Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Як вчасно виявити хворобу нирок?

Тут все щодо здоров'я, та косметики

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як вчасно виявити хворобу нирок?

#1

Сообщение Kozak Taras » 23 фев 2017, 17:36

Изображение

Наталія Терещенко, завідувач нефрологічного відділення Черкаської обласної лікарні, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та МК ОДА:

– Сьогодні у кожного десятого черкащанина лікарі діагностують захворювання сечостатевої системи, найпоширеніші з яких: хронічний пієлонефрит, інфекції нирок, хвороби передміхурової залози в чоловіків та камені нирок і сечоводів. За останні роки кількість черкащан з недугами сечостатевої системи регулярно збільшується і перевищує середній рівень захворюваності по Україні.
Хвороби сечостатевої системи не належать до найбільш поширених і в структурі загальної захворюваності посідають тільки шосте місце, однак існує проблема пізнього їх виявлення. А у разі «запущеної» недуги виникають досить важкі ускладнення. Хронічна хвороба нирок у багатьох випадках стала причиною смерті людей з діабетом і гіпертензією та безпосередньою причиною розвитку серцево-судинних хвороб.

Хвороби нирок останнім часом мають малосимптомний характер, скарги незначні, зміни у аналізах сечі, крові часто виявляють випадково. Хронічна недуга найчастіше розивається після несвоєчасного лікування гострого захворювання, на тлі вроджених аномалій нирок, сечокам’яної хвороби, цукрового діабету та іншого.
Найперші симптоми хвороб нирок: загальна слабкість і підвищена втомлюваність, поганий апетит, труднощі з концентрацією уваги, порушення сну, припухлість навколо очей (особливо зранку), набряки на стопах і гомілках, сухість та свербіння шкіри, часте сечовипускання, особливо вночі. Ці симптоми неспецифічні, не надто заважають хворому, а тому він часто не звертає на них уваги.

Хронічні хвороби нирок лікуються, але відповідний діагноз нефролога є причиною для того, щоб назавжди змінити звичний спосіб життя – позбутися шкідливих звичок, внести корективи у повсякденний раціон, обмежити фізичні навантаження.
Для того, щоб хронічна хвороба нирок рідко нагадувала про себе, слід вчасно звертатися до лікаря, перебувати на обліку, періодично проходити огляд. Важливо знати свій родовід (йдеться про спадкові хвороби) та вік, у якому недуги виникали у пращурів – для того, щоб завчасно обстежуватись та у разі загострення вчасно лікуватись. Профілактика хвороби включає регулярні (двічі на рік) медичні обстеження, особливо за наявності факторів ризику; ретельний контроль цукрового діабету чи артеріальної гіпертензії; нормалізація ваги тіла (за умови надлишкової) шляхом дотримання відповідної дієти та регулярних фізичних вправ.

Якщо ви палите – відмовтесь від цієї звички, також зведіть до мінімуму вживання алкоголю. Слід внести корективи у дієту, зокрема споживати менше кухонної солі та білків, не зловживайте знеболювальними.
Особливо вразливі до ниркових хвороб: вагітні, люди, які до цього генетично схильні, ті, хто працюють у шкідливих умовах (контактує з хімікатами, часто переохолоджується або перегрівається), ті, хто часто хворіють на ГРВІ, ангіну та інші застудні хвороби.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Наше здоров'я та краса»