Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Як правильно вибирати мандарини

Тільки оригінальні рецепти форумчан. Изображение

Модераторы: TANECHKA, TEMA

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як правильно вибирати мандарини

#1

Сообщение Kozak Taras » 15 дек 2016, 11:12

Изображение

Напевно, ви неодноразово звертали увагу на те, що мандарини, придбані в різний час року і в різних місцях, мають на завжди однаковий смак, розміри і навіть відтінок кольору. Це не випадково, адже ці фрукти, найімовірніше, належать до різних сортів. На українському ринку можна знайти кілька різних сортів.

Грузинські мандарини вважаються найбільш екологічно чистими, їх менше обробляють всілякою хімією для кращого збереження. Колір шкірки – світло-помаранчевий, плоди дуже соковиті, відрізняються кисло-солодким смаком. Кісточок небагато, зустрічаються тільки у деяких сортів.

Іспанські мандарини майже завжди солодкі. Вони середнього розміру, яскраво-оранжевого кольору, з великопористою шкіркою, зазвичай, із зеленими гілочками. Шкірка чиститься легко. Кісточки в них зустрічаються часто, хоча є сорти без кісточок. Мандарини з гілочками довше зберігаються.

Турецькі мандарини дешевші, кісточок практично немає, шкірка світло-оранжева і жовта. Серед турецьких сортів частіше зустрічаються кислуваті мандарини.

Марокканські мандарини майже завжди солодкі і соковиті, шкірка в них тонка. Вони теж невеликого розміру, як і турецькі, але колір у них яскраво-оранжевий або навіть червонуватий, плід має характерну вм’ятину посередині. Кісточок практично немає.
Незалежно від сорту і рівня стиглості, мандарини можуть мати ознаки, які дають змогу легко визначити, наскільки якісним є цей продукт. Це, в першу чергу, можна помітити, звернувши увагу на шкірку плоду. Вона повинна мати яскраво виражений цитрусовий аромат і легко відставати від фрукта. Якщо під час чищення зі шкірки бризкає сік – це свідчення не лише стиглості, а й свіжості мандарина. Якщо ж ви помітили на ній зелені плями, від покупки краще утриматися. Такий колір свідчить про хворобу рослини. Особливо небезпечними є плоди з ледь помітними слідами гниття. Висока ймовірність того, що в місцях ушкодження відклали яйця середземноморські мухи. Споживання уражених цими небезпечними комахами мандаринок завершиться промиванням шлунку в місцевій лікарні. Ненатуральний восковий блиск на шкірці свідчить про те, що її обробили фунгіцидами. Це роблять, щоб захистити фрукти від грибка. Загалом, ця речовина не шкідлива, але вона має здатність накопичуватися в організмі. У великих дозах фунгіциди можуть викликати ниркову недостатність. Особливо їхня згубна дія посилюється при вживанні алкоголю. Якщо при натисканні на фрукт залишаються вм’ятини від пальців, а мандарини здаються вологими, це означає, що їх заморожували. Великої шкоди від споживання таких фруктів звісно не буде, але й користі теж. Якщо шкірка здається підсохлою, це говорить про те, що фрукт вже довго лежить на прилавку і встиг прив’янути. Смак таких мандаринів навряд чи вас порадує.

І наостанок зверніть увагу на те, що перед вживанням мандарини необхідно мити. Нерідко перевізники вкривають фрукти етиленом, який належить до токсичних речовин. Під час чищення фрукта всі шкідливі речовини потрапляють на руки, а потім і на м’якоть. З цієї ж причини не можна чистити мандарини зубами.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Кулінарія»