Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Під прикриттям реформи закривають лікарні

Тут все щодо здоров'я, та косметики

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Під прикриттям реформи закривають лікарні

#1

Сообщение Kozak Taras » 12 апр 2013, 22:44

Медики кажуть, що під прикриттям реформи закривають лікарні


11.04.2013


У результаті проведення медичної реформи по всій країні відбувається скорочення медичних закладів.


Про це на прес-конференції у четвер заявили працівники медичних профспілок і громадських активістів.

Зокрема, представник незалежного об’єднання батьків "За наших дітей" Віталій Козлов заявив, що у Дніпропетровську вже закрили кілька лікарень.

"Всі знають, що стаття 49 Конституції забороняє скорочувати мережу медичних закладів. Натомість у Дніпропетровській області на сьогодні закрито три медзаклади і ще 4 планується закрити. У цьому році з 4 лікарень зробили 2 шляхом так званої оптимізації, а зараз йде боротьба за неонатологічне відділення, яке хочуть закрити у центральній частині міста і перенести в індустріальний район з поганою екологією", - зазначив він.

Крім того, за даними Козлова, у селі Висильківка Дніпропетровської області "шляхом махінацій" було проголосовано за закриття пологового відділення.

"У цьому році в планах – закриття 6 пологових відділень по області. МОЗ спустив показники: 400 пологів на рік. Тобто якщо цей показник буде нижчий в якомусь з пологових будинків, його буде закрито", - сказав він.

У свою чергу представник Харківської профспілки Швидкої допомоги Віталій Білоус зазначив, що у Харкові не вистачає бригад "Швидкої".

"За наказом МОЗ від 2008 року у Харкові має бути мінімум 150 бригад "Швидкої". У нас ледь є 70. До того ж третина цих бригад – бригади-одиначки. Взагалі-то бригада має бути укомплектована лікарем, фельдшером, санітаром і водієм. А тут є лише лікар і водій, або фельдшер і водій", - сказав він.

"На думку рядових співробітників, оптимізація спрямована на знищення як Швидкої допомоги, так і населення", - додав Білоус.

У свою чергу голова Вільної профспілки Швидкої допомоги Максим Іонов назвав медичну реформу "бізнес-проектом". "Це мені нагадує місію на Марс – її неможливо виконати, і нею керують Білка і Стрілка", - сказав він.

Зокрема, Іонов зазначив, що весь фінансовий тягар проведення реформи лягає на місцеві бюджети, "а вони - пусті".


Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
sasha.san
Військовий старшина
Військовий старшина
Сообщения: 987
Зарегистрирован: 08 мар 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 164
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 267 раз
Контактная информация:

Re: Під прикриттям реформи закривають лікарні

#2

Сообщение sasha.san » 13 апр 2013, 11:05

Крім того, найближчим часом планується скорочення бригад "Швидкої" у Києві.
Чиновники МОЗ на черговій нараді заявили, що реформа екстреної допомоги просувається добре і не викликає нарікань. :fool:
Пережили німецьких, пережили совєтських, переживемо і ДОНЕЦЬКИХ!
Изображение

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Re: Під прикриттям реформи закривають лікарні

#3

Сообщение Kozak Taras » 06 июл 2013, 18:01

В області знищують лікарні

Реорганізація або реформа охорони здоров’я набрала повних обертів. Вінницька область вже відчула покращення, про яке звітує президент та прем’єр. Що навіть керівники області навколішках благали прем’єра перенести цей експеримент в іншу область. І ось Черкаська підхопила ініціативу, щоб хоч чимось проявити себе в рейтингах та показниках. За справу взявся лікар, а тепер ще й очільник області. Кому як не йому відомі всі дірки в роботі лікарень та проблеми лікарів і хворих.

Терміново була «спущена» вказівка на місця “за ініціативи громади” перетворити лікарні в амбулаторії, а районні лікарні передати в обласну власність. Спочатку головні лікарі думали, що влада «поговорить», як завжди, а до діла не дойде, якось воно буде… Але ж ні, реформувати здоров’я взялися на повну катушку.

Стратегія проста – закон про реорганізацію галузі “Охорона здоров’я” у ВР був прийнятий у першому читанні. Зрозумівши, що руйнування системи лікування — велика відповідальність та втрата електорату, більшість (Партія регіонів та комуністи) вирішили надати цю “велику честь ” місцевим радам. Вони там внизу не зовсім розуміються на ініціативах президента, та і хто буде з владою сперечатись: сказали – виконають! Мета – економимо гроші. Вже скорочуємо армію, закриваємо школи, дитсадки, закриваємо ВУЗи, забули про афганців і чорнобильців, обкрадаємо пенсіонерів, не ремонтуємо і не будуємо, одним словом — державі потрібні гроші, а їх катма!

От і вирішили, що в районних центрах лікарні — забагато, достатньо амбулаторій — дешевше і мороки менше, все буде сконцентровано в обласному центрі, там і обладнання більше, і спеціалісти кращі. А у хворого одна дорога — до сімейного лікаря, якого курсами перекваліфікації зробили універсальним для всіх випадків, і для старих, і для малих, і вагітних, і для наркоманів, і травмованих. Щоб був ще й юристом, бажано з власним транспортом… Коштів потрібно менше, бо це, так би мовити, перший рівень надання допомоги, другий – стаціонар (де буде невідомо) фінансуватимуть з обласного бюджету, третій – тільки в обласних центрах.

Закон передбачає фінансування першого рівня (амбулаторій), хто контролюватиме інші кошти і буде звітуватись перед людьми, ніхто не знає або не каже… Зрозуміло, хотілось, щоб медицина була схожа на європейську. Та об’єктивно — деклароване відрізняється від дійсного, тому що матеріально-технічне забезпечення відсутнє, лікарів загальної практики – сімейної медицини менше 40% від необхідних, фінансуються тільки захищені статті (зарплата медиків, яка є мінімальною в Україні).

У Європі лікарями загальної практики – сімейної медицини стають після закінчення медуніверситету та інтернатури – це найнижчий рівень кваліфікації лікаря. Після 10 років роботи вони проходять інтернатуру з терапії, кардіології, ендокринології і т. д. та стають профільними лікарями (від простого — до складного). В Україні лікарями сімейної медицини призначають терапевтів, кардіологів, рентгенологів, педіатрів, санітарних лікарів, при цьому самі «слуги народу» до них (перший рівень) не звертаються, бо мають можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу третього рівня у ФЕОФАНІЇ.

Тому на сесіях районних рад (на долю чиїх це все припало “реформувати” ) з круглими очима слухали виступаючих членів адміністрацій та посланців з Черкас. Що, мовляв, все буде добре, нічого не бійтесь, ми все контролюємо, тільки проголосуйте — а далі не ваша справа. Ну, як кажуть, “згоріла хата гори й сарай”. Передали невідомо кому і куди швидку допомогу: виїжджає, коли захоче, або коли зможе. Живемо! Якщо закривають школи, підприємства, то що вже до районної лікарні?..

Хтось голосував, бо боявся втратити роботу, хтось взагалі випадково потрапив у депутати, хтось не бажав розібратись у справі. А результат відчуємо, коли все буде втрачено, те що створювалось, будувалось не одним поколінням протягом багатьох років. Найбільше і найцінніше бажання людини — мати здоров’я.

Сьогодні влада навряд чи бажає здоров’я своїй нації, молоді, чи простому громадянину. Зубожіння не треба шукати, воно перед нами. Країна стає хворою не тільки морально, а й фізично. У Драбівському, Христинівському районах вже «протиснули» це рішення. Цікаво, що депутати від комуністів, за правління яких була створена система охорони здоров’я, не вагаючись тягнуть руки за регіоналами. У декількох районах це питання заблокували депутати ВО «Батьківщина”: Маньківський, Жашківський р-н, м. Сміла й інші. Та в більшості районів це питання досі нависає над громадами. Тому кожен повинен відповідально оцінити майбутнє поколінь і країни, тисяч медпрацівників, а головне — кожного нас з вами життя і здоров’я.

Гуцал В. М. – лікар, ветеран праці.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Борис
Стряпчий форуму Полковник
Стряпчий форуму  Полковник
Сообщения: 1602
Зарегистрирован: 04 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 224
Пол: Мужской
Откуда: м. Звенигородка
Благодарил (а): 1763 раза
Поблагодарили: 600 раз

Re: Під прикриттям реформи закривають лікарні

#4

Сообщение Борис » 06 июл 2013, 21:20

Гриць не парся- все як було так і буде ще один рік

Аватара пользователя
Kozachka
Головний дописувач Генеральний бунчужний
Головний дописувач  Генеральний бунчужний
Сообщения: 10722
Зарегистрирован: 30 ноя 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 617
Пол: Женский
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 1175 раз
Поблагодарили: 3073 раза
Контактная информация:

Під прикриттям реформи закривають лікарні

#5

Сообщение Kozachka » 08 ноя 2016, 21:54

До 50 тисяч гривень на місяць пообіцяла лікарям керівник МОЗ Уляна Супрун
У МОЗ планують навернути пацієнтів до сімейних лікарів та уніфікувати лікарські протоколи. зі світовими стандартами. А в результаті зміни пріоритетів у фінансуванні медицини за принципом «гроші – за пацієнтом», сімейний лікар зможе отримувати від 19 до 50 тис грн на місяць.
Изображение
Починаючи з 2017-го року пацієнти укладатимуть контракти із сімейними лікарями, яких самі ж оберуть, розповіла Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України, під час презентації оновленої концепції змін у галузі медицини у Вінницькому національному медичному університеті імені Пирогова. Про це передає ВінницяОК.
Ми підрахували, що, навіть, при нинішньому рівні фінансування медицини, держава може собі дозволити виділяти по 1 тисячі гривень для медичного супроводу однієї родини з двома дітьми. Звичайно, у сімейних лікарів будуть витрати на утримання медсестер, іншого персоналу, оренду приміщень, але їхній дохід, все одно, суттєво зросте, – сказала Уляна Супрун.
Навернути пацієнтів до сімейних лікарів – один з основних пріоритетів нових змін у медицині, – каже очільниця міністерства. За її словами, якщо в розвинутих країнах світу до сімейних медиків звертаються 80% людей, решта – одразу йдуть до закладів вторинного рівня, то в Україні – все навпаки. На думку Уляни Супрун, звертатись до амбулаторій сімейної медицини люди будуть хоча б через те, що тільки в такому випадку держава компенсувати вартість окремих лікарських засобів.
До речі, повністю відшкодовувати держава обіцяє вартість препаратів від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету другого типу та бронхіальної астми.

Уніфікувати зі світовими стандартами у МОЗ планують також лікарські протоколи.
Українці хворіють точно так само, як мешканці інших країн і відмінностей у лікування не має бути. Ми також плануємо регулярно проводити ліцензування медиків-спеціалістів, іспити вони складатимуть кожних 2-3 роки, – зазначила Уляна Супрун.
Новації готує нова команда МОЗу і в секторі невідкладної медичної допомоги. Зокрема, планується впроваджувати автоматизовану диспетчерську систему. Передбачається чкісніше навчати умінням надання першої допомоги співробітників поліції, рятувальників та водіїв.
Загалом, за словами воконувача обов’язків міністра, пропоновані зміни не потребують суттєвих фінансових вливань, головне – реформувати саму організацію роботи галузі.

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Ответить

Вернуться в «Наше здоров'я та краса»