Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Людський організм здатний пристосовуватися до радіації

Тут все щодо здоров'я, та косметики

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Суонг
Полковник
Полковник
Сообщения: 1322
Зарегистрирован: 06 ноя 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 322
Пол: Женский
Откуда: Черкаси
Благодарил (а): 479 раз
Поблагодарили: 539 раз

Людський організм здатний пристосовуватися до радіації

#1

Сообщение Суонг » 10 сен 2011, 22:48

У лікарів, які регулярно піддаються опроміненню рентгенівськими променями, клітини організму можуть зазнавати змін, захищаючи їх, таким чином, від опромінення, з яким вони стикаються, як показав новий аналіз.

В організмах цих лікарів спостерігаються більш високі рівні певного противоокіслителя названого глутатіон в червоних клітинах крові, ніж у лікарів, які не працюють з рентгенівськими променями. Крім того, деякі з цих клітин більш схильні до самознищення, з метою захисту, якщо вони раптом перетворяться на ракові.

Тим часом, лікарі яким часто доводиться працювати з рентгенівськими променями повинні вживати всіх запобіжних заходів для зменшення ризику схильності опромінення, як відзначили дослідники.

Інтервенційні кардіологи - лікарі, які виконують мінімально інвазивні дії на серце, використовуючи рентгенівські промені. Тоді як пацієнти під час цих процедур отримують найбільшу дозу опромінення рентгенівськими променями, лікар стикається з частиною радіації з тією, що розсіюється на пацієнта і стіни.

Доза радіації, що отримується лікарями протягом однієї процедури дуже низька, але процедур за рік буває дуже багато, як пояснили дослідники. Протягом одного року інтервенційні кардіологи можуть бути піддані радіації, кількість якої еквівалентно 250 процедурам флюорографії.

"Лікарі, які пропрацювали 30 років у цій галузі, вже відносяться до категорії людей з підвищеним ризиком розвитку раку протягом усього життя приблизно 1 з 100, хоча ще існують деякі неточності в оцінюванні цього ризику" - сказали дослідники.

Дослідження є "надзвичайно цікавим" і показує, що організм має властивість зміни, з метою обмеження негативних побічних ефектів опромінення, як зазначив доктор Майкл Самуельсен (Michael Samuels), онколог-радіолог з Медичної Школи Університету Маямі, який не був включений в аналіз. "Принаймні, в теорії, це - механізм, який перешкоджає пошкодження клітин організму" - додав Самуель.

Тим не менш, потрібні додаткові дослідження за участю більшої кількості людей, щоб точно визначити довгострокові післядії від опромінення, отриманого таким способом, як відзначили дослідники. Аналіз був опублікований он-лайн в журналі "European Heart Journal".

Ответить

Вернуться в «Наше здоров'я та краса»