Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Чорна редька

Тут все щодо здоров'я, та косметики

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Чорна редька

#1

Сообщение Kozak Taras » 05 ноя 2016, 13:05

Изображение

ПОВАЖАТИ чорну редьку є за що. Її вирощують і подають до столу, використовуючи в салатах, рагу, варять і печуть, поєднуючи з м'ясом, рибою тощо. Наявні в цьому овочі вітаміни А, С, В, Е, РР, цукри, мікро- та макроелементи допомагають організмові зимової пори. В коренеплоді виявлені білки, клітковина, ферменти, органічні кислоти, жирні та ефірні олії.
Однак зажила слави редька саме завдяки своїм лікувальним властивостям. Вона справляє позитивний вплив на обмін речовин в організмі, стимулює роботу шлунка та процес травлення, зміцнює імунну систему. Сік редьки має жовчогінну дію, посилює перистальтику кишок, застосовується для профілактики цукрового діабету, збуджує апетит, використовується в комплексному лікуванні цирозу печінки, нормалізує серцевий ритм.
Найчастіше до ліків із чорної редьки вдаються у боротьбі з кашлем. Традиційний рецепт дуже простий: змішують у рівних частинах сік із медом, приймають по дві столові ложки до чотирьох разів на день за півгодини до їди. Суміш можна зберігати три-чотири дні. Особливо до вподоби солодкі ліки малечі. Зазначимо, що дозування для дітей дещо інше — по одній чайній ложці три-чотири рази на день.
Профілактика й лікування бронхіту — з великої редьки, дещо надрізавши її, вибирають ложкою середину так, щоб утворилася заглибина, в яку заливають мед. Сік, що виділяється, настоюється разом із медом протягом двох-трьох днів. Приймати по столовій ложці до п'яти разів на день. Борис Васильович Ганжа рекомендує в редьку додавати сік лимона і приблизно чайну ложку квіткового пилку. Такий бальзам не тільки вилікує кашель і бронхіт, а й підвищить імунітет, що досить важливо у зимовий період. Незайвим буде ще розтерти груди й спину сумішшю із перетертих редьки і хрону, у яку додати мед.
Для лікування гаймориту застосовуйте чистий або ж трохи розведений сік редьки. Закапувати до п'яти крапель у кожну ніздрю.
Якщо маєте проблеми із жовчними протоками, то через годину після їди пийте сік із чорної редьки. Починати слід із половини столової ложки, збільшуючи дозу до 100-120 мл. Водночас треба стежити за відчуттями в ділянці нирок і печінки, також бажано утриматись від надмірного споживання гострих, кислих та солоних продуктів.
Для прогрівання окремих частин тіла можна використовувати залишки перетертої редьки після вичавлення з неї соку. Загорнувши масу в полотняну тканину або складену у кілька шарів марлю, прикласти на хворе місце. Діє такий компрес, як гірчичник, тому запобігайте можливим опікам шкіри.
Цю ж масу можна застосовувати для загоювання та розсмоктування синців, набряків, екзем, подряпин. Свіжим соком можна промивати рани і виразки.
Для профілактики утворення недоброякісних пухлин рекомендовано виготовити ліки за таким рецептом: 500 г редьки подрібнити на тертці або ж пропустити через м'ясорубку, залити 500 мл горілки, місяць настоювати в темному місці. Процідити і приймати тричі на день перед їдою по 50-60 мл настоянки.
Для розсмоктування пухлин радять скористатися сумішшю соків із чорної редьки, алое та нерафінованої олії у пропорції 1:1:1, до якої додати аптечного спирту — 10 відсотків отриманого об'єму. Настояти в темному місці місяць, уживати по столовій ложці тричі на день перед їдою.
Якщо бажаєте відмовитись від приймання антибіотиків — вдайтесь до природного антибіотика. Редька чорна може допомогти скрутної хвилини, оскільки вважається природним рослинним аналогом типових антибіотиків і успішно застосовується у разі ускладнення ситуації і потреби активного впливу на патогенні організми. Корисною може бути у боротьбі з дисбактеріозом, вірусними ускладненнями. З цією метою спробуйте змішати сік редьки з медом, додати чверть об'єму горілки, настояти місяць, пити по 40-50 мл тричі протягом дня.
Для стимулювання апетиту приймайте по одній-дві столові ложки соку за 15-20 хвилин до їди, але не більше трьох тижнів поспіль.
Для профілактики атеросклерозу й очищення судин уживайте по одній-дві столові ложки соку тричі на день. Інший рецепт — змішати в рівних пропорціях сік редьки із яблучним, пити по 100-120 мл двічі на день.
При аритмії теж допоможе сік, утім, дозу рекомендовано зменшити до однієї столової ложки тричі на день. Уживати за півгодини-годину до їди.
Для профілактики аденоми рекомендують включити в раціон харчування чорну редьку з додаванням оливкової, лляної або ж соняшникової олії. Приготуйте салат із цього овочу з морквою та приправами або ж із додаванням цибулі. Смачна редька по-корейськи, також із грецькими горіхами, із яблуками солодких сортів, із вареним яйцем тощо.
При радикуліті, ревматизмі 150 мл соку редьки змішують із 50 г меду. Суміш, у яку можна долити 20 мл горілки, втирають у шкіру.
Для профілактики і лікування малокрів'я щодня приймати по дві-три столові ложки суміші із соку редьки, моркви та буряка. Аби вона не забродила, бажано довести її до кипіння. Крім того, рекомендовано вживати салат із редьки чорної, моркви та вареного буряка.
Гіпертонічних проблем можна частково позбутися, смакуючи таким салатом із додаванням хрону.
Про закрепи забудете, якщо у раціоні буде свіжа редька, краще у салатах із буряком, присмачених оливковою чи лляною олією.
При діабеті корисний салат із тертої чорної редьки, солодких яблук і моркви, заправлений рослинною олією.
Для інгаляції як відхаркувальний засіб натерту редьку заливають водою і настоюють 10-12 годин, затим рідину зливають і використовують за призначенням.
Соком чорної редьки можна обробляти місця грибкових уражень, оскільки її бактерицидні властивості дають змогу успішно боротися із цією недугою.
У косметології шматочки редьки прикладають під очі, щоби зняти набряки, або для висвітлення проблемних ділянок шкіри. Свіжий сік утирають у шкіру голови для стимуляції росту та поліпшення стану волосся. Також можна змішати його з медом та відваром коріння лопуха. Змивати таку маску за годину після застосування.
Протипоказання. Чорна редька — майже універсальний лікувально-профілактичний засіб, однак існують певні застереження її використання. Так, вона протипоказана при гастритах, ентероколітах і захворюваннях серця (надто після інфаркту). Слід обережно вживати її тим, хто має захворювання шлунково-кишкового тракту, ускладнення нирок і печінки. Вагітним жінкам бажано відмовитися від споживання цього овочу.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Чорна редька

#2

Сообщение Kozak Taras » 05 ноя 2016, 22:46

Купив сьогодні чорну редьку... 12 грн. за кг. завтра буде салат... :good:
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Чорна редька

#3

Сообщение Kozak Taras » 06 ноя 2016, 14:33

Салатик вийшов відмінний! :good:
Редьку почистити, розрізати навпіл, замочити в холодній воді на годину- півтори, для того щоб позбутися гіркоти. Натерти на крупній тертці. Додати цибулину порізану четвертькільцями, Посолити, додати оцету, олії, добре перемішати.
Дуже смачно, і головне, корисно!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Таисия
Козак
Козак
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 26 янв 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 0
Пол: Женский
Откуда: Николаев
Поблагодарили: 2 раза

Чорна редька

#4

Сообщение Таисия » 26 янв 2017, 11:37

Я ще з дитинства пам"ятаю як бабуся від кашлю давала мені сік чорної редьки з медом. В мене у синка був кашель і нежить довго. Я йому теж давала редьку з медом по рецепту бабусі.

Ответить

Вернуться в «Наше здоров'я та краса»