2.Препараты должны хорошо смешиваться, и быть совместимыми для создания «баковых смесей». Поэтому вся химия от одного производителя.

3.Нормы подобраны для одного опрыскивателя (8-10 литров) и приобретя пакетик в розничной расфасовке, вы избавитесь от необходимости развешивания и разливания из больших упаковок. К тому же так сложнее допустить ошибку в определении необходимой дозы.

4.Все препараты должны иметь разрешение к применению на дачных участках (в любительском садоводстве)
В связи с последним пунктом, хочу напомнить, хотя все препараты и относятся к малотоксичным, необходимо соблюдать все меры безопасности существующие при работе с химическими веществами и ядами в сельском хозяйстве.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Подвір'я. Сад. Город. Підвіконня.»