Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Все, що стосується особистого автотранспорту, мотоциклів, велосипедів, скутерів.

Модератор: Kozak Taras

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22292
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6614 раз
Поблагодарили: 11634 раза

Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение Kozak Taras » 13 апр 2009, 10:57

Китайські автомобілі смертельно небезпечні

ДО 2010 року китайські автомобільні фірми планують вийти на річний рівень виробництва в 4 млн. легкових автомобілів. Причому мова йде не про ті автомобілі, які численні китайські спільні підприємства випускають у кооперації з японськими, європейськими й американськими фірмами, а про машини власного виробництва.

Зрозуміло, поглинути така кількість автомобілів китайський ринок сам не зможе. Тому все без винятку автовиробники з Піднебесної розраховують на експорт у Європу, США й, зрозуміло, у Росію, де перші китайські машини з’явилися ще кілька років назад і викликали певний інтерес.

Пояснити подібний інтерес просто: китайські автомобілі споконвічно відрізнялися досить демократичною ціною, що для вітчизняних автолюбителів завжди було одним їхній головних плюсів. Однак плюси плюсами, але й про мінуси умовчувати не можна. А вони в продукції «самостійного» китайського автопрома, на жаль, є.

Як відомо, будь-який транспортний засіб - це джерело підвищеної небезпеки. Статистичні дані ГИБДД, порівнянні із фронтовими зведеннями, лише підтверджують цей сумний факт. На дорогах Росії щорічно гине понад 30 000 чоловік, а кількість поранених наближається до 200 000 чоловік. Такі цифри цілком порівнянні із втратами федеральних сил за обидві чеченські кампанії. Тільки на відміну від військовослужбовців, на наших дорогах гинуть винятково мирні громадяни, у число яких, як це не сумно, входять жінки й діти.

Зрозуміло, подібне положення справ існує не тільки в Росії, але й в інших країнах. Парадокс, щоправда, полягає в тім, що при набагато більшій кількості автомобілів на душу населення, смертність на дорогах Європи, Америки і Японії в рази нижче чим у нас. Причин тому безліч: більше висока культура водіння, непорівнянна з нашим якість доріг і, що немаловажно - самі автомобілі, у конструкцію яких споконвічно закладені багато елементів, що сприяють більшої безпеки при аваріях. А крім того, у багатьох країнах існують сучасні методики визначення того, наскільки безпечний той або інший автомобіль. У Європі це методика EuroNCAP, у США методика інституту IIHS і т.д. Незважаючи на деякі відмінності, всі ці методики дозволяють досить точно спрогнозувати, що очікує пасажирів того або іншого автомобіля при аварії.

А тепер повернемося до тому, із чого ми, властиво, починали. До китайських машин.

Так вийшло, що в червні цього року відразу два китайських автомобілі взяли участь у краш-тестах. Один з них, добре відомий на російському ринку - Chery Amulet розбили експерти газети «Авторевю», а другий - Brilliance BS6, фахівці з авторитетного німецького клубу ADAC. Обидві машини випробовувалися за методикою EuroNCAP (зміщений фронтальний удар з 40% перекриттям про деформируемый бар’єр на швидкості 64 км/ч). Інакше кажучи, імітувався виїзд на зустрічну смугу й лобове зіткнення двох автомобілів. На думку фахівців EuroNCAP на подібні зіткнення доводиться понад 50% всіх аварій, у яких гинуть і одержують важкі травми пасажири транспортних засобів.

В обох випадках «китайці» тест провалили. І Chery і Brilliance набрали мінімальна кількість балів. «Водії»-манекени в обох машинах загинули. Пасажирам «повезло» ледве більше - вони відскіпалися «усього лише» найтяжкими травмами.

Захисна структура кузова китайських машин не витримала навантажень, метал у багатьох місцях лопнув і що саме дивне, при «розборі польотів» виявилася сама справжня імітація деяких силових елементів. Так, брус безпеки у двері водія «Амулета» був не приварений, а «посаджений» на болтики, а балка бампера, що з’єднує передні лонжерони виконана з… пластику. Завдяки такому «оригінальному» підходу до питань безпеки, манекен водія довелося діставати через кермо «Амулета» вроздріб.

Схожа картина спостерігалася й в «Бриллиансе». Незважаючи на подушку безпеки, водій практично не мав шансів залишитися в живі.

Подібні краш-тести китайських машин далеко не перші й, схоже, не останні. Ще два роки тому аналогічний результат показав позашляховик Jiangling Landwind, після чого його продажу в Європі довелося згорнути. Ледве краще виступив Chery QQ, але однаково показав дуже низький рівень безпеки.

Все це наводить на певні думки: незважаючи на отримані сертифікати відповідності (у тому числі й у Німеччині), китайські машини продовжують залишатися дуже небезпечними. Метал, з якого вони виготовлені, не витримує ніякої критики, якість складання так само викликає побоювання, рівень конструкторського пророблення усе ще залишається досить низьким. Єдиний же козир китайських машин - ціна, з кожним роком стає усе вище й вище. Дилери, незважаючи на закони здорового глузду, вішають на машини з Піднебесної такі цінники, що потенційний покупець тепер сто разів подумає, перш ніж віддати кровно зароблені гроші за «кота в мішку».
Можливо, швидке положення справ зміниться. Але в першу чергу повинен помінятися підхід у китайських автовиробників. Зрозуміло, що економіка повинна бути ощадливої, але не можна заощаджувати на безпеці. Погано загвинчена гайка, недокручений несвідомим китайським товаришем болт або погано проварений шов низькосортної сталі можуть обернутися трагедією десятків, а те й тисяч чоловік.

Так само хотілося б сподіватися, що найближчим часом свою більш ніж ліберальну позицію переглянуть і російські сертифікаційні організації, що видають дозволи на використання китайських автомобілів на території Росії. Поки китайські автомобілі не стануть відповідати загальноприйнятим нормам, російський ринок для них повинен бути закритий. Це не грузинська мінералка й не молдавське вино, а як було сказано вище - джерело підвищеної небезпеки. Мінералку й вино можна, зрештою й не купувати, але як уберегтися від десятків тисячкитайців, що роз’їжджають по наших дорогах «,»? І цей тільки початок, тому що плани по завоюванню російського ринку в китайського автопрома воістину наполеонівські.

До того ж непогано пам’ятати, що це в Китаї населення зашкалило за мільярд, а в нас воно скорочується. Так навіщо скорочувати його своїми ж руками?

PS. Після нашумілого краш-тесту китайського седана бізнес-класу Brilliance BS6 бельгійський дилер цієї марки Карл Кардоен вирішив припинити продажу цього автомобіля. Подібне рішення викликане тим, що китайський автомобіль одержав мінімальну кількість балів за безпеку. «Я принципово відмовляюся продавати свідомо небезпечні автомобілі в Європі. Мою позицію розділяють і підтримують 11 європейських автоклубів, включаючи ініціатора краш-тесту, німецький ADAC», так пояснив своє рішення Кардоен. Із замовленої партії в 120 машин, Кардоен встиг продати тільки дев’ять автомобілів. За його словами, він прийме їх у клієнтів назад і поверне гроші.

Однак надалі Кардоен не виключає можливості поновлення співробітництва з Brilliance. За його словами, при належному підході до питань безпеки він буде не проти того, щоб знову почати продавати автомобілі Brilliance у Бельгії.

Представники Brilliance у Європі, люксембурзька фірма HSO Motors не коментують рішення Кардоена, однак у ряді німецьких автомобільних видань з’явилася інформація, що в цей час китайці вносять необхідні зміни в конструкцію BS6 і вже в липні будуть готові представити автомобіль для чергового краш-теста.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
vova
Хорунжий
Хорунжий
Сообщения: 255
Зарегистрирован: 19 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 33 раза
Поблагодарили: 22 раза

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение vova » 13 апр 2009, 11:20

У знайомого "китаєць" уже рік а в салоні так хімією воняє. Особливо на сонці.

Аватара пользователя
angel
Ангел форуму Полковник
Ангел форуму Полковник
Сообщения: 1198
Зарегистрирован: 21 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Женский
Откуда: Київ
Благодарил (а): 865 раз
Поблагодарили: 845 раз

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение angel » 13 апр 2009, 14:44

я також дивилась багато передач про китайські авто, краш-тести на безпеку вони не проходять, коли на швдкості 40 км/год авто в'їхало в бетонний стовп - авто в "смятку", манекен не вижив точно. По СТБ дивилась передачу, водії "китайців" розвовідали, що на першому році їзди могли відмовити гальма...
заходила в салони "китайців" ззовні вони ще зовсім навіть нічого, а коли сідаєш до салону - перше це запах.... який точно ніде не подінеться, потім платмасові панелі..., коробка передачі з відпавшим верхом і так продовжували можна до безкінечності, тому від покупки китайця ми відмовились.
зупинились на Hyundai Accent 1,6 бензин - дуже задоволена вибором :roll: ціна-якість авто на рівні.
Изображение

Аватара пользователя
Юрий Коваль
Ланковий
Ланковий
Сообщения: 14
Зарегистрирован: 11 апр 2009
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Нижневартовск
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 1 раз

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение Юрий Коваль » 13 апр 2009, 20:19

Два года езжу на китайце абсолютно никаких проблем и в салоне запах отличный (может проблему искать нужно в другом) как смотришь за машиной тем она тебе и платит -А если серьезно по деньгам и комфорт!

Аватара пользователя
NAF NAF
Осавул
Осавул
Сообщения: 783
Зарегистрирован: 26 май 2009
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Дніпропетровськ
Поблагодарили: 65 раз

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение NAF NAF » 27 май 2009, 00:07

Китайский автопром скоро похоронит отечественный, и на гробик пописает. А что, наши таврии проходят краш тест? лоло, они на 20 км в час в кафно превращаются, и капот всем головы срезает. Ездить надо спокойно

Аватара пользователя
Кабанячий
Чотовий
Чотовий
Сообщения: 81
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Москва
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 28 раз

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение Кабанячий » 14 июн 2009, 21:37

Здесь я "как рыба в воде". Китайское - это уже плохо. Извините не хочу никого обидеть. Неплохие авто Вольво S80 Т6(272 л.с.) - недостаток большой налог. 40000 руб. в год. За комфорт и безопасность ПЛАЧУ. А до сотни за 7,2 сек. - Это неплохо при обгоне и т.д.Еще Вольво S40, Т-Королла- тоже неплохая, но слабенька -110 л.с. В принципе самый антикризисный авто- это Ниссан-Альмера и Мазда3. Можно с Киева в село и обратно ездить. На боле дальние расстояния(при наших дорогах) нужны серьезные авто. Про ВАЗы я молчу. Мне стыдно за то что можно сделать из швейной машинки "зингер". Всем "по-зеленому" и ни гвоздя и жезла(блин жезл у миллиционеров в Украине ох какой ЖАДНЫЙ).

Аватара пользователя
Александр
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 116
Зарегистрирован: 22 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Дніпропетровськ
Благодарил (а): 21 раз
Поблагодарили: 18 раз

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение Александр » 14 авг 2009, 22:34

Второй год езжу на китайце. Машина в принцыпе не плохая. Комфорт и безопасность по деньгам. В крайнем случае лучше чем ВАЗ в особенности украинской сборки. А в ближайшем будущем китайский автопром полностю похоронить наш украинский. Ведь уже некоторые модели, а вчасности Амулеты и Джели собираются в Украине, одни в Запорожье, другие в Кировограде.

Аватара пользователя
LELLEL1
Полковник
Полковник
Сообщения: 1986
Зарегистрирован: 18 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Украина
Благодарил (а): 493 раза
Поблагодарили: 473 раза

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение LELLEL1 » 16 авг 2009, 10:24

На "китайцях" не їздив, але автослюсарі про них не високої думки.

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3524
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5313 раз
Поблагодарили: 3068 раз

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение Леонід Мазира » 27 янв 2010, 01:00

Але вони постійно вдосконалюються і вже їх масово купують в Америці. В Україні і в Росіїї вже виробництво починається китайських авто. Правда, у нас зараз найбільше запорожців випускають корейської конструкції (Ланос), але дешеві все ж китайські, для водіїїв без особливих амбіцій вони якраз....

Аватара пользователя
Юрий Коваль
Ланковий
Ланковий
Сообщения: 14
Зарегистрирован: 11 апр 2009
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Нижневартовск
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 1 раз

Re: Китайські автомобілі смертельно небезпечні

Сообщение Юрий Коваль » 17 июн 2010, 18:34

Три года служил Грейт Вел Ховер без каких либо поломок,выносил все и бездорожье и температуру-45 очень теплый ,для работы очень удачная машина. Как внедорожник молодчина,хоть и китаец. Единственный недостаток амортизаторы заменил и в путь.

Вернуться в «Авто/Мото/Вело»