Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

Тут все щодо здоров'я, та косметики

Модератор: TANECHKA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

#1

Сообщение Kozak Taras » 31 окт 2017, 21:04

Изображение

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. Поки приписна кампанія (процес вибору лікаря і укладення договорів) триває у пілотному режимі. А дата початку всеукраїнської кампанії буде визначена після того, як закон №6327 підпише Президент. Як обрати сімейного лікаря – далі у статті.

Крок перший – визначіться з лікарем

Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.

Ви також можете звернутись у місцевий відділ охорони здоров’я. Там вам розкажуть, які лікарі працюють у вашому населеному пункті чи районі. Інший варіант – просто зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати у місцевому відділі охорони здоров’я або безпосередньо в реєстратурі. Деякі медичні заклади вже мають свої власні сайти з такою інформацією.

Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» – можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Крок другий – підпишіть декларацію

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Лікар внесе ваші дані в систему, роздрукує декларацію,яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

ВАЖЛИВО: уважно перевірте дані перед тим, як підписати декларацію. Декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з’явиться у системі.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Таку кількість пацієнтів рекомендує МОЗ. Можуть бути і виняткові ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає більше 2 тисяч людей. Тож якщо ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря, не гайте часу, адже у нього може просто не залишитись місць для нових пацієнтів.

Крок третій – звертайтесь при першій необхідності

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму “Доступні ліки” (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами – це скоротить витрати часу на дорогу.

Крок четвертий – не давайте хабарів

У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір Планується, що у 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 — 450 грн. Практика у 2000 пацієнтів може мати річний дохід від 740 000 грн до 1 000 000 грн у 2018 та від 900 000 до 1 200 000 грн у 2019. У цей бюджет входять оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри (фельдшера), прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цих коштів — видатки практики, все інше — зарплата працівників (лікаря, медсестер, фельдшерів).

За цими тарифами закладам первинної медичної допомоги буде платити ДЕРЖАВА — саме для того, щоб у медичних працівників були гідні зарплати і щоб ці гроші НЕ платили пацієнти, як це відбувається зараз. Тож йдучи до лікаря, пам’ятайте, що це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти «подяку» в кишеню лікарю. Це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Параска
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 132
Зарегистрирован: 21 мар 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 4
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 101 раз
Поблагодарили: 96 раз

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

#2

Сообщение Параска » 31 окт 2017, 22:23

Да тіки одне питання кого в нас у селі вибрати в сімейні лікарі? :xaxa:

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

#3

Сообщение TANECHKA » 02 ноя 2017, 12:46

І я про те... Як бути сільським жителям,яких не влаштовує лікар?
Молодші в місто поїдуть,а пенсіонери ?
Та й терапевти Звенигородки давно себе скомпрометували,принаймні ті,до яких доводилось звертатись.
Порадьте хорошого терапевта.

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

#4

Сообщение Kozak Taras » 19 мар 2018, 21:05

#Медреформа для кожного українця розпочинається вибором своїх лікарів. Після того, як ви знайдете бажаного сімейного лікаря, терапевта або педіатра, потрібно буде підписати з ним декларацію. Це швидкий та простий процес, головне - взяти всі документи й уважно слідувати інструкціям. Ось невеличка шпаргалка, яка допоможе краще підготуватися:

1. Декларації можна починати підписувати з квітня. Зверніться у медзаклад, де працює бажаний лікар. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Зверніть увагу, що заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Уточніть цю інформацію у реєстратурі або в лікаря. Також ви можете перевірити це самостійно за цим посиланням: Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар.

Декларації укладаються виключно в електронній формі – не буде жодних бланків, форм або печаток. Щоб пересвідчитись, що декларацію підписує реальна людина й унеможливити спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону. СМС з кодом ви отримаєте після того, як уповноважена особа введе ваші дані в систему «Електронне здоров‘я».

3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки. Уважно перевірте усі свої дані.

4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації. Обидва примірники декларації мають бути ідентичними й без помилок.

5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладу.

6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

Готово! Коли медичний заклад автономізується та укладе договір з Національною службою здоров’я, гроші за ваше обслуговування в обраного лікаря держава сплачуватиме до медичного закладу.

Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Barbara
Ройовий
Ройовий
Сообщения: 22
Зарегистрирован: 22 июл 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 20
Пол: Женский
Откуда: Львів
Благодарил (а): 6 раз
Поблагодарили: 10 раз

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

#5

Сообщение Barbara » 19 мар 2018, 21:12

доволі зрозуміла інструкція
У цьому вашому інтернеті хрін зрозумієш, хто приколюється, а хто реально дебіл!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

#6

Сообщение Kozak Taras » 11 мар 2019, 17:15

Сьогодні відбувся мій перший візит до сімейного лікаря після укладання з ним договору. Що хочеться сказати.
Прийшов вчора з роботи, відчуваю що захворів, потрібно звертатися до лікаря. Зайшов на сайт о 21 годині, здивувався що був вільний час, записався на прийом на 12,15.
Прийшов, попав дещо пізніше, черга трохи змістилася, лікар не завжди вкладається у відведені 15 хв.
Прийом пройшов напрочуд доброзичливо зі сторони медиків. Лікарка навіть проконсультувала з питань програми "Доступні ліки", так як я постійно приймаю кожен день по 3 лікарських засоби, вартують вони не мало, то це питання для мене було цікаве.
Лікарняний виписала не на три дні, як раніше, а на 5, сказавши, якщо буде гірше, то приходьте раніше.
Загалом візитом залишився задоволеним.
Лікуюся... :beer:
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

#7

Сообщение TANECHKA » 11 мар 2019, 18:31

Швидшого одужання Вам.
А от про 15 хвилин,мама теж казала,що не вкладаються з лікарем у 15 хвилин. Але комп освоює і вже почала бачити в цьому перевагу

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

#8

Сообщение Kozak Taras » 20 мар 2019, 16:32

З 1 квітня МОЗ припиняє фінансувати лікування пацієнтів, які не підписали декларацію із сімейним лікарем. Через це лікарі зможуть обслуговувати тільки тих, з ким підписали декларацію.
Про це сказала міністр охорони здоров'я Уляна Супрун.

"З 1 квітня вже не буде здійснюватися оплата за так званий "червоний список" - це ті пацієнти, які ще не підписали декларацію із сімейним лікарем. Якщо є невідкладний стан, всі лікарі відповідальні, щоб надавати допомогу. Але якщо це вже щось звичайне, то вони мусять мати свого лікаря, підписати декларацію з ним. Тому що вони мають отримувати допомогу від свого лікаря", - сказала Супрун перед початком засідання уряду.

Вона зазначила, що зараз важливо, щоб пацієнти обрали своїх лікарів, щоб вони змогли отримувати кошти за їхнє лікування.

Як повідомлялося раніше, за даними лютневого опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) 75% жителів України або їхні родичі підписали контракт із сімейним лікарем.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Наше здоров'я та краса»