Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


12 маловідомих фактів про шотландське віскі

Тільки оригінальні рецепти форумчан. Изображение

Модераторы: TANECHKA, TEMA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

12 маловідомих фактів про шотландське віскі

#1

Сообщение Kozak Taras » 22 апр 2016, 23:12

Изображение

Віскі – це не просто міцний алкоголь. Віскі – це динамічна історія. Наприклад, односолодове віскі з'явилося лише 1963 року на винокурні Glenfiddich. Палітра смаку й аромату шотландського односолодового віскі – найширша у світі алкогольних напоїв, у ній можна знайти ноти від фруктових (віскі з регіону Спейсайд) до солоних і йодистих (напій з островів), а також торф'яних, які віддають маззю Вишневського (регіон Айла). Віскі – це ще й захопливий об'єкт для дослідження.
Щоб підтвердити це, Forbes зібрав дюжину маловідомих фактів про віскі.
1. Слово whisky означає «вода життя». Воно прийшло до нас із гельської – uisge beathe (вішкі ба). Пізніше трансформувалося в uski, а потім – у звичне нам whisky.
2. Щосекунди шотландське віскі генерує 135 фунтів доходу до казни Великої Британії. Тобто щохвилини Шотландія експортує 2500 пляшок віскі.
3. The Balvenie 50 y.o. – найдорожче віскі у світі, його середня ціна перевищує $35 500.

Изображение

4. Щороку в Шотландії випаровується приблизно 2% вмісту бочки – це «частка янголів». Але є винятки. Наприклад, у північній частині Шотландії, на Оркнейських островах, частка янголів становить 0%. Янголи не люблять холод.
5. Віскі починає своє життя як пиво. Із солодженого ячменю, води і дріжджів виходить пиво (брага). А після дистиляції та витримки в дубових бочках виходить віскі.
6. Три роки й один день – стільки потрібно часу, щоб дистилят став віскі. Згідно із законодавством Шотландії, слово scotch можна вказати на етикетці тільки після трирічної витримки віскі й лише на шотландській землі. Здебільшого виробники витримують близько 10 років. У найшанованіших винокурень є особливі запаси виняткових бочок, у них віскі зберігають 50 і більше років.
7. Крім Шотландії, є ще п'ять регіонів, які виробляють віскі: Ірландія, США, Канада, Японія та Індія. Найбільше віскі на душу населення сьогодні і виробляє, і споживає (1,5 млрд літрів 2014 року) саме Індія.
8. Соус «Табаско», як і шотландське віскі, витримують три роки в бочках із-під віскі. Це робить соус гострішим.
9. У Великій Британії найпрестижнішою вважають службу на глибоководній субмарині Британського королівського флоту. Заявки приймають один раз на рік, потім на претендентів чекає жорсткий добір. Тренувальна програма майбутніх офіцерів флоту коштує країні 2 000 000 фунтів на кожного кандидата, тому вибирають тільки найкращих. Якщо в процесі добору кандидата відсіюють, йому вручають коробку з його речами, в якій лежить пляшка чудового шотландського віскі, і вказують на вихід. Кажуть, ця традиція зародилася в перші роки після заснування програми підготовки.
10. В Единбурзі, в університеті Heriot Watt University, можна здобути ступінь доктора наук з віскі.
11. Якщо ви захочете стати бондарем у Шотландії, вам потрібно буде стажуватися три роки. Після чого у вас буде лише одна спроба скласти іспит. Не склали – бондарем у Шотландії вам ніколи не бути.
12. Шотландське віскі – одна з найкращих інвестицій. На відміну від вина, у закритій пляшці віскі не старіє. Навіть через 100 років воно збереже свої органолептичні характеристики. Воно невередливе у зберіганні: потрібно лише не допускати високих перепадів температур, попадання прямих сонячних променів і постаратися його не випити. Віскі не страшні інфляція і девальвація, з року в рік воно зростає в ціні. Наприклад, The Balvenie Tun 1401, випущений 2013 року обмеженою партією, коштував близько 200 фунтів стерлінгів. Сьогодні на аукціонах за нього пропонують 1000 фунтів.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Кулінарія»