Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


КУПУЄМО ОЛІЮ: ознаки якісного продукту і хитрощі продавців

Тільки оригінальні рецепти форумчан. Изображение

Модераторы: TANECHKA, TEMA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

КУПУЄМО ОЛІЮ: ознаки якісного продукту і хитрощі продавців

#1

Сообщение Kozak Taras » 15 сен 2016, 18:16

Изображение

Соняшникова олія – один із продуктів, без яких важко уявити сучасну кухню. Замінити її практично неможливо. Багато страв без олії втрачають свій смак і привабливий вигляд. Ще більшу кількість узагалі неможливо приготувати, не використовуючи цей інгредієнт. Саме тому важливо вміти відрізняти справжню олію від підробок і різноманітних замінників, якими наповнений ринок.

Фактично всі властивості й особливості продукту можна прочитати на етикетці. Головне – вміти правильно розшифрувати ті слова, які виробники намагаються замаскувати під усталені й звичні для всіх поняття.

Чи не найпопулярніше слово, яке можна знайти на етикетці з олією, – «рафінована». Зазвичай воно асоціюється з чимось вишуканим і витонченим, продуктом високого класу. Але у випадку з олією (як, до речі, і з борошном) це поняття має, імовірніше, негативний відтінок. Рафінованою олія стає після того, як її піддають фізико-хімічній обробці, щоб освітлити і продовжити термін зберігання. Для виробника це виходить дешевше і простіше, але такий продукт украй бідний на корисні речовини та вітаміни. Також це помітно знижує і його поживну цінність.

Якщо знайшли на етикетці слова «нерафінована», постарайтеся відшукати ще й слово «пресова» або фразу «першого холодного віджиму». Це значить, що продукт лише віджали і профільтрували, зберігши всі корисні речовини. На етикетці такої олії можна також знайти позначку «Для салатів». Але це не значить, що на ній не можна тушкувати чи обсмажувати їжу – диміти і пінитися не буде.

Слова типу «ексклюзивний», «рідкісний», «особливий» тощо свідчать про те, що продукт матиме інший дизайн пляшки чи етикетки і коштуватиме трохи дорожче. Але можете бути певні, що вміст красивої пляшки абсолютно нічим не відрізняється від тої, що стоїть поряд.
Фраза «не містить консервантів і барвників» у спеціаліста не викличе нічого, крім сміху. Справа в тому, що її можна спокійно писати на будь-якій олії. Особливість цього продукту полягає в тому, що в нього практично неможливо додати жоден із популярних харчових барвників. Консерванти ж олії не потрібні в принципі, оскільки в ній на відміну від майонезу або кетчупу не живуть мікроби. Втім, зіпсуватися олія таки може або, як кажуть у народі, «згіркнути». По-науковому цей процес називається окислення. Він відбувається при неправильному зберіганні незалежно від наявності консервантів. Тому, обираючи продукт у магазині, зверніть увагу на те, як довго пляшка стояла на освітленому прилавці. Про це може «розказати» дещо темніший порівняно з іншими колір рідини, наявність осаду на дні й звісно, дата виготовлення продукту. Вдома куплену олію зберігайте в темному місці. А ще краще – відразу після того, як розпечатали магазинну пластикову пляшку, перелийте олію в ємність із темного скла, висипте на дно 1 ст. л. солі й намагайтеся використати протягом двох місяців (рафіновану – чотирьох).

Як і попередня, фрази на зразок «має природну кількість вітаміну Е», «не містить холестерин», «отримано екологічно безпечним способом», «підвищеної екологічної чистоти», «пройшло органік-контроль», «натуральне» і подібні ніякого інформаційного навантаження не несуть. Ні, вони зазвичай відповідають дійсності, але таке можна сказати про будь-яку олію. А ось фраза «технічний регламент на олієжирову продукцію» хоча й не така красива, але свідчить про те, що продукт пройшов процедуру сертифікації і відповідає державним стандартам безпеки і якості, у тому числі за змістом пестицидів і важких металів.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
s.d.
Осавул
Осавул
Сообщения: 633
Зарегистрирован: 07 май 2014
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 12
Пол: Мужской
Откуда: РФ
Благодарил (а): 179 раз
Поблагодарили: 155 раз

КУПУЄМО ОЛІЮ: ознаки якісного продукту і хитрощі продавців

#2

Сообщение s.d. » 16 сен 2016, 21:54

Последний раз, когда уезжал (из Козацкого), увозил бидончик трёхлитровый свежевыжатого подсолнечного масла. Не думаю, что надо рассказывать где и как его, масло, отжимали. Это лучшее масло. Никто меня не переубедит.

Ответить

Вернуться в «Кулінарія»